• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Konkurs w IC w Gdyni

S

StaryClorz

Gość
W gdyńskiej Izbie Celnej aż roi się od plotek, że zbliżający się konkurs to fikcja. A obecnie p.o. dyrektora ma wygraną praktycznie w kieszeni. Nie chce mi się wierzyć, aby obecne kierownictwo stosowało praktyki z poprzednich epok, ale sam fakt dopuszczenia do konkursu osoby która nie spełnia wymogów formalnych (chociażby 7-letni staż w SC), wcześniej expresowe przegrupowanie tej osoby do służby mundurowej ze służby cywilnej, nie napawa optymizmem. Czy może nas Pan zapewnić, że konkurs będzie przeprowadzony z najwyższą starannością i po prostu uczciwie?

Obecnemu p.o. brakuje w odczuciu wielu funkcjonariuszy gdyńskich wiedzy merytorycznej (np. uciekanie przed podejmowaniem decyzji) oraz odpowiedniej postawy etycznej (np. poniżanie podwładnych, pogarda dla nich, mobbing). Z konkursem wiążemy ogromne nadzieje, gdyż uważamy, że obecny dyrektor jest najgorszą rzeczą jaką mogła nas spotkać. Jednocześnie uprzejmie proszę Pana Ministra, aby zechciał zapoznać się z opiniami nt. dyrektora Badeńskiego wyrażanymi na tym portalu: http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=3932
 
Nie będę dywagował nt. konkursu w trakcie jego trwania.Zapewniam, że to nie fikcja. Nad przebiegiem konkursu czuwa komisja konkursowa, a w niej nie są figuranci.
Jeżeli komisja dopuściła jakąś osobę to znaczy, ze ta osoba miała podstawy do tego aby brać udział w konkursie. W przeciwnym razie taką nieprawidłowość można by zaskarżyć. Ja dokumentów nie widziałem, zapoznaję się z nimi zawsze po konkursie.
jk
 
Przyznam szczerze Panie Ministrze, że Pańska odpowiedz tylko w połowie rozwiała moje wątpliwości. Zwłaszcza, że zupełnie nie odniósł się Pan, do drugiej części mojego pytania, gdzie zachęcałem Pana do zapoznania się z opiniami wyrażanymi przez gdyńskich funkcjonariuszy, w temacie profesjonalizmu, autorytetu i kondycji etycznej obecnego dyrektora - A.B.

Ponawiam zatem swoją prośbę i jeszcze raz polecam uwadze wątek na gdyńskim forum tego portalu: http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=3932
 
Czytałem, ale w toku prowadzonego postępowania konkursowego trudno ocenić wiarygodność takich wpisów zwłaszcza na otwartum i anonimowym forum.
jk
 
Ależ Panie Ministrze, tutaj nie chodzi o wiarygodność autorów, ale o rzetelne sprawdzenie przedstawionych na Forum informacji. Kto jak nie Pan, dysponuje skutecznym narzędziem w postaci chociażby audytu? Czym byłaby nasza służba, jakie mielibyśmy wyniki, gdybyśmy ignorowali anonimowe żródła informacji?

Zresztą część zawartych na naszym forum informacji nt. A.B., jak choćby te dotyczące Jego aktywności na portalu n-k - także w czasie godzin Jego pracy, jak i ich treść - bardzo często godząca w postawę etyczną wysokiego funkcjonariusza, wymaga minimalnego wysiłku w celu wyryfikacji wiarygodności tych informacji.
 
Back
Do góry