• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mundur

Teraz wszyscy czekają co będzie dalej z SC i czy powstanie KAS więc niestety nie spodziewaj się, że dostaniesz mundur nim sprawa się nieco wyklaruje. Dawniej było tak, że szyli Ci go przed Zasadniczym Kursem Celnym, co przekładało się na to, że w jednych izbach czekało się na mundur pół roku, a innych prawie trzy lata, czyli praktycznie całą służbę przygotowawczą. Jeżeli jesteś jakimś cudem w mobilnych to czarne ubranko dostaniesz szybciej, choć znam izby gdzie mobilnych zmuszano do kupowania sobie czarncych ciuchów z własnej kieszeni.
 
Na ten przykład w łodzi. Na pytania o czas dostania czarnego mundurka dostaje się adres sklepu z odzieżą. nowe mundury dla grup mobilnych to fikcja
 
W Katowicach izba sypnęła groszem i kupiła wszystkim czarnym (ale tylko czarnym) mundurki wg nowego wzoru w połowie tego roku.
 
Jeżeli masz taką możliwość, to się nie zastanawiaj tylko przejdź. Tam będzie Ci lepiej. Smutne to co piszę, bo sam jestem przywiązany do SC także w jakimś stopniu emocjonalnie, ale niestety prawdziwe. Ja przestałem już wierzyć, że tu cokolwiek się jeszcze zmieni.
 
Back
Do góry