• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kto wie co stało się z kierownictwem Departamentów Celnych

C

Cinek

Gość
Ciekaw jestem czy ktoś potwierdzi informację że kierownictwo naszych Departamentów w MF już odrzuciło mundury.
Słyszałem że nie są już celnikami ale są za to dożywotnimi dyrektorami w Państwowym zasobie kadrowym czy ktoś to może potwierdzić .
 
Nie ma dozywotnich dyrektorow, zgodnie z usrtawo o Panstwowym Zasobie Kadrowym osoby które piastowały w momencie wejścia w zycie ww. ustawy lub sa urzednikami słyzby cywilnej z 5letnim stazem staja sie czlonkami PZK ale tylko na 5 lat i pozniej musza przejsc postępowanie kwalifikacyjne organizowane przez KSAP. Osoby takie sa powolywane na wyzsze stanowiska i w kazdym momencie moga byc zdjecie taki byl zamysl ustawy. Jest jeden duzy minus w przyjętym rozwiązaniu iż osoby piastujace stanowiska w momencie wejścia ustawy PZK czy dyrektorzy czy tylko p.o. stają się jej członkami bez egzaminów i znajmości języka ale widocznie chodziło aby nie tylko urzędnicy sc byli w tym zasobie. Dodatkowo inni czyli pracownicy słuby cywilnej moga dostac się do PZK po zdaniu egzaminu KSAP.
Wiec wydaje mi sie nawiazujac do twojego postu, osoby zostały powołane na dane stanowiska zgodnie z ust. PZK i są cywilami.
 
Potwierdzam...Są oni członkami państwowego zasobu kadrowego i w związku z tym zrezygnowali z funkcjonariuszy:) Może to już ten 1 etap??Oby...
 
Potwierdzam. Należy jednak zbadać sprawę pod kątem podstaw prawnych takiej zagrywki.
Jak do tego doszło? No i czy dyrektorzy chcieli czy też "zasugerowano" im konieczność złożenia wniosków? Interesująca sprawa.
 
Back
Do góry