• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

PO złudnych nadziejach?!

G

Guest

Gość
Panie Sławku proszę zabiegać o szybkie spotkanie z Ministrem Finansów lub Premierem w naszej sprawie!Chcemy znać jasną odpowiedź z ust rządu!Papierkowe prośby nic nie dadzą i będziemy czekać i czekać...Chcemy znać juz teraz na czym stoimy bez względu na to jaka odpowiedź padnie (a wiadomo jaka będzie).Dużo osób chce się przygotować jeszcze przed świętami,żeby odejść i wyjechać po Nowym Roku do pracy( na Wyspy głównie).
 
To już jest koniec!Nie ma już nic.Nie trzeba KAS,nie trzeba reform.Nie będzie kasy dla celników.Dostaną mierni ale wierni wierni wyborcy PO ze szkółek.Wypalam w świat.Żegnaj Służbo Celna.
 
[Dostaną mierni ale wierni wierni wyborcy PO ze szkółek]

Nie obrażaj nauczycieli. Rozumiem, że polscy celnicy zarabiają mało w porównaniu do kolegów z Europy Zachodniej. Jednakże zapominamy dodać, że celnicy w Europie Zachodniej najczęściej mniej zarabiają od nauczycieli, a szczególnie od tych dobrze wykształconych uczących w szkołach średnich. Dlaczego? Bo Europa stawia na edukację. Większym złem jest wypuszczanie ze szkół ludzi z których 60%(według statystyk) nie rozumie co czyta, niż gdy przejedzie przez granicę kilkanaście paczek papierosów więcej. Zbyt często przeceniamy swoją rolę. Pamiętajmy, że to nie my płacimy cło i akcyzę, a przedsiębiorcy. Śmiem twierdzić, że gdyby uproszczono procedury, a nas zredukowano o połowę, to i tak niewiele by się w dochodach państwa zmieniło. I czy naprawdę wszyscy w kieszeniach mamy dyplomy renomowanych uczelni? Nie sądze. Zresztą, czy byłyby one przydatne na pasach? Tak więc zejdźmy na ziemię. Kto chce się zwolnić, niech się zwalnia, a nie płacze i straszy po próżnicy. Podwyżki dla nauczycieli oznaczają, że kraj normalnieje i wraca na cywilizacyjne ścieżki.[/quote]
 
Coś nt niewiedzy.

[Pamiętajmy, że to nie my płacimy cło i akcyzę, a przedsiębiorcy}
Czyżby pan kolega nie był konsumentem dóbr cywilizacji? Bezposrednio może nie płacimy ale jesteśmy ostatnim ogniwem w machinie.
 
W pośredniakach pełno ofert pracy.Jak myślicie w jakich zawodach.Jak myślicie jaki procent w służbie celnej stanowią te poszukiwane zawody.Idę o zakład, że jest tego co najmniej 30% za dużo.Teraz gdy niektórzy stracili kontakt z wyuczonym zawodem będą z uporem maniaka ciągnąć pozostałych na skraj przepaści.Panowie, operator koparki w starej UE zarabia podobno 5000 EUR miesięcznie a nie rocznie jak MKC.
 
Tak, chciałbym, żeby Polska też postawiła na edukację. Rzygam, jak po 12 godzinach pracy muszę uczyć moje dziecko matemy, fizy, chemii( największa bolączka polskich szkół ) bo jak Mądra Pani powiedziała" ją to g.....o obchodzi, czy ktoś rozumie czy nie ( słowa autentyczne ). Ile by chcieli za cztery godziny dziennie - 4 tysiaki? Jestem za...ale pod warunkiem, że przyjdę po 12 godzinach do domu z myślą, że już nie usłyszę - tato ratuj, Mądra Pani znowu się wkurzyła....
Wiem, że nie jest to forum dla nauczycieli ale jest to odpowiedzią dla tych, którzy ten temat zaczęli i mam nadzieję, że na tym koniec.
Pozdro dla kolegów zolli.
 
Back
Do góry