• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki w IC Wrocław -finał

R

Ryszard Margas

Gość
Wrocław 2008. 04.03.

ZWIĄZEK ZAWODOWY
FUNKCJONARIUSZY I PRACOWNIKÓW
SŁUŻBY CELNEJ
IZBY CELNEJ WE WROCŁAWIU

Adres dla korespondencji:
52-437 Wrocław, ul. Karmelkowa 31
tel. 71 7986146
Ryszard.Margas@wro.mofnet.gov.pl
Podwyżki
Komunikat nr 4

Funkcjonariusze i Pracownicy I.C. we Wrocławiu

Sz.Kol.

Z ogromną satysfakcją informuję, że w dniu dzisiejszym został, przez Dyrektora Pana Dariusza Staniowa oraz Związki Zawodowe, podpisany Protokół ( w załączeniu), który zwieńcza zawarte przez strony porozumienie dotyczące podwyżek wynagrodzeń w naszej Izbie.Zawartość Protokołu w całości potwierdza informacje podane przeze mnie we wcześniejszym komunikacie nr 3.

W uzupełnieniu pragnę dodać, że zostaliśmy wczoraj poinformowani, iż wkrótce ukaże się Rozporządzenie M.F. , które zmusi Dyrektora do zapewnienia pracownikom „służby pomocniczej” (nieobjętej mnożnikowym systemem wynagrodzeń) wyższej puli wynagrodzeń. W związku z tym, Dyrektor zapowiedział, że będzie musiał wrócić do zawartego porozumienia, aby je skorygować o środki konieczne na zabezpieczenie tejże puli. Oznaczałoby to równoczesne pomniejszenie puli funkcjonariuszy o kwoty „zaoszczędzone” na „służbie pomocniczej”. Z uwagi na to, że Rozporządzenie, o którym mowa nie jest jeszcze faktem prawnym (zapoznaliśmy się jedynie z jego projektem) a także, ponieważ wejdzie ono w życie (jeśli wejdzie) po dokonanym podziale – uznaliśmy wspólnie, że wymaga to osobnych rozmów. W tym celu Dyrektor wyznaczył spotkanie ze Związkami Zawodowymi na 10.04.08. Dodam tylko – niczego oczywiście nie przesądzając - że jeśli nawet doszłoby do korekty porozumienia, funkcjonariusze nie otrzymaliby „zaoszczędzonych” dodatkowych kwot w wysokości ok. 6zł na etat... . Nie byłoby to, mam nadzieję, dla nikogo powodem do przesadnego rozczarowania. Tym niemniej, chociaż w tym wypadku bardziej chodzi o zasadę niż konkretne kwoty, uważamy, że spotkanie z Dyrektorem jest konieczne.


Wszystkie pozostałe punkty porozumienia zawarte w Protokole nie podlegają już żadnej dyskusji i poprawkom.

Pragnę niniejszym podziękować Dyrektorowi Izby za naprawdę konstruktywne i otwarte podejście do sprawy. Uważam, że z tej niezwykle trudnej próby, jakiej zostaliśmy poddani na samym początku urzędowania Pana Dariusza Stanowa jako Dyrektora, wszyscy wyszliśmy usatysfakcjonowani. Wyrażam głęboką nadzieję, że jest to zapowiedź dobrej współpracy w przyszłości.

Przy okazji informuję, że Dyrektor zobowiązał odpowiednie wydziały do rozdzielenia „talonów” przed końcem tego miesiąca.

PRZEWODNICZĄCY
ZZFiPSC IC we Wrocławiu
Ryszard Margas
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
margas i podwyżki

Tak sobie myślę, że oto wzeszło nam nowe słońce karpat, albo raczej sudetów, żeby nie nabijać się ze słońca karpat. Margas, chłopie, daj sobie spokój z tym populizmem i weź się wreszcie za pracę celniczą. Przypomnij sobie jak się wypełnia JDA SAD i przepisy z tym związane. Czytając te populistyczne pisma i jednocześnie nie znając tego słońca sudetów można by odnieść wrażenie, że oto mamy do czynienia z geniuszem negocjacji... Niestety znamy Cię kolego( chyba zbyt dumne określenie) i wiemy kim jesteś, więc przestań pisać te pisma i DAJ NAM WSZYSTKIM SPOKÓJ! ŚWIĘTY SPOKÓJ! Twój czas już minął, chociaż właściwie to nawet go nie miałeś, bo przegapiłeś swoją szansę. A teraz trwasz w tym bagnie jak Listkiewicz i piszesz te populistyczne pisma, bo wydaje ci się, że kogoś reprezentujesz. Ale tylko ci sie wydaje!!! Więc przypomnij sobie jak wygląda SAD, im wcześnie tym lepiej. Dla funkcjonariuszy i pracowników IC Wrocław i dla ciebie również!!!
 
do yapy

Brawo Yapa! Z pewnością ulżyłeś(łaś) sobie. To musi być cudowne tak dokopać komuś( czytaj Ryśkowi Margasowi) anonimowo pod osłoną ksywki, ale za to na forum, A CO NIECH IDZIE W ŚWIAT- ZAWSZE COŚ SIĘ PRZYKLEI. Prawdziwy ZUCH z Ciebie ( mam nadzieję, że ci ostatni mi wybaczą). Znamienne jest jak po naszym proteście staniała odwaga, aż głupio mi pisać, ale cóż zacząłem to i skończę. Wielu zabiera głos: dyskutuje , dopytuje się - głównie co z pieniędzmi (oczywiście naszymi) - przemilczmy tutaj postawy wielu z nich w dniach protestu!!!!! Wracając do forum, tylko nieliczni mieli cywilną odwagę wystąpić pod nazwiskiem i oczywiscie dostali (a jakże) za swoje. Jedno się nie zmieniło - wszystkiemu są winne ZZ z Margasem na czele. Na pewno nie jest tak, że Rysiek, ja oraz inni nie popełniamy błędów. Oczywiście popełniamy błędy. Jednego nie można nam jednak zarzucić, jeżeli tak to proszę o bezpośrednią rozmowę (oczywiście przy dowolnej liczbie świadków) - NIE SPRZENIEWIERZYLIŚMY SIĘ CELNICZEJ SPRAWIE! Dowód to, to między innymi post Yapy oraz reakcje innych, którzy chcieli co nieco uszczknąć zwykłym pracownikom i funkcjonariuszom, aby sobie "polepszyć". Apel do Yapy!!! Nie wiem jak się zwracać ( kolego, kolezanko - będzie dla mnie też pewnie zastrzezone). Jak masz coś do ZZ lub ich Przewodniczącego to dzwoń, pisz - my tak robimy. Nasi członkowie i nie tylko, my sami tak praktykujemy. Dochodzi do tzw, męskich rozmów i dobrze tak, najczęściej dobrze to służy dalszej pracy, nikt na nikogo sie nie dąsa. PRAWDA TO ZAWSZE PRAWDA - nawet ta subiektywna, można dyskutować. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak nastawić oba policzki i co tam jeszcze chcesz!!! Pozdrawiam Krzysztof Mazur. Do wszystkich! Do dnia dzisiejszego nie otrzymalismy jakom ZZ treści protokołu z ostatniego spotkania z Panem Dyrektorem, stanie się to zapewne jutro. Mimo protestu Yapy Ryszard da znać na forum i innymi kanałami.
 
do wszystkich Panów i Pań

.... przecież to oczywiste, że wszyscy jesteśmy cudowni.
Nowomowa, która się do nas jako do resortu przykleiła od lat to tylko takie cool-gadanie.
Wszak wiadomo że jesteście w większości kompletnymi dupkami koledzy celnicy - zdaje się mówić autor powyższych słów w tym wątku. Śmierć frajerom- coś w tym stylu.
Pomijając szalenie wyrafinowane dialektyczne zatroskanie "aktorów" tego wątku wypada po prostu przypmnieć, że istnieją zasadnicze dysproporcje wynagrodzeń i przedstawiciele ZZ po takim rozstrzygnięciu winni milczeć.
 
Back
Do góry