• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Komisja lekarska - tatuaż.

Tomgaw

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Luty 2020
Posty
4
Punkty reakcji
1
Cześć.
Przeszedłem obiegówkę razem z psychologiem i psychiatrą i mam wyznaczony termin komisji lekarskiej. Posiadam kilka małych tatuaży na przedramieniu i psychiatra napisał w informacji, że to są ozdoby.
Jak wygląda sytuacja w tym momencie z tatuażami jeśli chodzi o komisję lekarską do Służby Celno - Skarbowej? Jest z tym problem? Ktoś z Was posiada tatuaż w widocznym miejscu?
 
 
Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 11 października 2018 roku w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa (Dz. U. z 2018r. poz. 2035). Zgodnie z § 3 tatuaż nie podlega ocenie komisji lekarskiej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych oraz nie traktuje się go jako samouszkodzenie.

To samo chyba się tyczy SC-S, bynajmniej tak mi się wydaje.
 
O ile nie masz tatuażu ze swastykami czy innymi symbolami wskazującymi na nieporządaną osobowość to będzie dobrze. W służbie jest trochę pań i panów z tatuażami, również w widocznych miejscach.
 
Back
Do góry