• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Orzeczenie komisji MSWiA z innej służby

Dżepetto

Nowy użytkownik
Dołączył
4 Styczeń 2023
Posty
11
Punkty reakcji
8
Witam, w listopadzie ubiegłego roku, tj. 11.2022 dostałem pozytywna decyzje w sprawie zdolności do pełnienia służby w SW wydana przez komisje MSWiA, lecz nie zdecydowałem się finalnie na służbę i wybrałem SCS; pytanie mam następujące: czy istnieje szansa przepisania wyników tejże komisji w ramach postępowania w SCS, które się aktualnie odbywa?

Pozdrawiam
 
Witam, w listopadzie ubiegłego roku, tj. 11.2022 dostałem pozytywna decyzje w sprawie zdolności do pełnienia służby w SW wydana przez komisje MSWiA, lecz nie zdecydowałem się finalnie na służbę i wybrałem SCS; pytanie mam następujące: czy istnieje szansa przepisania wyników tejże komisji w ramach postępowania w SCS, które się aktualnie odbywa?

Pozdrawiam
Raczej małe szanse, gdyż na twoim orzeczeniu pewnie jest potwierdzona zdolność do służby w Służbie Więziennej, a tutaj już jest inna służba, inne rozporządzenia i katalog chorób i schorzeń za które wydaje się negatywne orzeczenia
 
Do służb podległych MSWiA kryteria są ostrzejsze niż do SCS, więc nic się bać nie musisz.
Zresztą, wg mnie, nawet z wygodnictwa lekarzy, powinni uwzględnić, jeśli są w miarę świeże. Albo przynajmniej nie szukać dziury w całym.
 
Dzwoniłem do komisji i powinni respektować większość badan, psychologa trzeba będzie powtórzyć na pewno i zobaczymy co z okulista.
 
Do służb podległych MSWiA kryteria są ostrzejsze niż do SCS, więc nic się bać nie musisz.
Zresztą, wg mnie, nawet z wygodnictwa lekarzy, powinni uwzględnić, jeśli są w miarę świeże. Albo przynajmniej nie szukać dziury w całym.
Tylko że SW nie podlega pod MSWiA ale pod MS. Co nie zmienia faktu iż powinno być spokojnie :)
 
Racja.
Ale wydaje mi się, że na tym samym rozporządzeniu ws. chorób i ułomności są badani.

Poprawiam się: SW jest osobno, na swoim rozporządzeniu.
 
Ostatnia edycja:
witam,
mam taką sytuację-jestem na emeryturze, zostałam też zwolniona w 2017 roku.Stawałam na komisję MSWiA w związku z uznaniem mojej choroby jako związanej ze służbą-niestety komisja tego nie uznała. Stwierdziła natomiast że nie nadaję się już do służby i przyznała mi III grupę inwalidzką do końca lutego 2023 roku. Czy w ogóle warto stawać ponownie na komisję ? Nawet Urząd Skarbowy nie honoruje decyzji komisji MSWiA i nie można robić odliczeń podatku
 
Back
Do góry