• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

List otwarty Szefa Służby Celnej Min. Jacka Dominika

Te ich listy mnie wzruszają, ale muszę przyznać, że list Banasia był lepszy, zwłaszcza ten wywód o konieczności zatrudnienia księży był doskonały, a tło historyczne - miodzio...
 
Nie przesadzajmy ...mamy super szefa. To On sam osobiście własnymi rencami skreśli art 25 Ustwy O SC. Wot nowości. Po kiego grzyba nam parlament ja co bystrzejsi szefowie jak baaardzo chcą to zmieniają prawo?

Tyle to chyba wie ze on w tej kwestii może duzo, ale nie skreślić. List pod publikę, która my jesteśmy!

Ktoś wcześniej miał racje Wielmozny Pan jak stołek zajmował to słowa wykrzesać do Nas nie mógł a teraz taki przyjaciel....
ZAŁOSNE :!:
 
najdziwniejszej jest w tym to że już 3 raz wyrównują zarobki alke k. czemu zawszezatrzymują się na inspektorach??? jak ktoś wie niech się wypowie. czy mkc z Korczowej maa zarabiać 1300pln a mkc z izby ma 1800 o co chodzi?? plecy ? garb? może nareszcie panowie prokuratorzy się tym zajmą a nie nami biednymi celnikami czekamy na was panie prokuratorze może znowu nas ktoś pomówi i się wykażecie znowu zamkniecie 10 20 30 celnych
 
Bo w Izbach mój drogi awansują regularnie i dostają przeszeregowania, a Ty słyszałeś, że coś takiego w cle istnieje? Dlatego jeden zarabia 1300, a drugi 1800. My jesteśmy do roboty, a w izbie do awansów.
 
245zl...?! ja place za sam wynajem mieszkania 1000 o reszcie oplat nie wspominam nie wsponę tez o standarcie wynajmowanego mieszkanie (bo w tej kwocie nie mogę na nic wiecej liczyc)....ciekawe kto zgdnie ile zostaje mi na zycie po czternastu latach nienagannej sluzby w cle?..a wszystko to zawdzieczam ...alokacji ,rozwod zreszta tez...W taki warunkach zyje wiekszosc moich znajomych z alokacji !!! Zapisane jest ze praca ...nie powinna uwlaczac godnosci funkcjonarisza ,wiec jak to jest,ze moja praca uwlacza godnosci czlowieka bo tak sie czuje ...zastanawiajac sie codziennie jak przezyc do konca miesiaca ,oszczedzajac prawie na wszystkim.
...i dzis sie mowi o 45 rocznicy powstania UE ...ku jej czci moge sie spodziewac podwyżki w kwocie 245 zł brutto ...już dziś sie zastanawiam co zrobie z tak wielką kwotą (jezeli w ogole ja dostane ) którą dziurę zapcham...
Tym milym akcentem skoncze...zycząc naszym notablom udanych fet .
 
SSC pisze : „ Chcemy aby celnicy stanowili dla podróżnych i przewoźników prawdziwą wizytówkę Polski i Unii Europejskiej ”

Myślę, że najbliższy czas pokaże jak szczere i prawdziwe są te życzenia.
O w mordę misia. :shock: :shock:
 
...w 40 rocznice w dzien sw.Mateusza to jedynie (nie)obowiazkowe msze nam przyszykuja... i tyle bedzie po obchodach i obietnicach. a my z wyplatkami zostaniemy tak dalej. jak 17 lat mojej sluzby tak pamietam tylko listy mniej lub bardziej otwarte i hasla 'dajcie nam szanse, bo to rowny gosc'...-DOSC :twisted:
 
Stary Zollu!
Powiedz mi w której IC regularnie awansują f.c. z wydziałów w izbie ze skutkiem finansowym? Mam kolegów (może niepoprawnych politycznie lub chemicznie - czyli wazelina), z których jeden awansował na kc po 10 latach bez kasy. To tylko jeden przypadek i naprawdę nie jest jedyny. O sobie nie piszę przez szacunek dla wszystkich, którzy są zapewne jeszcze "lepsi". Nie znaczy to także, że jesteś gorszy ode mnie czy kogolwiek z izby, bo masz co miesiąc mniej na koncie, przy czym zap.... sz na pasie (z obłędem w oczach) aż dym idzie. Nawiązując do Urbana: możesz mieć mniej, bo w Ministerstwie "się wyżywią", a ty na granicy i tak sobie poradzisz.
Ten protest jest chyba m.in. po to abyśmy nie mówili o sobie, że tu czy tam mają lepiej bo ten jest pasa, ten alokers, tamtem z izby a jeszcze inny bo tamten dyrektor "mniej na nich oszczędza". Możemy być tylko razem, bo powybierają nas jak ryby z saka. Ta ubecka polityka była i jest do tej pory skuteczna - patrzymy na siebie wilkiem!
Pozdrawiam.
 
Stary Zollu!
Powiedz mi w której IC regularnie awansują f.c. z wydziałów w izbie ze skutkiem finansowym? Mam kolegów (może niepoprawnych politycznie lub chemicznie - czyli wazelina), z których jeden awansował na kc po 10 latach bez kasy. To tylko jeden przypadek i naprawdę nie jest jedyny. O sobie nie piszę przez szacunek dla wszystkich, którzy są zapewne jeszcze "lepsi". Nie znaczy to także, że jesteś gorszy ode mnie czy kogolwiek z izby, bo masz co miesiąc mniej na koncie, przy czym zap.... sz na pasie (z obłędem w oczach) aż dym idzie. Nawiązując do Urbana: możesz mieć mniej, bo w Ministerstwie "się wyżywią", a ty na granicy i tak sobie poradzisz.
Ten protest jest chyba m.in. po to abyśmy nie mówili o sobie, że tu czy tam mają lepiej bo ten jest pasa, ten alokers, tamtem z izby a jeszcze inny bo tamten dyrektor "mniej na nich oszczędza". Możemy być tylko razem, bo powybierają nas jak ryby z saka. Ta ubecka polityka była i jest do tej pory skuteczna - patrzymy na siebie wilkiem!
Pozdrawiam.
 
Back
Do góry