• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mnożniki w SCS

Dante

Nowy użytkownik
Dołączył
1 Październik 2018
Posty
11
Punkty reakcji
2
Witam. Czy to normalne ze pełniąc obowiązki jako funkcjonariusz SCS mnożnik jaki posiadam na stanowisku SSCS jest mniejszy od mnożnika funkow na stanowisku Młodszego specjalisty? Rozstrzał jest duży w obowiązkach i mnożnikach. I nie chodzi mi tu o odosobniony przypadek. Jak to wg możliwe ze jest taka praktyka?
 
Niestety możliwe, ale mnożniki w SCS to nadal temat taboo... Nawet jak sobie ludzie pogadają na szkoleniach czy między wydziałem, referatami różnymi działami, to rozstrzał zawsze jest. Brak ujednolicenia. Zarówno specjalista jak i ekspert mogą mieć zbliżone mnożniki np. 2,40. Ciężko mi ocenić o jakich różnicach piszesz, ale rzadko po kilku latach służby, na szkoleniach słyszałem o mnożnikach mniejszych niż 2 z przodu.
 
Po wprowadzeniu KAS szybciutko i w ciszy zostały podniesione maksymalne wartości mnożników na niektórych stanowiskach, przewyższając znacznie minimalne poziomy na wyższych stanowiskach. Może zdarzyć się sytuacja np. specjalista nowo przyjęty do służby może mieć wyższy mnożnik niż mł.ekspert z wieloletnim stażem. takie to reformy
 
Niestety możliwe, ale mnożniki w SCS to nadal temat taboo... Nawet jak sobie ludzie pogadają na szkoleniach czy między wydziałem, referatami różnymi działami, to rozstrzał zawsze jest. Brak ujednolicenia. Zarówno specjalista jak i ekspert mogą mieć zbliżone mnożniki np. 2,40. Ciężko mi ocenić o jakich różnicach piszesz, ale rzadko po kilku latach służby, na szkoleniach słyszałem o mnożnikach mniejszych niż 2 z przodu.
Pisze o różnicach mnożnika 1.79 na stanowisku sscs po 7 latach służby gdzie znam osoby co maja 3 lata służby i stanowisko Msscs z mnożnikiem 1.84. Dodatkowo każda osoba z mojego naboru ma rożny mnożnik.
 
Pisze o różnicach mnożnika 1.79 na stanowisku sscs po 7 latach służby gdzie znam osoby co maja 3 lata służby i stanowisko Msscs z mnożnikiem 1.84. Dodatkowo każda osoba z mojego naboru ma rożny mnożnik.
Różnice w mnożnikach są naturalne. Patologią jest jednak to, że młodzi po naborze zarabiają więcej od funków z kilkuletnim stażem.
Po 7 latach mnożniki z Twojego naboru mogą się różnić, im dłuższy staż tym różnice większe, jeden zostanie naczelnikiem a drugi dalej będzie specjalistą.
Zwolnij się i stań do naboru w innej izbie. U mnie w ostatnich naborach proponowali mnożnik 1.9 na start, później będziesz mógł próbować przenieść się w swoje strony z nowym lepszym mnożnikiem. To oczywiście jest żart.
A tak na poważnie, zadaj to pytanie na piśmie swojemu dyrektorowi, jeśli należysz do związków zawodowych poproś o pomoc swojego izbowego przedstawiciela.
Jak będziesz cicho siedział to nikt się nad sprawą nie pochyli.
Jeśli masz dobrego kierownika, to on też mógłby spróbować to skorygować, są przełożeni którym zależy, żeby jego ludzie zarabiali coraz lepiej, ale trzeba rozmawiać.
Chyba, że twój zaniżony mnożnik nie jest przypadkowy i sam na to "zapracowałeś", tak też bywa. Nie twierdzę, że tak jest, bo przykłady niesprawiedliwości w naszej służbie są niezliczone.
 
Back
Do góry