• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kontrola prędkości przez Służbę Celną

Ludzie mają różne fantazje. Ten celnik akurat ubzdurał sobie coś takiego. WSTYD i ŻENADA, ot co. Gazeta Prawna z tym brakiem uprawnień żadnej nowej Ameryki nie odkryła. A osoba kontrolowana zamiast się unosić, powinna "potulnie" mandat przyjąć i cierpliwie czekać na jego wypisanie. Ciekawe, co by wtedy zrobił celnik ? ;)

Co do tego :
Oznacza to, że funkcjonariusz celny może zrobić zdjęcie pojazdu, którego kierowca popełnia wykroczenie drogowe, i przekazać sprawę policji.
Eksperci uspokajają, że i wtedy można uniknąć mandatu. – Takie zdjęcie nie może być dowodem w sprawie, ponieważ nie widać na nim prędkości – przekonuje Sylwester Witalis z PricewaterhouseCoopers.

Jeśli chodzi o prędkość, to oczywiście prawda. Natomiast zdjęcia, kiedy kierowca łamie"podwójną ciągłą" , wyprzedza na "trzeciego", na zakazie itp. mogą być dowodem w sprawie i być podstawą do ukarania, jednak nie bezpośrednio przez Policję, a dopiero przez Sąd Powszechny po rozprawie, na której to Sąd ocenia wartość dowodową zdjęcia.
 
Przez Policję chyba również ?

Funkcjonariusz SC składa na Policji powiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia i załącza zdjęcie.
Jeżeli sprawa nie będzie budzić wątpliwości a sprawca zgodzi się przyjąć mandat, wszystko może zakończyć się mandatem wypisanym przez policjanta.
 
Harcerz składa na Policji powiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia i załącza zdjęcie ...

Muszę przyznać, że wśród "czepialskich" wyróżnia się Pan, Panie Doraj! W końcu zatrudniono człowieka o wysokim IQ, jednocześnie używającego szarych komórek.
Nie muszę się jednak zastanawiać; DLACZEGO nie ma Pan zamiaru "narzekać jak inni" i DLACZEGO tak bardzo zajmuje Pan uwagę tematami dalekimi od naprawdę istotnych wydarzeń ...
 
Harcerz składa na Policji powiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia i załącza zdjęcie ...

Muszę przyznać, że wśród "czepialskich" wyróżnia się Pan, Panie Doraj! W końcu zatrudniono człowieka o wysokim IQ, jednocześnie używającego szarych komórek.
Nie muszę się jednak zastanawiać; DLACZEGO nie ma Pan zamiaru "narzekać jak inni" i DLACZEGO tak bardzo zajmuje Pan uwagę tematami dalekimi od naprawdę istotnych wydarzeń ...

Odniosłem się do stwierdzenia zawartego w czyimś mailu.
Ma Pan coś jeszcze do dodania na mój temat ? - wybaczy Pan, ale sam będę decydował, co jest dla mnie istotne.

Stwierdzenie, cyt.: "dopiero przez Sąd Powszechny po rozprawie, na której to Sąd ocenia wartość dowodową zdjęcia. " było rzeczywiście o wiele bardziej odkrywcze niż to co ja napisałem. Jak widać jednak komentarze osobiste postanowił Pan jednak skierować pod moim adresem.
 
Ostatnia edycja:
Gdyby był Pan łaskaw uważnie czytać posty - cały mój komentarz (całkiem szczery) na temat PANA to:
"Muszę przyznać, że wśród "czepialskich" wyróżnia się Pan, Panie Doraj! W końcu zatrudniono człowieka o wysokim IQ, jednocześnie używającego szarych komórek."
W dalszej części następuje jedynie informacja: "Nie muszę się jednak zastanawiać; DLACZEGO ..."
Co do istoty Pańskich tematów; jeden woli dyskusje o d... Maryni, inny - jak mu nogi śmierdzą. Mnie nic do tego!
Żal mi tylko Kolegów, którzy z "dobrawoli" podjęli dyskusję z kimś, komu daną kwestię dawno wyjaśniono, a jemu samemu (także dawno) na tej kwestii nie zależy.
 
W SC nikt nie pracuje nad pomysłem kontroli prędkości przez SC ? Podstawa prawna w ustawie o ruchu drogowym jest. Inni wiedzą jak wykorzystać przepisy i umieć się wykazać - znajomy dostał fotke z fotoradaru Straży Granicznej za przekroczenie prędkości !!
 
Pani / Panie Doraj. Jeszcze tylko brakuje SC kontroli prędkości. Ewentualnie kontroli prawidłowości parkowania i podrzucania jaj przez kukułki ... Skąd Wy się bierzecie?
 
Fotoradaru Straży Granicznej ? A to ciekawe, do tej pory SG nie chwaliła sie fotoradarami tylko suszarką i to chyba jedna na cały kraj.
 
Podnosiłem kiedyś ma tym forum, że SC winna doostać uprawnienia do nakładania mandatów za wykroczenia drogowe, skoro ma je np. Straż Graniczna. Proszę, pierwszy krok „w przód” jest już zrobiony.
Jak donosi dzisiejsza prasa:
Celnicy będą kolejną służbą, która będzie mogła samodzielnie wystawiać sprawcom niektórych wykroczeń drogowych mandaty. Każdy kierowca będzie mógł zostać ukarany za tamowanie ruchu drogowego lub za niedostosowanie się do poleceń celnika. Zawodowi kierowcy zapłacą z kolei grzywnę za naruszenie obowiązków lub warunków przewozu drogowego albo za przekroczenie dozwolonego czasu pracy. Takie kompetencje celnicy uzyskają po wejściu w życie projektu z 29 września 2012 r. rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie nadania funkcjonariuszom celnym uprawnień do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego
 
Pani / Panie Doraj. Jeszcze tylko brakuje SC kontroli prędkości. Ewentualnie kontroli prawidłowości parkowania i podrzucania jaj przez kukułki ... Skąd Wy się bierzecie?

Tele Echo proszę...nie daj się prowokować z Dorajem nikt nie gada więc i Ty się nie wyłamuj...
 
Back
Do góry