• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mam jedno pytanie, ale szczerze

Bo w 93 r ta praca była dla mnie bardziej atrakcyjna (czyt ciekawsza ) niż bieganie kbkAKMS po "miedzy" od znaku do znaku na Nysie lub Odrze i atrakcyjniejsza niż "trzodzenie" rumunów itp 8)
 
Zdałem maturę, nie dostałem się na dzienne studia, moich rodziców nie było stać na opłacenie prywatnych, więc musiałem iść do pracy. To miało trwać tylko do końca studiów, ale się "trochę" przeciągnęło...
Nie jestem celnikiem z powołania.
 
bo zawsze chciałem pracować w mundurze....do policji się nie dostałem (za młody pan jest mi powiedzieli....hehe) więc spróbowałem w cle.
I MI TU DOBRZE!!! bo w mojej dziurze innej pracy nie znajdę!! a jak jest to za 650PLN.
pozdrawiam :D
 
Zawsze chciałem pracować w fomacji mundurowej, tylko na moje nieszczęście zamiast przyjąć się do policji lub SG zatrudniłem sie w SC. Wtedy jeszcze nie wiedziałem że te sk....... ny będą likwidować SC, gdybym wtedy to wiedział. A teraz mogę sobie tylko powiedzieć ,, tych lat nie odda nikt" Do tamtych służb jestem teraz za stary, moją służbę likwidują i to jest największe sk......stwo.
 
Dlaczego Służba Celna? Pewnie przez chęć stabilizacji zawodowej i czytelnej przyszłości ( jakoś do tej pory tego nie znalazłem). Przez pierwsze miesiące byłem przerażony stylem pracy, po zdanych egzaminach praca i jej tajniki stała się czymś więcej niż tylko zajęciem w wyznaczonych godzinach. Tego właśnie żałuję. :oops:
 
Niektórych chyba za przeproszeniem "pogięło". Jak można tęsknić do munduru, o którym na każdym kroku mówią źle, a przyczynili się tego ludzie, którzy go nosili. Świetlane mundurowe zasady zostały w celnictwie spaczone. Może czas przejść do cywila, podejrzewam że będzie normalniej.
 
Jesteście obłudni, piszecie coś o mundurze i takie tam. Dlaczego nikt nie napisze, że szedł do cła żeby robić kase. Przecież kiedyś na granicy byliścxie paniskami. Napiszcie ile zachodu (cashu), znajomosci kosztowało zeby dostac tą robote. Teraz takie pierdoły o patosie munduru. Kieszenie tego munduru nosiły kiedyś wiele imperialistycznych baknotów. Już nie pamietacie.????///
 
gościu lekko przeginasz albo sam brałeś albo nie wiesz że praca w cle jest wredna z założenia. ci co brali dalej beda a pozostali jak murzyni tyrają i muszą słuchać wyzwisk od takich jak ty którzy tworza niezdrowa atmosferę swoim głupim gadaniem. nastepnym razem zanim kogoś osadzisz to spójrz w lustro i zastanów sie jaki sam jestes
 
przyszedłem do cła z przypadku- otworzyli nowe przejście, na rozmowę kwalifikacyjną poszedłem z ciekawości i udało sie. Przepracowałem kilkanaście lat a 01.05.2004r. powiedzieli panu juz dziękujemy! I do kosza
 
Back
Do góry