• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

PLAN DZIAŁANIA ZZ

G

Guest

Gość
I co zrobicie teraz Panie Sławku !!! Jakie jest wyjście z sytuacji ? Czy są jeszcze szanse na 90 mln ? Czy PO definitywnie przekreśliła nasze nadzieje na podwyżki ? A może tak miało być i nie wszystko stracone ??
Co zamierzacie zrobić czy podejmujemy walkę czy dalej prośby i negocjacje ?!
I jeszcze jedno jaki był wynik głosowania ( w liczbach ) czy dużo brakowało do szczęścia ?
 
Strajk włoski i masowe urlopy na żądanie tylko to ma sens!!!

Taaa ja też dzisiaj oglądałem telewizję i o nas było cichuteńko. Tylko Straż Graniczna i Schengen i tak wkółko. Jakbyśmy w ogóle nie istnieli tylko dzięki komu jest 1/3 budżetu Państwa.
Panie Siwy!
Skoro SG dostanie godziwe podwyżki od stycznia i oni są potrzebni na granicy wschodniej i ich się pokazuje w mediach, to widzę jedyne rozwiązanie jakie może uchwalić zjazd związków 11.01.2008r. Strajk włoski i masowe urlopy na żądanie na granicy wschodniej. Jak będą całkowicie zakorkowane przejścia na wschodniej granicy, to tylko wtedy dostaniemy prawdziwe podwyżki jak Policja, SG i inne służby. Bo my jesteśmy traktowani przez rząd jak murzyni do roboty. My mamy pobierać cło i akcyzę i likwidować przemyt, a SG lata sobie helikopterami i funkcjonariusze SG mają pieniądze na chleb. A my m.k.c i k.c to mamy głodowe pensje i żadnych przywilejów wynikających z noszenia munduru.

Pozdrawiam wszystkich celników i życzę bogatszych świąt w przyszłym roku.
 
slawomir.siwy napisał:
Nie znam planu działania KW. Nowe KW spotyka się w W-wie w dniu 04.01.
Panie Siwy -mimo wszystko- dziękuję za już i proszę o jeszcze ! Oby Nowy Rok był skuteczniejszy dla Pana i bogatszy dla nas ! Ogólne DZIĘKUJĘ!!!
 
Też śledziłem wiadomości w TV z okazji wejścia do Shengen. Na wschodniej granicy mówili o "Służbie Granicznej" i pokazywali SG. Oczywiście tylko SG się wypowiadało. Całkiem tak jakby SC nie istniała. Mam wrażenie, że poziom wiedzy społeczeństwa o tym czym jest SC i co robi dla Naszego Państwa jest drastycznie niski.
 
Akurat jeśli chodzi o Schengen, to nawet logiczne, że pokazuja w TV Straż Graniczną. Schengen dotyczy głównie ich. Dla nas nic sie nie zmieniło.
 
ZZ powinny w/g mnie zacząć ostro działać !!! To znaczy skończyć dialog i rozmowy z posłami, tylko rozpocząć pracę nad skutecznym protestem !!! Rząd, posłowie zwodzą nas jak mogą - wiele obiecują, proponują, mówią ze nas rozumieją a nawet klaszczą jak widzą naszych w sejmie - pytam i co z tego ??? NIC !!!
Ile razy można spotykać sie z posłami ile razy można prosić, błagać przekonywać ??? Teraz ZZ maja iść do senatu po co ? Znowu robić dobre lobby, które i tak nic nie da !!! Jedynym człowiek od którego zależą nasze podwyżki to Pan Chlebowski bo to on kalkuluje, przelicza itd ... to od niego zależą wszystkie decyzje odnośnie finansów publicznych w tym kraju ( na chwilę obecna oczywiście ), jak on zdania nie zmieni to nic z podwyżek nie będzie. Pisane było ze Poseł Łopata z PSL nas rozumie i co .... nawet na głosowanie nie przyszedł bo głupio mu było głosować na nie !!!!!
Druga kwestia to media i nagłośnienie naszych żądań !!!!! ZZ chcąc być lojalne wobec Posłów z którymi negocjowali za wszelką cenę chcieli uniknąć rozgłosu - no i jaki jest efekt .... !!!! Jest okres świąteczny, kolejki na granicach wszyscy tylko o SG i ich nowych zadaniach o ciężkiej pracy SC nic , zero !!! Co to ma być ???? Przeciętni ludzie w naszym kraju na słowo służby graniczne maja na myśli tylko SG a celnicy ..... tak są ale wymienia sie ich przy okazji afer .
 
I co dalej Panie Sławku !!!
Czy nie lepiej usiąść z Panem Chlebowskim i to jego przekonać !!!
Przecież to jest polityka i nikt z senatorów nie wstrzyma sie od głosu ( tak jak posłowie np; PSL-u nie zagłosowali za nami ) tylko dlatego, że będziemy ich o to prosić. Przecież ci ludzie mają jasne decyzje i dyscyplinę klubową. Kto z nich przeciwstawi się " Chlebowskiemu, Kalinowskiemu itd ... ).
Panie Sławku w/g mnie nie ma na co czekać, wszyscy wiemy że nawet jakby przekonałoby sie 99% posłów PO za nami to i tak ten jeden procent w osobie Pana Chlebowskiego będzie ważniejszy i decydujący.
Czytając wcześniejsza wypowiedź Pana mowa była o tym iż posłowie coś tam nam obiecali ale już po uchwaleniu budżetu .... przecież to są jaja i żarty z nas !!! Oni wiedza doskonale ze ZZ celników byłby zawsze słabe i nic nie robiły i chyba nas nie doceniają - mam nadzieję że w końcu się przekonają że potrafimy sie zjednoczyć i coś zrobić dla naszej wspólnej sprawy.
W/g mnie ale chyba i innych czas rozmów, próśb się skończył !!!
 
Wyolbrzymiasz rolę Posła Chlebowskiego w Senacie. Z Posłem Chlebowskim już rozmowy były, nawet jeszcze przed wyborami, były też rozmowy z panem Posłem Chlebowskim przez innych posłów PO i będą jeszcze, ale nie wiemy czy będą skutecznne.
Nie uważasz chyba, że to iż są rozmowy z Posłem Chlebowskim oznacza, że nie powinno być rozmów z innymi politykami o SC?
Co do protestu jaknajbardziej tak, jeżeli tylko zorintuję się, że posłowie koalicji nas zwodzą(ich działanie ma się rozpocząć zaraz po podpisaniu budżetu). Co do zjednoczenia oczywiście też.
Zaprosimy przedstawicieli wszystkich ZZ do Senatu i mam nadzieję uzgodnimy też tam od razu tryb dalszych działań. Nie możemy zaakceptować przecież i poprzestać na tych 245zł.
 
Co racja to racja panie Sławku, tylko powiedz mi czy nie czujesz tego ze cofamy sie w tył za miast iść do przodu .... pierw przegrana w komisji finansów, teraz w sejmie, obawiam sie ze w senacie tez ciężko będzie !!! Co do Posła Chlebowskiego to on w PO decyduje o finansach publicznych jest też przewodniczącym komisji finansów przez co ma ogromny wpływ na wszelkie decyzje dotyczące budżetu. W/g mnie tylko on może nam pomóc, przecież to on mówi innym posłom PO jaka jest dyscyplina klubowa i jak maja zagłosować w danej kwestii. Chyba nie sadzisz, że pod naszym wpływem posłowie PO głosować będą przeciw P. Chlebowskiemu. Ogromną role w mediacja może mieć MIN. FIN. ale czy jemu zależy na nas ??? , on tez jest zależny od P. Chlebowskiego !!! Tak więc kluczem do sukcesu w/g mnie jest tylko ten jeden człowiek to tutaj rozdaje i decyduje o wszystkim.
 
slawomir.siwy napisał:
Co do protestu jaknajbardziej tak, jeżeli tylko zorintuję się, że posłowie koalicji nas zwodzą

Jak nic wodzą nas za nos. Czy nie widzicie tego??
Myślimy to, co chcą, żebyśmy myśleli, i wtedy, kiedy tego chcą, a bez protestu to my możemy się na to jedynie potulnie, bez słowa sprzeciwu zgodzić.

Skutecznego sprzeciwu nie da się zorganizować z godziny na godzinę, z dnia na dzień.
Moim zdaniem członkowie komisji, posłowie i rząd powinni mieć świadomość tego naszego sprzeciwu. Powinni już teraz wiedzieć jakie będą konsekwencje ich decyzji budżetowych.
Siadając do każdych negocjacji trzeba zająć odpowiednią pozycję, a ja mam wrażenie, że tego etapu nie było. I dlatego właśnie nikt w komisji tak naprawdę nie liczy się z naszymi żądaniami.
 
Pozytywna rekomendacja Chlebowskiego, załatwiłaby przepchnięcie poprawki w Senacie
Tak, chociaż na tym etapie z całą pewnością musiałby zgodzić się na to Premier i Wicepremier.
Oczywiście przed głosowaniem poprawki spróbuję jeszcze raz przedstawić sprawę Posłowi Chlebowskiemu za pośrednictwem innego Posła PO.
Przed Kom. Fin. Publicznych już to zrobiłem i otrzymałem wtedy odpowiedź od tegoż Posła, a dokładnie Posłanki, że jest za późno i w chwili obecnej nie robią żadnych wyjątków. Rozmawiałem wtedy, było to w dniu głosowania poprawki na KFP, dosyć długo i wtedy właśnie zostałem poinformowany o pozabudżetowej inicjatywie grupy Posłów, którzy chcą w tej sprawie nam pomóc. Dlatego napisałem, że do protestu przystąpimy dopiero jak stwierdzimy, że te zapewnienia są na wyrost na co na tym etapie się nie zanosi. Są to posłowie z PO, którzy nie mogą poprzeć nas na etapie prac nad budżetem, gdyż założenia są takie, że nie przechodzi żadna poprawka mniejszości.
ZAPEWNIAM WAS, ŻE CI POSŁOWIE PRZEDSTAWIALI SPRAWĘ SWOJEMU PRZEWODNICZĄCEMU KP i ARGUMENTOWALI ZA NAMI JESZCZE PRZED KFP.
Czy się cofamy? - na pewno nie. Raczej właśnie niepoważne byłoby z naszej strony gdybyśmy odpuścili sobie ostatni etap prac nad budżetem, czyli SENAT, gdzie szanse na przyjęcie poprawki oceniam na większe niż w Sejmie.
Wiele zależy od Was samych, czy pofatygujemy sie do Senatorów i czy pojawimy się w Senacie.
Przy czym do Senatorów powinniśmy umawiać się samodzielnie bez oglądania się na Związki Zawodowe, które mam nadzieję niezależnie również wykonają tą robotę.
 
Panie Sławku pożyjemy zobaczymy. Mam tylko pytanie z jakich środków posłowie znajda dla nas owe 90 mln ? Czy podali jakieś szczegóły, konkrety ? Zapewne o środki te będzie musiał postarać sie już Min.Finansów a nie poseł Chlebowski a znając wrażliwość MF na nasze problemy znów mogą być problemy. Z chwilą zatwierdzenia budżetu przez Sejm to nie będzie już problem posłów !
 
Back
Do góry