• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

poszanowanie munduru

N

nowyxxx

Gość
Mam kilka pytań, może doświadczeni koledzy i ktoś ze związku mi odpowie :
- kiedy nowy funkcjonariusz powinien otrzymać legitymacje służ.,
- kiedy powinien otrzymać mundur, przez kilka miesięcy nikt sie tym nie interesuje,
- od kiedy mam kombinować sobie mundur by zrobić fotkę do legitymacji, no bo przecież bez legitymacji jak można być funkcjonariuszem,
- od kiedy należy pożyczać marynarkę i krawat od kolegi - do wykonania fotki,
Morał jest taki, że skoro zarabiasz 1200 przełożeni drogą dedukcji i logiki wnioskują, że ubierasz sie w lumpeksach i chętnie wystąpisz w galowym mundurze starszego kolegi. Oczywiście za obróbkę zdjęcia i wymazanie gwiazdek płaci funkcjonariusz - stać go dobrze zarabia.
To sie nazywa motywacja do pracy.
Piękny kraj, wspaniali przełożeni, długopis tez mam swój bo brak materiałów biurowych. O odzieży ochronnej nie wspomnę.
Tak w tym kraju zatrzymuje się ludzi którzy mają zarabiać na emerytury.

Sporządził:
(Podpis w oryginale)
Urzędnik państwowy, ,,umundurowany'' funkcjonariusz celny.
 
- na co Ci legit. służbowa, chyba aby pochwalić sie dziewczynie czy rodzinie, starzy zolle jeśli je mają i tak nie prolongowane latami :lol:
- mundur? chyba na pamiątkę lub do muzeum Ci się przyda. "Nasi" przywódcy już zadbali, aby był zbędny (czyt. ustawę o KAS) :lol:
- nie dbają o Ciebie ci którzy biorą za to pieniądze, to czym się stresujesz?. Świadczy to jedynie o umierającej służbie :oops:
A co do swojego długopisa to się ciesz. Unas mamy jeden (służbowy) na dwóch!
Może to i dobrze,że w końcu szlag trafi tą służbę. Przez kolejne lata przebiegały : alokacja, motywacja (mobing) i stres doprowadziły,że rzygać się chce, jak ktoś jeszcze pierdo.. o etosie służby, szacunku do munduru ceremoniale i innych podobnych...
ps. przez ponad 20 lat nerwów, oddanego i straconego zdrowia mam już tego serdecznie dość :!:
 
Back
Do góry