• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

news z dzisiejszej narady Dyrektorów w MF

brr

Użytkownik
Dołączył
19 Luty 2006
Posty
92
Punkty reakcji
9
nieoficjalne wiesci z dziś - WDC do rozwalki (albo przechodza do WZP albo do wywiadu skarbowego), w słuzbie zostaje przymus bezposredni.
 
Gdybym był w WDC od razu przechodziłby do wywiadu skarbowego. Spokój i stabilizacja (na razie). Niektórym trudno byłoby zdjąć mundur, ale i tak WDC go nie potrzebowało, a los naszej służby prawie przesądzony, więc przejście do WZP nie rozwiązuje problemów. Odmienną sprawą będzie, na jakich warunkach przejdą do skarbówki? Jedno jest pewne, na pewno różnica w zarobkach jest KOLOSALNA, więc z tego powodu może naszych wezmą.
 
do jabola

niestety ale się mylisz. Mam kumpla w ODS, staż kilkuletni i jako operacyjny pracownik "wywiadu skarbowego" mam kasę bardzo podobną do funkcjonariuszy celnych. Dobre pieniądze zarabiają wyłącznie inspektorzy UKS ale to już inna kasta niż wywiad skarbowy. I jeszcze jedna kwestia - WDC odejdą do ODS i będą "nowymi" - w obcym zespole. W razie planowanego odchudzenia pionu skarbnowego polecą jako pierwsi - najmniejszy staż i złe pochodzenie. Dzisiejsze ODS-y przyjęły z powrotem starą gwardię z RIC-u, ktróra nie cierpi celników.
 
Masz rację. Przeniesieni z UKS w 2003, szczególnie byli inspektorzy UKS to zarobki maja wręcz kosmiczne, nasi naczelnicy-ze stażem- to sie przy nich chowają, ale co kraj to obyczaj. W różnych UKS-ach różnie płacili. Nie wiesz tylko ile zarabiają szeregowi funkcjopnariusze w WDC, żenada, naprawdę. Poza tym każdy nowy jest uważany za intruza i czuje się wyobcowany, takie juz jest życie. Cywile przeniesieni w 2003 roklu także byli pełni obaw, a jak się okazało to oni rozdają karty, funkcjonariusze nie mają niec dio powiedzenia.
PS. Myślałem, że wywiad skarbowy to elitarna, dobrze opłacana jednostka, ale jak mówisz, jest tak jak u nas. chyba nikomu naprawde nie zależy na ich skuteczności i dobrym pozycjonowaniu pracowników w społeczeństwie.
 
Po prawdzie, to do WDC był tylko jeden prawdziwy nabór. Nabór, który przeprowadzono według wszystkich procedur. Pierwsi pracownicy, którzy dostali sie do wydziału, to w większości protegowani dawnego kierownictwa, które upychało swoich na powiedzmy spokojnych posadkach. Praca operacyjna dla nich to katorga, można skończyć szkolenia, kursy, możne miło czas spędzać w Świdrze ale to nie zastąpi przysłowiowego nosa, zmysłu analitycznego, odwagi i poświęcenia. To jest brak prawidłowej polityki kadrowej w MF-ie. Jesli tak wyglądają elity WDC czy BDS, to ja przepraszam :!:
 
Back
Do góry