• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

PIKIETA 12.12.2006r.

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
Federacja ZZSC podjęła Uchwałę o przystąpieniu do PIKIETY w dniu 12.12.2006r.
Spotykamy się pod gmachem Ministerstwa Finansów w umundurowaniu o godz. 12-tej.

Wiceprzewodniczący Federacji ZZSC
Sławomir Siwy

Oto propozycja postulatów, która zostanie wręczona stronie rządowej, Marszałkom Sejmu i Senatu oraz Prezydentowi RP:

http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=941
 
[/b]CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEĆ ILU FUNKCJONARIUSZY ZE SZCZECINA WYBIERA SIĘ NA PIKIETĘ DO WARSZAWY I CZY W OGÓLE :?: :?: :?: RUSZCIE TYŁKI WE WSPÓLNEJ SPRAWIE !!!!
DOTYCZY TO WSZYSTKICH ZAJMOWANYCH STOŁKÓW i TYCH NA GÓRZE I TYCH NA DOLE !!!!
Panie DYREKTORZE JACKU PROSZĘ ZA SOBĄ PORWAĆ JAK NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ FUNKCJONARIUSZY .
W tych ostatnich dnia STAREGO ROKU pozdrawiam Pana SZCZEGÓLNIE GORĄCO i widzę w Panu ostatnią DESKĘ RATUNKU DLA NAS :D :D [/i]
 
CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEĆ ILU FUNKCJONARIUSZY ZE SZCZECINA WYBIERA SIĘ NA PIKIETĘ DO WARSZAWY I CZY W OGÓLE :?: :?: :?: RUSZCIE TYŁKI WE WSPÓLNEJ SPRAWIE !!!!
DOTYCZY TO WSZYSTKICH ZAJMOWANYCH STOŁKÓW i TYCH NA GÓRZE I TYCH NA DOLE !!!!
Panie DYREKTORZE JACKU PROSZĘ ZA SOBĄ PORWAĆ JAK NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ FUNKCJONARIUSZY .
W tych ostatnich dnia STAREGO ROKU pozdrawiam Pana SZCZEGÓLNIE GORĄCO i widzę w Panu ostatnią DESKĘ RATUNKU DLA NAS :D :D
 
Odpowiedż do Marynary!
Serce rośnie, że mamy jeszcze w naszych szeregach ludzi, ktorzy chcą coś zrobic, a nie tylko biadolic na forach. Szkoda jedynie, że jesteś droga Marynaro w ogromnej mniejszości. Ze swojej strony mogę Cie zapewnic pojadę tam z Tobą chocby moim zdezelowanym jeździdłem. Kto chciałby się z nami zabrac to proszę o kontakt na forum.
 
Dzieki za informacje Gosciu. W ostatniej pikiecie w krórej uczestniczylem pod Sejmem w W-Wie, nas ze Szczecina było chyba trochę więcej. Lubię zdrową rywalizację. Najwazniejsze by bylo nas widac i byśmy nie zgineli w tłumie.
 
Dlaczego tak się w pracy nie angażujecie jak na piekiety? Bo macie wtedy wolne a reszta musi za was pracować.Ilu z was chodzi regularnie na zwolnienia lekarskie?Ilu z was realizuje powierzone zadania z taką starannością by nie trzeba było ich poprawiać i starannie nadzorować?Ile złożyliście propozycji usprawnień i nowych regulacji?Jaką okazaliście innowacyjność w codziennych obowiązkach?
Jeśli odpowiecie sobie na te pytania to zrobicie więcej niż działania w tych pseudo związkach z nic nie robiącą Janeczką i jeżdżenie na pikiety dla relaksu.
JARZĄBEK
 
A ile było tych pikiet?
A co do pytań to:
1. W pracy angażuję się równie energicznie jak w sprawie pikiety.
2. Mam wolne ale i tak nikt tego co robie nie zrobi za mnie - muszę sam zrobić to po pikiecie.
3. W tym roku nie mam żadnej nieobecności z powodu choroby (wcześniej nie pamiętam).
4. Nikt mnie nie musi nadzorować i poprawiać po mnie roboty.
5. Usprawnienia i nowe regulacje wprowadzam w miar potrzeb.
6. Pikietę faktycznie traktuję jako formę relaksu.
 
Skoro jesteś taki wspaniały to skąd się wziął bałagan z którym nie możemy się uporać ?Skąd brak wyników w kontroli i nadzorze?Skąd tyle zaległości w orzecznictwie?Skąd ta powszechna opinia o nieuprzejmych i niedouczonych celnikach?Podaj innowacje które wprowadziłeś w tym roku.
 
Bardzo gorąco pozdrawiam Świnoujście :lol:
Pani Janeczce należało już dawno podziekować i cobym była dobrze zrozumiana . NIE CHODZI O WIEK Pani Janeczki :!: Sama już troszkę latek mam :wink: i w Cle też już troszkę przeżyłam 8)
Jarząbek coś CIĘ uwiera ? Mam bardzo dużo pracy, nie chodzę na zwolnienia i nie o tym tutaj mówię Drogi Kolego :evil:
 
Bałagan. Zła organizacja pracy. Zwróć uwagę, że jeszcze do niedawna UC prowadziły sprawy, które wcześniej straszyły po GUC! Dalej - US na długo przed przekazaniem spraw dot. VAT-u jakoś "zwolniły" swoje moce przerobowe, co spowodowało, że UC nagle zostały zawalone sprawami, z których wiele było tuż przed przedawnieniem. Do tego dzika alokacja która powodowała, że w w referatach merytorycznych ludzie zmieniali się częściej niż można przeprowadzić postępowanie, co całkowicie dezorganizowało pracę. Do tego kwestia obsady etatowej - 3 lata temu "eksperci" wyliczyli że potrzeba 4 pracowników, teraz grubo ponad 20. Czyli wychodzi, że przez ten czas pracowaliśmy wszyscy na kilka etatów. Wniosek z tego wysuń sobie sam.

Skąd opinia o nieuprzejmych i niedouczonych celnikach. Człowieku gdzie ty żyjesz! Media piszą to, co ludzie chcą czytać. News musi być sensacyjny. Dużo "ładniej" brzmi tytuł w stylu "Dziś nad ranem aresztowano 7 skorumpowanych celników" niż "Funkcjonariusze celnicy udaremnili wprowadzenie do obrotu transport niebezpiecznych zabawek". Do tego dyrektorzy izb wcale nie reagują (lub rzadko) na tworzenie fałszywego wizerunku naszej służby.
Niedouczonych? To błędna obiegowa opinia. Zwróć uwagę, na jak wielu przepisach pracują obecnie służby celne. Wszystkie przepisy celne Unii Europejskiej (w tym wiele aktów prawnych do dzisiaj nie przetłumaczonych na j. polski!), cały obszar zagadnień związanych z Wspólna Polityką Rolną, nasze krajowe przepisy w zakresie podatków, ustawa o opłacie paliwowej, przepisy karne-skarbowe, egzekucja, odpowiedzialność osób trzecich (gdzie sprawy prowadzone są na gruncie przeróżnych przepisów np. kodeks handlowy, kodeks cywilny itd. ...) CITES, przepisy o odpadach, o substancja zubożających warstwę ozonową, przepisy z zakresu obrotu towarami i technologiami o podwójnym przeznaczeniu, farmaceutyki, bezpieczeństwo produktów. Szkoda dalej wymieniać. Do tego dochodzi jeszcze towaroznawstwo, gdzie trzeba być niezłym omnibusem, mieć nosa i umieć szybko podjąć decyzję. Jestem przekonany, że mało jest takich urzędów, w których do normalnej pracy trzeba poruszać się po tak rozległym obszarze wiedzy. Zwróć do tego uwagę, że wiele z wymienionych przeze mnie przepisów trzeba umieć zastosować na przysłowiowym pasie o trzeciej nad ranem.
Innowacje - Może innym razem. Na forum chcę jeszcze pozostać J_an_kiem. :wink:
 
Oposujesz banały,na tych rzekomo według Ciebie skomplikowanych przepisach pracuje cała Polska i cała Unia i sobie dobrze radzą bez Twojej pisaniny.Opisz lepiej innowacje za ostatnie 11 miesięcy i wtedy poznamy rzeczywiste zaangażowanie w pracę tzw. pikieciarzy.A co do alokacji to w Szczecinie jej nie było.
 
JARZĄBEK napisał:
Oposujesz banały,na tych rzekomo według Ciebie skomplikowanych przepisach pracuje cała Polska i cała Unia i sobie dobrze radzą bez Twojej pisaniny.Opisz lepiej innowacje za ostatnie 11 miesięcy i wtedy poznamy rzeczywiste zaangażowanie w pracę tzw. pikieciarzy.A co do alokacji to w Szczecinie jej nie było.


obibok. Ty JARZĄBEK zamiast na pikietę jedź na skargę do p.Zyty i olej tych pikieciarzy benzyną, pewnie będziesz zdeowszy.
 
Dzieki za informacje Gosciu. W ostatniej pikiecie w krórej uczestniczylem pod Sejmem w W-Wie, nas ze Szczecina było chyba trochę więcej. Lubię zdrową rywalizację. Najwazniejsze by bylo nas widac i byśmy nie zgineli w tłumie.


Spokojna głowa nie zginiemy. Owszem ostatnio na pikiecie Szczecin był liczebnie górą ale teraz ic katowice mocno podbiją stawke. pozdrawiam serecznie
 
Oposujesz banały,na tych rzekomo według Ciebie skomplikowanych przepisach pracuje cała Polska i cała Unia i sobie dobrze radzą bez Twojej pisaniny

Tylko dyletant moze tak napisac albo totalny ignorant lub zasiedzialy ekspert celny z długoletnim stazem :lol: :lol: :lol:
 
Jarząbek czy ty na pewno to co piszesz wiesz i rozumiesz, i ocenisz wlasciwie? Twoje dyletanctwo trąci nieco betonem z epoki dinozaurów.
 
Back
Do góry