• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Poświadczenie bezpieczeństwa

lupus

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
900
Punkty reakcji
408
Pytanie do tych, co odeszli sami lub zostali zwolnieni:
czy oddawaliście poświadczenie bezpieczeństwa (dostępu do informacji niejawnych) do komórki ochrony inf. niejawnych?
Ja wypełniam nowe ABO i potrzebuję wpisać numer poprzedniego, jeśli posiadałem, a choć wszystkie papiery mam skrupulatnie uporządkowane, to poświadczenia bezpieczeństwa nie posiadam...nie pamiętam, czy to oddawałem. Może głupio nawet ksero nie zrobić, ale nie mam.
 
Nie oddaje sie. Poswiadczenie mozesz sprawfzic u tej instytucji ktora Ci go wydała
 
Ale jeśli to była dawna Izba Celna, to czy obecna IAS da mi takie informacje?
 
A pamietasz kiedy miales wydane poswiadczenie bezpieczenstwa? Jezelo Ci go wydal pelnomocnok informacji niejawnych w IC to ma rynku zewnetrznym moze nie byc honorowane.
 
Nie będzie honorowane bo jest przeterminowane, ale w ABO jest taka rubryka wcześniej posiadane poświadczenia bezpieczeństwa, wiem że było, ale nie mam numeru, dokładnych dat itp.
 
Nie będzie honorowane bo jest przeterminowane, ale w ABO jest taka rubryka wcześniej posiadane poświadczenia bezpieczeństwa, wiem że było, ale nie mam numeru, dokładnych dat itp.
czyli jakie dajesz świadectwo utrzymania informacji np. poufnej w gronie dopuszczonych, skoro nawet nie wiesz kiedy miałeś wydane poświadczenie, do jakiej klauzuli, co pozwoliłoby Tobie ustalić ustawowo do kiedy jest lub było ważne !!! Bez tej wiedzy nie można pracować na dokumentach niejawnych, więc sorry nie ogarniasz podstawy podstaw !
 
Ja na pewno dostałem, ale chyba nie na odchodne, tylko wtedy, gdy je otrzymałem. Była tam wpisana data ważności.
 
No dobrze Agata, ale to jednak nie kartka papieru decyduje, czy człowiek daje rękojmię zachowania poufności.
A postępowanie sprawdzające i tak musi być, bo to akurat wiem, że stare poświadczenie jest od kilku lat nieważne.
Więc to nieistotny szczegół, jaki miało numer itp.
 
Grunt, że nowy formularz ABO złożony skutecznie i bez pretensji, także chyba nie w takich drobiazgach problem :)
Ale chciałem mieć wypełnione tip-top i tyle.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
 
Back
Do góry