• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do CZS

ryza

Użytkownik
Dołączył
14 Styczeń 2020
Posty
61
Punkty reakcji
48
Mam pytanie, czy może ktoś przybliżyć na czym polega praca w CZS? Przeczytałem ogłoszenie, regulamin organizacyjny komórki. Pytam jak to wygląda od środka.
 
Mam pytanie, czy może ktoś przybliżyć na czym polega praca w CZS? Przeczytałem ogłoszenie, regulamin organizacyjny komórki. Pytam jak to wygląda od środka.
Pytasz, jak to wygląda od środka?
Mniej więcej tak....;)
3.jpg
1.jpg
2.jpg
 
Ostatnia edycja:
I w ogóle ten cały bolo to pewnie pijak.

Pijak i złodziej, bo każdy pijak to złodziej.
Te Bolo a w pracy w krawacie chodzisz.....taki zielony a za starych czasów z wkręconą blachą :). Klient w krawacie mniej awanturujący jest :)))). Zdjęcie @Gefreitera trochę przesadzone....ale tylko trochę. Młody - idź do CZS, jak dobrze trafisz to polubisz tę służbę. Ja nie to podziękujesz. Tutaj sami doświadczeni żsłużbą, więc miodu z naszych ust nie spodziewaj się :)
 
Mnie tomy akt nie przerażają, a taki młody już nie jestem. Prosiłem o informację, ale błędem był ten post. Niestety nie można tu o nic zapytać. Forum opiewa tylko brakiem szacunku do rozmówcy.
 
Mam pytanie, czy może ktoś przybliżyć na czym polega praca w CZS? Przeczytałem ogłoszenie, regulamin organizacyjny komórki. Pytam jak to wygląda od środka.

Prowadzisz postępowania karne. W zależności od tego do jakiej komórki trafisz to będziesz robił sprawy związane z:
  • hazardem,
  • podatkami,
  • narkotykami,
  • przemycaną fajką/alkoholem,
  • fabrykami fajek,
  • bimbrowniami,
i wszystkim tym czym zajmuje się obecnie SCS.
Praca polega głównie na zbieraniu dowodów, które kompletujemy w aktach sprawy, których często są niepoliczone ilości (jak ktoś tutaj świetnie zobrazował). Gro pracy to też przesłuchania świadków/podejrzanych, następnie reprezentowanie Naczelnika UCS przed Sądem. To takie połączenie pracy Prokuratora i Policjanta z Wydziału Przestępczości Gospodarczej lub CBŚP.
Ja bardzo sobie chwalę tę robotę i się w niej realizuję :)
 
Prowadzisz postępowania karne. W zależności od tego do jakiej komórki trafisz to będziesz robił sprawy związane z:
  • hazardem,
  • podatkami,
  • narkotykami,
  • przemycaną fajką/alkoholem,
  • fabrykami fajek,
  • bimbrowniami,
i wszystkim tym czym zajmuje się obecnie SCS.
Praca polega głównie na zbieraniu dowodów, które kompletujemy w aktach sprawy, których często są niepoliczone ilości (jak ktoś tutaj świetnie zobrazował). Gro pracy to też przesłuchania świadków/podejrzanych, następnie reprezentowanie Naczelnika UCS przed Sądem. To takie połączenie pracy Prokuratora i Policjanta z Wydziału Przestępczości Gospodarczej lub CBŚP.
Ja bardzo sobie chwalę tę robotę i się w niej realizuję :)
Wygląda to całkiem ciekawie. Dziękuję za odpowiedź. Duże to dla mnie wyjaśnienie, choć już wątpiłem w konkretną odpowiedź.
 
Back
Do góry