• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mianowanie

Janusz213

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Sierpień 2022
Posty
16
Punkty reakcji
0
Witam czy na dzień przyjęcia do służby muszę mieć rozwiązany stosunek pracy czy mogę być na urlopie bezpłatnym?
 
Ciekawe pytanie @Janusz213
Z ustawy o kas wynika tylko, że funkcjonariusz bez zgody nie może mieć dodatkowego zajęcia zarobkowego (z pewnymi wyjątkami). (Art.205)
Na urlopie bezpłatnym nie zarabiasz, więc wg mnie nie ma formalnych przeszkód, oczywiście jeśli bezpośrednio po tym urlopie się zwolnisz.
Można się zastanawiać jak to się ma do art 202 ust 1 pkt3, ale to zależy od obecnie wykonywanego zawodu.
Pewnym utrudnieniem jest to, że nie dostarczysz przy przyjęciu świadectwa pracy co ma wpływ na dodatek za wieloletnią służbę (stażowe). Ale po zwolnieniu się możesz to uzupełnić.
Podkreślam, że jest to tylko moja opinia, ale uważam, że choć sytuacja byłaby nieco dziwaczna, to jednak dozwolona.
 
art 202 ust 1 pkt3 ,,być zatrudnionym". Na urlopie bezpłatnym nadal pozostaje w stosunku pracy. Sam sobie więc odpowiedziałem ale dziękuję za naprowadzenie
 
myślę, że skoro stosunek pracy jest zawieszony to znaczenie tego słowa jest takie, że nie jesteś w stosunku pracy. Ty nie masz obowiązków wobec pracodawcy a pracodawca wobec Ciebie. Taki jest sens urlopu bezpłatnego. Inna sprawa, że interpretacje prawa w KAS często nie mają sensu poza naczelną zasadą dbania o bezpieczeństwo własnej dupy. Czyli obstawiam, że zażądają zwolnienia.
 
myślę, że skoro stosunek pracy jest zawieszony to znaczenie tego słowa jest takie, że nie jesteś w stosunku pracy. Ty nie masz obowiązków wobec pracodawcy a pracodawca wobec Ciebie. Taki jest sens urlopu bezpłatnego. Inna sprawa, że interpretacje prawa w KAS często nie mają sensu poza naczelną zasadą dbania o bezpieczeństwo własnej dupy. Czyli obstawiam, że zażądają zwolnienia.
Z drugiej strony jeśli jesteś zawieszony bez prawa do wynagrodzenia w służbie, to miło wszystko nie możesz podjąć dodatkowego zajęcia bez zgody dyrektora.
 
Back
Do góry