• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

podatki

P

Podatnik

Gość
"Czy nalezy placic podatki"? Takie oto pytanie zawarte bylo w tescie u psychologa podczas obowiazkowych badan okresowych, na ktore zostalem skierowany.Bylo to chyba dwa lata temu. Zapewniam,ze dlugo sie zastanawialem nad sensem tego pytania , niemniej nad odpowiedzia nie zastanawialem sie wcale.Czytajac dzisiaj pewien art. w " Dzienniku Baltyckim" znowu sie nad tym zastanowilem. Nie bede Wam opisywal co jest w nim napisane...,a wlasciwie nic mi nie stoi na przeszkodzie.Otoz jest tam pewien apel matki, ktora prosi o pomoc dla jej dziecka. Jest tam tez podany nr konta Fundacji, na ktore mozna wplacac 1% podatku. Wlasnie zbliza sie czas, kiedy zaczne wypelnic swoje zeznanie podatkowe tzw.PIT. Nie wiem jak dlugo obowiazuje w RP przepis mowiacy o mozliwosci decydowania przez podatnika co zrobi ze swoim podatkiem w wymiarze 1 procentowym ,ale to dobrze,ze panstwo az tak ufa podatnikom -w przeciwienstwie do mnie, ktory musi zaufac wladzom co zrobia z pozostalymi 99% mojego podatku.
To co zrobie z tym 1% zalezy tylko i wylacznie ode mnie.Wiem, ze na pewno nie przeznacze go na: tarcze,wojne,amerykanski zlom,wysokie odprawy dla prezesow,dyrektorow itp. I nie jest to podyktowane swoista zemsta na rzadzacych lub naglym nawrotem humanizmu.
PS Mialem kiedys takiego kierownika, ktory mowil "zaufanie jest dobre ale kontrola jeszcze lepsza".
Choc wiem co zrobie z tym 1 procentem... to nadal
zastanawiam sie nad pytaniem "czy nalezy placic podatki"?
 
Back
Do góry