• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

przeniesienie czasowe w czasach epidemii

theGun

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Luty 2018
Posty
28
Punkty reakcji
20
czy dobrze rozumiem art, 162 KAS, że w czasie epidemii można ciągle przenosić czasowo do pełnienia służby w innej miejscowości?

Art. 162. [Zmiana stanowiska służby; przeniesienie stałe do innej jednostki KAS]
1.
Jeżeli wymagają tego potrzeby KAS, funkcjonariuszowi można powierzyć pełnienie obowiązków służbowych na innym stanowisku na okres do 6 miesięcy, zgodnie z jego kwalifikacjami. W szczególnie uzasadnionych przypadkach powierzenie obowiązków może zostać przedłużone do 12 miesięcy.
2.
Jeżeli wymagają tego potrzeby KAS, funkcjonariusza można przenieść na takie samo albo równorzędne stanowisko do innej jednostki organizacyjnej KAS, w tej samej albo innej miejscowości.
3.
Przeniesienia, o którym mowa w ust. 2, można dokonać również na pisemny wniosek funkcjonariusza, jeżeli potrzeby KAS nie stanowią przeszkody.
4.
Funkcjonariuszowi, w związku z przeniesieniem do służby w innej miejscowości, przysługuje jednorazowe świadczenie pieniężne na zagospodarowanie w wysokości jednomiesięcznego uposażenia, w przypadku gdy łączy się z tym zmiana miejsca zamieszkania. Przepisu tego nie stosuje się w przypadku, o którym mowa w ust. 3.
5.
Jeżeli wymagają tego potrzeby KAS, funkcjonariusza można przenieść czasowo, na okres do 6 miesięcy w roku kalendarzowym, w tej samej albo innej miejscowości do innej jednostki organizacyjnej KAS. W okresie 2 lat od dnia przeniesienia do pełnienia służby stałej w innej miejscowości funkcjonariusz może być, po raz kolejny, przeniesiony do pełnienia służby w następnej miejscowości, a jeżeli dojazd do miejsca zamieszkania z tej następnej miejscowości jest znacznie utrudniony - tylko za pisemną zgodą funkcjonariusza.
5a.
W przypadku wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii okres czasowego przeniesienia, o którym mowa w ust. 5, może zostać przedłużony po raz kolejny, jednak nie dłużej niż o 6 miesięcy.
6.
W przypadkach określonych w ust. 1, 2 i 5 funkcjonariuszowi przysługuje uposażenie stosownie do wykonywanych obowiązków służbowych, lecz nie niższe od dotychczas otrzymywanego.
7.
Przeniesień, o których mowa w ust. 2, 3 i 5, dokonuje kierownik jednostki organizacyjnej, a w sytuacji, gdy łączą się one z przeniesieniem do innych jednostek organizacyjnych KAS, o których mowa w art. 36 ust. 1 pkt 1 i 3, przeniesień tych dokonuje Szef Krajowej Administracji Skarbowej.
 
Tak, można.
Tylko, że wg oficjalnego stanowiska rządu żadnej klęski czy epidemii u nas nie ma. Najpierw trzeba taki stan ogłosić.
 
Co ma epidemia do służby? Połowce, Kuźnica zamkniete, a wszyscy poprzenoszeni, większość na bobrowniki a reszta po innych komórkach. ktos Tam jeszcze został na zamkniętych oddziałach?
 
W ,,normalnej'' służbie mundurowej tak TO działa. Ale Nasza, nie jest ,,normalna''.. W zeszłym roku, nad pięknym Bałtykiem, mimo masowej fali odejść funków na największym i generującym największe w skali kraju obroty, Oddziale, gdzie robota nie stanęła nawet na moment bo kontenerowce prosto z Chin i inne masowce, z chociażby ropą, pływało aż miło, braki kadrowe nie zostały uzupełnione. Tymczasem w tej samej strukturze organizacyjnej, na takim lotnisku, gdzie nic pasażerskiego nie latało, spokój i cisza. W ,,normalnej'' służbie co najmniej kilka osób, dostałoby ,,czasowe kwity'' by wesprzeć w robocie tych, którzy nie mieli w co włożyć rąk, ale jak wyżej ta służba ,,normalna'' nie jest.. Wypłaty te same, dodatki też, różnice w nagrodach, jeśli były, to niewielkie. Więc sam pomysł TAK, realizacja to już inna bajka..
 
Back
Do góry