• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

krojenie pięciuset złotych?

Ł

ła suha

Gość
Czy ktoś czytał uzasadnienie do projektu rozporządzenia dot. kaski za nadgodziny? Czy zwróciliście uwagę skąd się weźmie na to kapuchę. Czy przypadkiem nie planuje się wzięcia pieniędzy ze środków przeznaczonych na finansowanie służby celnej? Jako, że jest to nowy wydatek a jedyne nowe pieniądze, które mają się pojawić to obiecywana o 500zł podwyżka wynagrodzeń to skąd pieniądze na nadgodziny? Ja wiem. Można na przykład pod płaszczykiem równania „kominów” wygospodarować na każdym etacie mniej lub więcej kasy i wmówić pracownikom, że resztę dostali Ci co mniej zarabiali dotychczas ...
O równaniu „kominów” mówi się, jak wieść gminna niesie, w niektórych kręgach. Chciałabym zwrócić Państwa uwagę, że wynagrodzenia nie są jawne więc i świadomość ile kto zarabia posiadają wybrani (tak swoją drogą ciekawe jak jest w innych urzędach bo u nas kierownik zagląda w paski i mówi, że inni robią to samo a zarabiają mniej). Jeżeli ONI mają ustalać, komu i ile wyrównać, to mam nieodparte wrażenie, że zgodnie z tradycją nisko zarabiającymi okażą się w przeważającej części Ci, co zwykle łapią się na pieniądze.
 
Back
Do góry