• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

pismo z ZUS

Czarny Zachód

Użytkownik
Dołączył
11 Listopad 2020
Posty
41
Punkty reakcji
36
Otrzymałem dzisiaj pismo z ZUS adresowane do mnie i do IAS, w którym ZUS wszczyna postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne za I i II 2018r. Prosi również o pisemne wyjaśnienie jakie to przychody opisane kodem 3000 (styczeń) i 5000 (luty). Czy ktoś z Koleżanek lub Kolegów otrzymał podobne pismo i czy wie co oznaczają ww. kody?
 
Proponuję zadzwonić do IAS dział płac . Finansów ki wiedzą o co chodzi z tymi symbolami.
Troszeczke dziwne są działania zus /niejednolite/ . Głowy chyba polecą , za niestosowanie się do interpretacji pani Jadzi .
 
Otrzymałem dzisiaj pismo z ZUS adresowane do mnie i do IAS, w którym ZUS wszczyna postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne za I i II 2018r. Prosi również o pisemne wyjaśnienie jakie to przychody opisane kodem 3000 (styczeń) i 5000 (luty). Czy ktoś z Koleżanek lub Kolegów otrzymał podobne pismo i czy wie co oznaczają ww. kody?
Kody 3000 / 5000 podaje PŁATNIK w rozliczeniu ubezpieczonego z ZUS'em, gdy jego ubezpieczenie ustało
lecz wypłata (i należne ubezpieczenie) nastąpiły za okres jego
trwania / ustania.
 
Back
Do góry