• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Odwołanie od decyzji o zwolnieniu ze służby

Zdolnyslazak

Nowy użytkownik
Dołączył
8 Sierpień 2024
Posty
6
Punkty reakcji
0
Cześć wszystkim,
Otrzymałem decyzje o zwolnieniu ze służby. W decyzji nie zamieszczono podstawy prawnej o terminach zwolnienia. Zostałem zwolniony ze skutkiem natychmiastowym, chociaż wcześniej dyrekcja sugerowała mi 3 miesięczny okres wypowiedzenia, z racji pozostawia w służbie stałej.
Pytanie do Was, czy ktoś słyszał, że ktoś odwołał się od takiej decyzji i jaki skutek miało takie odwołanie.
pozdrawiam
 
Cześć wszystkim,
Otrzymałem decyzje o zwolnieniu ze służby. W decyzji nie zamieszczono podstawy prawnej o terminach zwolnienia. Zostałem zwolniony ze skutkiem natychmiastowym, chociaż wcześniej dyrekcja sugerowała mi 3 miesięczny okres wypowiedzenia, z racji pozostawia w służbie stałej.
Pytanie do Was, czy ktoś słyszał, że ktoś odwołał się od takiej decyzji i jaki skutek miało takie odwołanie.
pozdrawiam

Do każdej decyzji służy prawo odwołania. Potem ewentualnie polecam Sąd Pracy.
Ważne jest członkostwo w ZZ, które MUSIAŁY zostać powiadomione o Twoim zwolnieniu (jeśli nie zostały, sprawa jest już wygrana - ja tak wygrałem w sądzie).

Pełny skutek jest tu niemożliwy do przewidzenia, bo m.in. nieznana jest podstawa natychmiastowego zwolnienia (zwykle skrajne przypadki winy zwalnianego). Jeśli jesteś czemuś winny, dodatkowych konsekwencji z odwołania nie będzie. Jeśli jesteś niewinny, walcz do końca!
 
Cześć wszystkim,
Otrzymałem decyzje o zwolnieniu ze służby. W decyzji nie zamieszczono podstawy prawnej o terminach zwolnienia. Zostałem zwolniony ze skutkiem natychmiastowym, chociaż wcześniej dyrekcja sugerowała mi 3 miesięczny okres wypowiedzenia, z racji pozostawia w służbie stałej.
Pytanie do Was, czy ktoś słyszał, że ktoś odwołał się od takiej decyzji i jaki skutek miało takie odwołanie.
pozdrawiam
Dzień dobry. Jeśli jest Pan członkiem naszego ZZ - prosimy o kontakt na adres celnicy.pl.dolnyslask@gmail.com .Pozdrawiam
 
Do każdej decyzji służy prawo odwołania. Potem ewentualnie polecam Sąd Pracy.
Ważne jest członkostwo w ZZ, które MUSIAŁY zostać powiadomione o Twoim zwolnieniu (jeśli nie zostały, sprawa jest już wygrana - ja tak wygrałem w sądzie).

Pełny skutek jest tu niemożliwy do przewidzenia, bo m.in. nieznana jest podstawa natychmiastowego zwolnienia (zwykle skrajne przypadki winy zwalnianego). Jeśli jesteś czemuś winny, dodatkowych konsekwencji z odwołania nie będzie. Jeśli jesteś niewinny, walcz do końca!
Nie sąd pracy, a Wojewódzki Sąd Administracyjny i tutaj nie wiem czy zależny od Izby czy bezpośrednio Warszawa. Na pewno pierwsze odwołanie do Mf'u, a potem sąd i to wszystko za pośrednictwem Mf'u. To już nie jest umowa o pracę tylko akt mianowania. Pytanie tylko czym kolega się zasłużył skoro decyzja jest ze skutkiem natychmiastowym.
 
Nie sąd pracy, a Wojewódzki Sąd Administracyjny i tutaj nie wiem czy zależny od Izby czy bezpośrednio Warszawa. Na pewno pierwsze odwołanie do Mf'u, a potem sąd i to wszystko za pośrednictwem Mf'u. To już nie jest umowa o pracę tylko akt mianowania. Pytanie tylko czym kolega się zasłużył skoro decyzja jest ze skutkiem natychmiastowym.

Oczywiście, że się zagapiłem z tym sądem, aczkolwiek szkoda, bo osobiście uważam SP za znacząco obiektywniejszy.

Skutek natychmiastowy może dawać do myślenia ale nie przesądzałbym tu o "zasłudze" kolegi. Wystarczy, że posiadał jakieś specjalne uprawnienia lub dostępy, więc "dmuchając na zimne" DIAS podjął taką, a nie inną decyzję.

Natomiast podejrzewam tu kwestię połączenia skutku natychmiastowego zwolnienia wraz z pozbawieniem zwykle przysługującej w takim wypadku trzymiesięcznej wypłaty, którą np. otrzymali wszyscy ostatnio zwalniani w KAS dyrektorzy i naczelnicy, a to już mi faktycznie czymś cuchnie ...
 
Oczywiście, że się zagapiłem z tym sądem, aczkolwiek szkoda, bo osobiście uważam SP za znacząco obiektywniejszy.

Skutek natychmiastowy może dawać do myślenia ale nie przesądzałbym tu o "zasłudze" kolegi. Wystarczy, że posiadał jakieś specjalne uprawnienia lub dostępy, więc "dmuchając na zimne" DIAS podjął taką, a nie inną decyzję.

Natomiast podejrzewam tu kwestię połączenia skutku natychmiastowego zwolnienia wraz z pozbawieniem zwykle przysługującej w takim wypadku trzymiesięcznej wypłaty, którą np. otrzymali wszyscy ostatnio zwalniani w KAS dyrektorzy i naczelnicy, a to już mi faktycznie czymś cuchnie ...
zwolnienie dyscyplinarne jest czymś innym niż zwolnienie z uwagi na niemożność proponowania innego stanowiska w miejsce likwidowanego. To pierwsze pewnie znacznie częściej niż to drugie. właściwie ostatni znany mi przypadek tego drugiego to 1 czerwiec 2017 w pewnym sensie
 
zwolnienie dyscyplinarne jest czymś innym niż zwolnienie z uwagi na niemożność proponowania innego stanowiska w miejsce likwidowanego. To pierwsze pewnie znacznie częściej niż to drugie. właściwie ostatni znany mi przypadek tego drugiego to 1 czerwiec 2017 w pewnym sensie
Słowo - klucz: dyscyplinarne ...
 
No chyba innej mozliwisci niema. Likwidacja stamowiska lub dyscyplinarka. Z tym.xelikwidacjavstanowiska podejzewam jest poza zasiegiem dias bez zatwierdzemia mf. I w tym miejscu mam stanowisko etat jako takie a nie osobe. To drugie poprostu ma pecha
 
Hej. Chodzi generalnie o zwolnienie obligatoryjne ze względu na wyrok.( naturalnie w ogóle nie zwiazany, ani nie zahaczający w jakikolwiek sposób o służbę ). Rozmawiałem z dyr przedstawiając sytuację i że jest takie ryzyko. Dostałem zapewnienie, że póki nie będzie wyroku, oraz wyrok nie wpłynie z sądu do ias, to jest ok. Później muszą mnie zwolnić, ale na luzie 3 miesiące będę miał na zakończenie prowadzonych spraw itp.bo generalnie byli zadowoleni ze mnie. Teraz, okazało się, że sami zaczęli pisać do sądu wnioski i zapytania o mnie aby czym prędzej ich poinformował o potencjalnym wyroku ( gdy ja cały czas byłem lojalny wobec przełożonych, skóry do rozmów itp. ) I...uwaga - specjalnie wróciłem z urlopu na 2 dni, aby przelsuchac pewnego obcokrajowca i tuż po tym wręczono mi decyzję z skutkiem natychmiastowym. Niby mi ufają itp. Znają tyyyle lat, a zostawiają w taki sposób. Spraw około 10 na biegu- 25 umówionych przesłuchań.. zero logiki - zaburza to całkiem funkcjonowanie jednostki..bo nikt nic nie wie teraz co i z czym dalej robić...
Wyrok prawomocny, oczywiscie nie zadne więzienie ( pominę jego zasadność). Ale...jedno mowia inne robią...
 
Plus, usłyszałem dziś, że odwołanie/ prośbę o wstrzymanie wykonania decyzji do momentu rozliczenia się z prowadzonych postępowań, do szefa KAS, muszę wysłać jednak przez i za zgodą dyrektora ias... to prawda? W decyzji wskazali mi tylko, że do szefa Kas, a nie ze musi to nasz dyrektor " klepnąć "
 
Hej. Chodzi generalnie o zwolnienie obligatoryjne ze względu na wyrok.( naturalnie w ogóle nie zwiazany, ani nie zahaczający w jakikolwiek sposób o służbę ). Rozmawiałem z dyr przedstawiając sytuację i że jest takie ryzyko. Dostałem zapewnienie, że póki nie będzie wyroku, oraz wyrok nie wpłynie z sądu do ias, to jest ok. Później muszą mnie zwolnić, ale na luzie 3 miesiące będę miał na zakończenie prowadzonych spraw itp.bo generalnie byli zadowoleni ze mnie. Teraz, okazało się, że sami zaczęli pisać do sądu wnioski i zapytania o mnie aby czym prędzej ich poinformował o potencjalnym wyroku ( gdy ja cały czas byłem lojalny wobec przełożonych, skóry do rozmów itp. ) I...uwaga - specjalnie wróciłem z urlopu na 2 dni, aby przelsuchac pewnego obcokrajowca i tuż po tym wręczono mi decyzję z skutkiem natychmiastowym. Niby mi ufają itp. Znają tyyyle lat, a zostawiają w taki sposób. Spraw około 10 na biegu- 25 umówionych przesłuchań.. zero logiki - zaburza to całkiem funkcjonowanie jednostki..bo nikt nic nie wie teraz co i z czym dalej robić...
Wyrok prawomocny, oczywiscie nie zadne więzienie ( pominę jego zasadność). Ale...jedno mowia inne robią...

Ile czasu minęło od momentu oskarżenia do zwolnienia?
Przy obligu, dotąd zwyczajowo zwalniano funka zanim rozstrzygnęła się sprawa ...

ps
W SC-S obowiązuje droga służbowa. Teoretycznie DIAS może jeszcze wtedy zmienić decyzję.
 
Od oskarżenia hmm jakoś 1,5 roku, od wyroku 2 miesiace

Kilku moich kolegów zostało zwolnionych natychmiast po oskarżeniu. Po wyroku uniewinniającym, po długich i ciężkich bojach tylko jeden wrócił do służby.
Ty faktycznie jesteś zdolny i miałeś sporo szczęścia - przy obligu 17 miesięcy "do przodu" ...
 
Hej. Chodzi generalnie o zwolnienie obligatoryjne ze względu na wyrok.( naturalnie w ogóle nie zwiazany, ani nie zahaczający w jakikolwiek sposób o służbę ). Rozmawiałem z dyr przedstawiając sytuację i że jest takie ryzyko. Dostałem zapewnienie, że póki nie będzie wyroku, oraz wyrok nie wpłynie z sądu do ias, to jest ok. Później muszą mnie zwolnić, ale na luzie 3 miesiące będę miał na zakończenie prowadzonych spraw itp.bo generalnie byli zadowoleni ze mnie. Teraz, okazało się, że sami zaczęli pisać do sądu wnioski i zapytania o mnie aby czym prędzej ich poinformował o potencjalnym wyroku ( gdy ja cały czas byłem lojalny wobec przełożonych, skóry do rozmów itp. ) I...uwaga - specjalnie wróciłem z urlopu na 2 dni, aby przelsuchac pewnego obcokrajowca i tuż po tym wręczono mi decyzję z skutkiem natychmiastowym. Niby mi ufają itp. Znają tyyyle lat, a zostawiają w taki sposób. Spraw około 10 na biegu- 25 umówionych przesłuchań.. zero logiki - zaburza to całkiem funkcjonowanie jednostki..bo nikt nic nie wie teraz co i z czym dalej robić...
Wyrok prawomocny, oczywiscie nie zadne więzienie ( pominę jego zasadność). Ale...jedno mowia inne robią...
Właśnie się dowiedziałeś dlaczego nie warto być szczerym ze swoimi przełożonymi i iść w zaparte do samego końca. Przyznać się dopiero na końcu jak już pismo wpłynie 🙃. Dlatego nie warto być szczerym zarówno z nimi jak i z komisją lekarską i całą resztą tego pie***nika. Każdy patrzy tylko na swoje cztery litery, człowiek jest nic nie warty także nie warto mieć jakichkolwiek skrupułów. Nikogo to nie interesuje, że jednostka leży.. na pewno wręczyli komuś twoje sprawy z uśmiechem na twarzy. Skoro zasadność wg.ciebie nie była właściwa to było pisać odwołanie od wyroku wtedy teoretycznie mógłbyś dalej pracować, bo do momentu prawomocności jesteś niewinny. Wyrok ma pewnie wpływ na twoją teoretycznie "nieposzlakowaną opinię". Bardzo mi przykro i życzę powodzenia, ale z drugiej strony jak to się trzeba pilnować po godzinach żeby bezpiecznie i spokojnie odsłużyć 25-30 lat, chryste....Gdyby to trafiło na mnie zapewniam Cie, że nie otrzymaliby ode mnie żadnej informacji o jakiejkolwiek sprawie, sądzie czy czymkolwiek innym, czekałbym aż wpłynie wyrok do Izby i wtedy przedstawił sprawę. A to, że art. XYZ mówi, że mam obowiązek poinformowac... Gdyby nie panujące podwójne standardy to może bym poinformował, a tymczasem oni robią sobie kpiny z praw człowieka.
 
Ostatnia edycja:
@Zdolnyslazak nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć.
Czy w tej sytuacji obchodzi Cię to, że masz niezakończone sprawy? Serio?
Jeśli przesłanka do zwolnienia ze służby jest obligatoryjne to niestety DIAS ma związane ręce. Nie może być funkcjonariuszem osoba skazana za przestępstwo umyślne i nie ma tu znaczenia czy ma to związek ze służbą.
Czy miałeś jakiekolwiek szanse na uniewinnienie? Czy Twoja wina była bezdyskusyjna?
Powinieneś zwolnić się sam przed uprawomocnieniem się wytoku. Wyglądałoby to dużo lepiej w papierach.
 
Zdalnyslazaku, z przykrością muszę stwierdzić, że jesteś przykładem przykładnym na to, że dochodzenia i inne podobne wysoko zwartosciowane stany są, były i jeszcze długo będą ponad, ale bez, smutne to.

Powodzenia życzę w prywacie.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
@Zdolnyslazak nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć.
Czy w tej sytuacji obchodzi Cię to, że masz niezakończone sprawy? Serio?
Jeśli przesłanka do zwolnienia ze służby jest obligatoryjne to niestety DIAS ma związane ręce. Nie może być funkcjonariuszem osoba skazana za przestępstwo umyślne i nie ma tu znaczenia czy ma to związek ze służbą.
Czy miałeś jakiekolwiek szanse na uniewinnienie? Czy Twoja wina była bezdyskusyjna?
Powinieneś zwolnić się sam przed uprawomocnieniem się wytoku. Wyglądałoby to dużo lepiej w papierach.
Hej ,
Tak jasne, że sznase były i sprawa generalnie baaardzo miękka i bardzo sugestywna.. do teraz jestem zażenowany postawa sądu wobec mojej osoby bo potencjalną wina była baaardzo dyskusyjna ale pozbawiono mnie wielu praw do obrony, bez żadnych tłumaczeń.
Dziwi mnie( ale już coraz mniej) podejście dias, oraz jego zachowanie jako osoby, która powinna budzić zaufanie również wśród swoich pracowników...
 
Zdalnyslazaku, z przykrością muszę stwierdzić, że jesteś przykładem przykładnym na to, że dochodzenia i inne podobne wysoko zwartosciowane stany są, były i jeszcze długo będą ponad, ale bez, smutne to.

Powodzenia życzę w prywacie.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Cokolwiek autor miał na myśli...🤔
 
Hej ,
Tak jasne, że sznase były i sprawa generalnie baaardzo miękka i bardzo sugestywna.. do teraz jestem zażenowany postawa sądu wobec mojej osoby bo potencjalną wina była baaardzo dyskusyjna ale pozbawiono mnie wielu praw do obrony, bez żadnych tłumaczeń.
Dziwi mnie( ale już coraz mniej) podejście dias, oraz jego zachowanie jako osoby, która powinna budzić zaufanie również wśród swoich pracowników...
Dalej nie rozumiem co chcesz zyskać odwołując się od decyzji.
Jeśli zwolnienie jest związane z prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne to zwolnienie jest obligatiryjne.
Jest to zwolnienie dyscyplinarne i w tym przypadku nie obowiązuje okres wypowiedzenia.
Nawet jeśli znajdziesz jakąś wadę prawną w decyzji, to ją poprawią. I tak będziesz zwolniony w trybie natychmiastowym.
Nawet jeśli nie jesteś prawnikiem z wykształcenia, to pełniąc służbę w dochodzeniówce powinieneś to rozumieć.
 
Back
Do góry