• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Porozumienie

Prawdziwym powodem zwolnień grupowych w Ministerstwie Finansów jest czystka polityczna, twierdzi "Puls Biznesu".




Do 20 września resort zwolni 105 osób: 100 urzędników Służby Cywilnej i 5 pracowników obsługi. Lista zwolnień jest już prawie gotowa. Oficjalnie osoby te będą zwolnione w związku z reorganizacją pracy ministerstwa. Gazeta twierdzi jednak, że w rzeczywistości chodzi o zwolnienie osób kojarzonych z poprzednią władzą, czyli z SLD. Wśród zwolnionych mają być między innymi osoby zatrudnione na stanowiskach audytora wewnętrznego, dyrektora biura, radcy ministra, zastępców dyrektora departamentu, radcy prawnego czy naczelnika wydziału.
Dziennik podkreśla, że nowa władza od kilku miesięcy usuwa niewygodne osoby związane z rządami SLD. Od wiosny pracę straciło 12 z 16 dyrektorów izb skarbowych i jedna trzecia naczelników urzędów skarbowych - pisze "Puls Biznesu".

Czy pana Jasiuna zwolnili czy nie?
 
Dobre pytanie. Ale ja nie wiem? Przy okazji konsultacji w sprawie struktury SC miałem okazję rozmawiać z Panem Jasiunem przez blisko 3 godziny. Był bardzo, bardzo miły, sympatyczny i w ogóle rozmowa była merytoryczna.
Jednak Pan Jasiun podpisał też w międzyczasie i trochę wcześniej całkiem sporo pism/poleceń/wytycznych do dyrektorów izb celnych, w których nakazywał/sugerował/podpowiadał aż nadto swobodną i dziwną interpretację wielu norm prawnych, w szczególności utkwiły mi w pamięci te, naruszające prawa funkcjonariuszy i pracowników SC, a było tego nie mało.
Może kazano mu podpisywać takie dziwne, nieznajdujące potwierdzenia w doktrynie wytyczne/interpretacje przepisów prawa. Ale czy to usprawiedliwia?
 
Cieszyłbym się jakby jasiuna i pichora zwolnili. Skoro "ślepo" wykonywali rozkazy to teraz czas na nich. Tym bardziej, że byli z czerwonymi za pan brat.
 
Do wiadomości dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą: pan Jasiun już nie pracuje w MF. Przy okazji reorganizacji Banaś się go pozbył. I kto go przyjął? Oczywiście Pichor. Jest u niego ekspertem. A od czego? Zgadnijcie!!!
 
Back
Do góry