• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Obniżenie uposażenia po złożeniu wniosku o zwolnienie ze służby

franek kisiel

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
164
Punkty reakcji
420
Sprawa dotyczy przyznania dodatku kontrolerskiego na rok 2020 / na moje konto wpłynęło znacznie niższe uposażenie za miesiąc luty niż w poprzednich miesiącach roku 2019 /. Jak się dowiedziałem został on mi obniżony z kwoty 290,00zł do 100,00zł.Mój kierownik OC wystąpił o dodatek w dotychczasowej wysokości tj. 290,00 zł , a korekty na wniosku obniżającej dodatek do 100,00zł dokonał naczelnik UCS.

Uważam że jest to jawna dyskryminacja mojej osoby, gdyż jak mi wiadomo jestem jedyną osobą w moim OC granicznym której dokonano obniżenia dodatku do możliwie najniższej wysokości.

Jednocześnie podkreślam że wykonuję te same czynności co w poprzednich miesiącach / na OC jestem rewidentem i wykonuję tylko czynności kontrolne /. Podejrzewam że jest to spowodowane moim wnioskiem o zwolnienie ze służby w
związku z nabyciem uprawnień do emerytury mundurowej.

Pytam się jak to wszystko się ma do komunikatu Kierownictwa KAS z dnia 31 stycznia 2020r.Punkt 5 tego komunikatu brzmi " W przypadku przyznania dodatku kwotowego w niższej wysokości aniżeli przyznany na dzień 31 grudnia 2019 r., zasadne jest podwyższenie wynagrodzenia/uposażenia pracowników/funkcjonariuszy [wynagrodzenie zasadnicze/uposażenie zasadnicze i dodatek stażowy] o kwotę odpowiadającą obniżonej wysokości dodatku".

Czy mam przez to rozumieć że moje uposażenie zasadnicze zostanie podwyższone o kwotę 190,00zł? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Po raz pierwszy słyszę żeby w jakiejkolwiek firmie czy instytucji pracownikom którzy odchodzą na emerytury obniżano ostatnie uposażenia, wręcz przeciwnie , słyszałem i dobrą praktyką było podwyższanie ostatnich uposażeń / ale w naszej firmie nie można chyba na to liczyć /.

W moim przypadku będę łącznie stratny finansowo 12x190,00zł=2.280,00zł brutto / 4 uposażenia miesięczne do czasu zwolnienia ze służby+ 6-cio miesięczna odprawa+ nagroda jubileuszowa za 35 lat pracy tj. 2 uposażenia /.

Sławek , bardzo proszę poradź co robić , gdyż wg. mnie jest to zwykła złośliwość nie mająca żadnego sensownego wytłumaczenia , a problem może w przyszłości dotyczyć większej liczby osób / nie można dopuścić do tego żeby obniżanie uposażenia w okresie wypowiedzenia było przyjętą normą /.
 
"problem może w przyszłości dotyczyć większej liczby osób" - błąd logiczny. To się już dzieje teraz. W Warszawie to samo spotkało kilkadziesiąt osób.
 
I tym się różnimy od normalnej służby. Tam dbają o swoich, u nas gnębią. Tu szef powie Ci, że nic nie może.
Podobno w skali kraju jest tyle odejść na emkę, że w MF zabrakło kasy na odprawy i jest nakaz dla dias max. wydłużania odejść.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Piszcie ile w waszych IAS odchodzi teraz. W IAS Lublin ok 100 funków odeszło w tym roku i ok. 30 kolejnych złożyło wnioski o emeryturę - zablokowane 3 miesiączkami wypowiedzenia !
 
Piszcie ile w waszych IAS odchodzi teraz. W IAS Lublin ok 100 funków odeszło w tym roku i ok. 30 kolejnych złożyło wnioski o emeryturę - zablokowane 3 miesiączkami wypowiedzenia !
Z tego co słyszałem to w lutym w Ias Katowice odeszło 30 fanków, a w oc sławków ostanie się niedługo tylko kierownik, życzę mu powodzenia w odprawie tego chińskiego pociągu. 🤣
 
W policji zachęcają by nie odchodzić na emeryturę, chcą wdrożyć różnego rodzaju profity by ci ludzie zostali i jeszcze trochę popracowali.
U nas w UCS też zachęcają poprzez niżej wypisane punkty, tylko aby na pewno do pozostania ????

1. ucywilnienia
2. wygaszenia.
3. jak wyżej napisano obniżenie uposażenia przed emką
4. wydłużanie drogi do pracy dziś 5 km, jutro 10km, pojutrze 15km ............
5. brak polityki kadrowej co za tym idzie - nieziemskie obciążenie pracą
6. ucywilnić, nie dać świadectwa służby, nie dać odprawy,
7. nie zaliczyć praw nabytych-służby przed 15-09-1999 r.
Pominąłem cośśśśśśś ?????????????????????????
poprawcie mnie proszę jeśli coś pominąłem.
 
Przenoszenie z komórki kontrolnej do ds oczywiście z utratą dodatku, na dzień dobry kilka karuzel, akta każdej sprawy to kilkanaście grubych tomów, terminy się kończą, prorocy szaleją- jak to ułatwia podjęcie decyzji o emce.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry