• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Płatne zwolnienia lekarskie w służbach

oszukany

Aktywny użytkownik
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
292
Punkty reakcji
119
Szukałem czy taki wątek gdzieś istnieje, ale cofając się kilkanaście stron wstecz niczego takiego nie znalazłem dlatego pozwoliłem sobie na nowy wątek, a chciałem po prostu zapytać czy jest komuś coś wiadome w tytułowym temacie. Były ponoć jakieś przymiarki, żeby płatne zwolnienia w 100% wróciły, ale jakoś to ucichło. Był też ponoć pomysł kompromisu mówiącego o płatnych w 100% pierwszych 30 dniach zwolnienia lekarskiego w roku.
Podsumowując, wiemy coś na ten temat?

Jeżeli jest gdzieś taki wątek, to z góry przepraszam i proszę o wskazanie, a wtedy mój wpis tam przeniosę. Dziękuję.
 
Z tego, co pamiętam rząd w pierwszej kolejności chciał dać te 30 dni (płatnych 100%) policjantom, ale ci w ramach negocjacji zrezygnowali z tego na rzecz innych przywilejów. Sam jestem ciekaw, czy sprawa została całkiem wygaszona, czy tylko odwleczona w czasie.
 
A tak masz rację, to chyba upadło w tych negocjacjach ze służbami, w których nie za bardzo braliśmy udział. Było to podnoszone, ale nie zapamiętałem, że mogło to zostać przehandlowane za coś innego. Tak, że.....
Myślałem, że kompromis 30 dni jest ciągle brany pod uwagę.
 
Też mam taką nadzieję, tyle że lepiej byłoby moim zdaniem wrócić do tego tematu jeszcze przed wyborami.
 
A może wiecie jak to jest z naszymi zwolnieniami lekarskimi w przypadku choroby zawodowej wymienionej w Rozporządzeniu. Czy w przypadku przebywania na zwolnieniu z przyczyny choroby zawodowej nie należy się czasem 100% wynagrodzenia?
 
Ostatnia edycja:
Hmm....a to ciekawe :unsure: Właśnie jak z tym jest?
Obawiam się, że rozporządzenie dotyczy stwierdzenia chorób zawodowych pozwalających na uzyskanie zwiększenia świadczenia emerytalnego. Natomiast pewnym jest, że pełno płatne L4 przysługuje gdy absencja spowodowana jest zdarzeniem w czasie trwania pracy, służby np. gdy złamiemy sobie w pracy rękę.
 
A Panowie pamiętacie, była kiedyś oferta ubezpieczenia, które obejmowało dopłatę 20% do pełnego wynagrodzenia 100% w przypadku L4, czy dalej jest to aktualne, czy już nie ma tej opcji??
 
Z tego co usłyszałem od Policjantów w tej sprawie -troche odpuścili. Jak by nie patrzeć są ważniejsze i przynoszące bardziej wymierne korzyści sprawy do załatwienia.
 
Back
Do góry