• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

nasi górą

T

tete

Gość
A podobno wg słów obecnego P.O. dyra w Szczecinie, po alokacji staliśmy się taką odmóżdżoną IC!
Co Pan teraz powie panie Jacku?
Nasze chłopaki poszli w dyrektory i to nie byle gdzie, a do Poznania i do Krakowa!
Okazało się ,że IC Rzepin to kuźnia dyrektorskich kadr w IV RP!
Tak trzymać chlopaki!!!!!!!
:p :p :p :p :p :p :p
 
Aleś palnął. Przecież to z referencji Jacka ich tam wysłali. Szef SC był zachwycony programami komputerowymi,które zrobili podwładni Roberta, a że głowny serwer w Krakowie,to i tam będzie jako dyrektor zarządzał systemem na cały kraj.
 
he he

Aż się czerwienię.... :oops:
Nie spieszyłbym się z tym chwaleniem byłych Naczelników.
Wszak to tylko mała oaza na intelektualnej pustyni, jak mawiał o IC pewien Pan. Chłopakom się udało, bo poznał ich były p.o. Dyrektora. Na pewno Robert to facet pozytywnie zakręcony na punkcie swojej roboty (-coś jak Ziobro w Ministerstwie Sprawidliwości) Jedyną jego wadą jest to, że rozmówcy nie zawsze do końca sa pewni o czym mówi (z uwagi na sp[ecyficzne/typowo techniczne/ słownictwo) Kto go zna, wie o czym mówię. Ale ogólnie to pozytywna postać. Duża wiedza i możliwości....
Drugi Pan, no cóż...... (IC Rzepin wie o co chodzi) Teraz tylko jego niedoszli zastępcy mają zgryz kto go zastąpi jako po Naczelnika...
 
No, no, no. Jeżeli pan Robet, sorry, po dyra w Krakowie jest osobą kompetentną, to ja jestem sierotką Marysią. ten człek od lat wielu parł w góre, a o informatyce wie tyle, co ja o lotach kosmicznych, po prostu był Naczelnikeim z nadania Krecika, a programy pisali jego podwładni (oczywiście pod nadzorem merytorycznym). Jeżeli kogoś nobilitować to włąśnie twórców - prawdziwych informatyków, bo Robcio sam nie wie o czym mówi, a musi używać specjalistycznego słownictwa, aby sprawiać pozory. Oj miej się izbo krakowska na baczności, bo przesłano Wam Konia Trojańskiego. Jeżeli inni p.o. mają takie kompetencję i predyspozycje (lub ich brak), to chroń Panie naszą służbę, bo koniec bliski. end of transmission...
 
Właśnie, dlaczego zwlekają w obsadzeniu wakatu naczelnika? Chyba oczywistym jest,że powinien zostać tam Darek Z. Staż ma. Papiery ma. W starym układzie w "żopu" przełożonym nie wchodził. Jestem za.
 
awanse w IC

Nowa władza obsadza na stanowiskach Naczelników nowych dupowłazów!
Kolejna klika zebrana przy p.o. Dyrektora uważa ,że ma monopol na obsadzanie stanowisk!
Skończy się to jeszcze większym blamażem i katastrofą, gdyż awanse nijak się mają do wiedzy i doświadczenia kandydatów!
Współczuję Izbie, która w ciągu 6 miesięcy ma już drugiego p.o. Dyrektora!
Tylko ,że taki stan potrwa co najwyżej do końca roku, no chyba ,ze nowo powołani przyspieszą samolikwidację Izby.............????
To też jest pomysł........... :oops: :oops: :oops: :oops:
 
roszady

Chodzą słuchy,że od stycznia nie będzie IC w Rzepinie, czy ktoś coś wie na ten temat?
Podobno powołanie Izb Skarbowo-Celnych zostało już postanowione!
Rzepin będzie teraz stawiał na agroturystykę?
Najpierw kolejarze ,a teraz celnicy!
A tak było pięknie!
:cry: :cry: :cry: :cry:
 
Gość
PostWysłany: Wto Cze 27, 2006 11:38 pm Temat postu:
Właśnie, dlaczego zwlekają w obsadzeniu wakatu naczelnika? Chyba oczywistym jest,że powinien zostać tam Darek Z. Staż ma. Papiery ma. W starym układzie w "żopu" przełożonym nie wchodził. Jestem za.


No bez przesady z tym Darkiem. Wcale nie jest to takie oczywiste. A i o staym układzie lepiej nie pisz, że o osobowości kandydata nie wspomnę. Zapytaj się innych ludzi z WAR, to będziesz wiedział coś więcej
 
Re: awanse w IC

tete napisał:
Nowa władza obsadza na stanowiskach Naczelników nowych dupowłazów!
Kolejna klika zebrana przy p.o. Dyrektora uważa ,że ma monopol na obsadzanie stanowisk!
Skończy się to jeszcze większym blamażem i katastrofą, gdyż awanse nijak się mają do wiedzy i doświadczenia kandydatów!
Współczuję Izbie, która w ciągu 6 miesięcy ma już drugiego p.o. Dyrektora!
Tylko ,że taki stan potrwa co najwyżej do końca roku, no chyba ,ze nowo powołani przyspieszą samolikwidację Izby.............????
To też jest pomysł........... :oops: :oops: :oops: :oops:

O kim mówiesz mówiąc o dupowłazach? o nowej obsadzie WPO (nie jest dupowłazem, bo nie miała okazji), Z-cy Nacz.UC Gorzów? (też nim nie jest)
Nie wmówisz mi, że starego Dyrektora było super. Był syf i koteria. awansowani ciągle Ci sami i to za zasługi (tylko nie do końca wiadomo jakie) bez brania pod uwagę kto siędokształcał i co kto rzeczywiście robi. Skutkiem tego jest to, że inspektor , ew. eksper(ymen)t któy nie potrafi nawet obsłużyć xero, vbo całe życie się szwendał z prawa na lewo, zarabia więcej od kogoś, kto jest"mistrzem w odprawach", czy też prowadzi postępwoania karnoskarbowe/celno-podatkowe... Było to chore.
Chyba zapomniałeś, że przez lata oszczędności z funduszu płac odprowadzane był do MF, wskutek czego w następnym roku budżet Rzepina był stale pomniejszany, a co niektórzy dostawali za to nagrody. A dla mnie to po prostu złodziejstwo i okradanie pracowników...

Drogi Kolego. Było niedobrze. Nie wiem, czy teraz będzie super, ale tamten (nie)porządek nie mógł dłużej się ostać
 
Anonymous napisał:
Właśnie, dlaczego zwlekają w obsadzeniu wakatu naczelnika? Chyba oczywistym jest,że powinien zostać tam Darek Z. Staż ma. Papiery ma. W starym układzie w "żopu" przełożonym nie wchodził. Jestem za.
Dlaczego Darek a nie Heniek ? Kto to taki ten Darek :shock:
 
Re: awanse w IC

arwgo25 napisał:
tete napisał:
Nowa władza obsadza na stanowiskach Naczelników nowych dupowłazów!
Kolejna klika zebrana przy p.o. Dyrektora uważa ,że ma monopol na obsadzanie stanowisk!
Skończy się to jeszcze większym blamażem i katastrofą, gdyż awanse nijak się mają do wiedzy i doświadczenia kandydatów!
Współczuję Izbie, która w ciągu 6 miesięcy ma już drugiego p.o. Dyrektora!
Tylko ,że taki stan potrwa co najwyżej do końca roku, no chyba ,ze nowo powołani przyspieszą samolikwidację Izby.............????
To też jest pomysł........... :oops: :oops: :oops: :oops:

O kim mówiesz mówiąc o dupowłazach? o nowej obsadzie WPO (nie jest dupowłazem, bo nie miała okazji), Z-cy Nacz.UC Gorzów? (też nim nie jest)
Nie wmówisz mi, że starego Dyrektora było super. Był syf i koteria. awansowani ciągle Ci sami i to za zasługi (tylko nie do końca wiadomo jakie) bez brania pod uwagę kto siędokształcał i co kto rzeczywiście robi. Skutkiem tego jest to, że inspektor , ew. eksper(ymen)t któy nie potrafi nawet obsłużyć xero, vbo całe życie się szwendał z prawa na lewo, zarabia więcej od kogoś, kto jest"mistrzem w odprawach", czy też prowadzi postępwoania karnoskarbowe/celno-podatkowe... Było to chore.
Chyba zapomniałeś, że przez lata oszczędności z funduszu płac odprowadzane był do MF, wskutek czego w następnym roku budżet Rzepina był stale pomniejszany, a co niektórzy dostawali za to nagrody. A dla mnie to po prostu złodziejstwo i okradanie pracowników...

Drogi Kolego. Było niedobrze. Nie wiem, czy teraz będzie super, ale tamten (nie)porządek nie mógł dłużej się ostać

Nikt nie broni starego kierownictwa, przynajmniej nikt kto trochę popracował w IC Rzepin!
Tylko ,że w tej chwili tworzony jest nowy układ!
Jaką masz gwarancję,że za chwilę nie będzie jeszcze gorzej?
Wiesz co decydowało obecnie o obsadzaniu stanowisK w IC Rzepin?
Myślisz ,że sama wiedza i lata szkoleń?Skoro sam stwierdzasz ,że p.o. Naczelnika WPO za krótko pracuje?
A p.o. z-cy Naczelnika UC Gorzów nie był w układzie tzw starego kierownictwa Terminala?
Był syf ,ale nie wszyscy pracownicy byli w ukladzie z "władzą" teraz ma być podobnie?
 
awanse

Proszę państwa,o co te awantury z awansami?
Poprzednia władza dawała je wg jakiegoś sobie tylko znanego klucza, obecna robi to samo i dorabia do tego nową ideologię!
Że niby kiedyś to w kierownictwie tylko same głąby były ,a teraz to już będzie cacy bo sami wykształceni, młodzi i piękni 20 letni?
Nie dajmy się zwariować, jeśli jest tak pięknie to dlaczego odbywa się to w wielkiej konspiracji?
A jaką rolę pełni teraz Wydział Kadr i Szkolenia?
Czy taka jak za poprzedniego Dyrektora ,gdy nie było żadnej polityki kadrowej ,co wybitnie obnażył rok 2002 , gdy określono kryteria wykształcenia na określone stanowiska kierownicze i wielu zasłużonych naczelników i kierowników pożegnało się ze stołkami!
Czy obecnie WKA ma wpływ na politykę kadrową Izby?
Czy znowu zależy to tylko od opinii kilku osób z otoczenia Dyrektora, bo przecież p.o. dyrektor ma małe rozeznanie jeśli chodzi o kadrę Izby, o Urzędach nie wspomnę?
A poza tym być dobrym,czy jak to ktoś określił "mistrzem" w swojej dziedzinie nie przełoży się automatyucznie na bycie dobrum kierownikiem czy naczelnikiem!
Tego też trzeba się nauczyć i mieć przede wszystkim określone predyspozycje!
Tu same chęci nie wystarczą!
A sądząc po ostatnich nominacjach nie wygląda to najlepiej!
 
Polityka kadrowa :D Jeśli chodzi o teren.
Naczelnik jednoosobowo typuje lojalnych > przekazuje wniosek do p.o Dyra > ten akceptuje,bo nie zna ludzi > kadry dowiadują się ostatni, do napisania kwitów.
Oto cała filozofia,co do klucza.
ps. czy handicap będzie lojalny do końca, czy w pewnym momencie stwierdzi,że ma być w razie czego kozłem ofiarnym, to już inna historia :lol:
 
Dziesiąty rok z jedną gwiazdką... Nienaganny przebieg służby... Starszy kontroler celny... Nobla dla tego, kto wymyślił uznaniowe awanse w stopniu... Pozdrwaiam!
 
Back
Do góry