• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przeniesienie - do jakich służb można?

slawek248

Użytkownik
Dołączył
8 Marzec 2019
Posty
30
Punkty reakcji
7
Nurtuje mnie taka kwestia, a mianowicie do jakich służb możemy się przenieść wykorzystując instytucję przeniesienia? Na pewno do policji, straży granicznej, Służby ochrony państwa, straży Marszałkowskiej ale np. czy można się przenieść na takich zasadach do ABW albo CBA? Nie umiem znaleźć aktów prawnych regulujących te kwestię.
 
Aby skorzystać z funkcji przeniesienia to zgodę musi wyrazić MF. Myślisz że to uczyni ?
 
1. Zgodę wydaje DIAS. MF tylko jeśli jesteś zatrudniony bezpośrednio w MF.
2. Do ABW i CBA nie ma takich przepisów. Przystępuj normalnie do naboru. Zwłaszcza wszystkie przenosiny dłużej trwają, więc jeśli chcesz zmienić firmę to zapewne jak najszybciej :)
 
A np. do wojska? Czyli muszę napisać pismo do Szefa KAS z zachowaniem drogi służbowej tj. najpierw przez bezpośredniego przełożonego?
 
Chciałabym wiedzieć coś więcej, na pewno szef KAS? Wydaje mi sie ze DIAS jest jestes zatrudniony w UCS. Czy znacie „przypadki” takich przenosin, jak to wygląda w praktyce?? @slawek248 @Falcon @gburek1234 @Der
Czy potrafisz posługiwać się internetem i czytać ze zrozumieniem akty prawne?
Każda służba ma swoje rozporządzenie wydane na podstawie ustawowej delegacji, opisujące warunki i procedurę przeniesienia. Wybierz służbę jaka Cię interesuje, wyszukaj odpowiednich przepisów i przeczytaj.
Np przy przeniesieniu do Policji
Zawsze na pewnym etapie musi być zgoda SKAS
 
EDIT po co ten hejt na poczatek? Chcialam sie dowiedziec cos „od kuchni” a nie suche akty prawne
W praktyce najpierw muszą Cie chcieć tam gdzie chcesz się przenieść, czyli musisz pogadać ze swoim potencjalnym przyszłym przełożonym, który jeśli uzna, że warto pomoże Ci w formalnościach. Po drodze musi być zgoda SKAS z którą bywa największy problem. Powie nie bo nie i z przenosin nici. Wtedy pozostaje wystartowanie z zewnętrznego naboru, czego SKAS ani nikt Ci nie zabroni
 
Najprościej nikomu nic nie mów. Startuj do służby która Ci odpowiada, jak się nie dostaniesz to nikt nie będzie robił wytyków. Jeśli się dostaniesz to się po prostu zwolnisz a stopień, jeżeli takowy posiadasz, powinien być zaliczony jako równorzędny w nowej służbie. Nie znam oraz nie słyszałem o osobach którym Szef KAS wyraził zgodę na przeniesienie do innej służby.
 
Ja dostałem taką zgodę, ale to było już po nieprzedłożeniu propozycji.
Nie zdążyłem się przenieść.
 
Back
Do góry