• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

kilka pytań o certyfikaty

kujaziom

Nowy użytkownik
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam gdzie w internecie mogę sprawdzć czy na dany towar jest wymagany certyfikat pochodznia ce itp

czy http://isztar.mf.gov.pl da rade wyczytać jak tak to jak proszę o instrukcję

co do informacji celnej to nie chce mi się dzwonić bo tam zawsze kolejka ....
 
Proponuję zorientować się wpierw czego tak naprawdę potrzebujesz. Z układu powyższych słów wnioskuję, że pytanie dotyczy certyfikatu bezpieczeństwa (CE).
Niestety, nie istnieje jednolita "lista" towarów wymagających takiego certyfikatu, gdyż "konstrukcja" ograniczeń jest oparta na bardzo wielu aktach prawnych (budowa zastrzeżeń od d...y strony!) Do tych towarów należą np. urządzenia elektryczne, ciśnieniowe, elementy odzieży ochronnej, zabawki i wszystko to, co można powiązać z bezpieczeństwem podczas użytkowania. Jeżeli chcesz zająć się szeroką gamą towarową, to musisz faktycznie albo uzbroić się w cierpliwość i pytać w informacji indywidualnie o każdy towar, albo u Dr. Google rozpocząć (raczej żmudniejsze) wyszukiwanie od pomysłów kojarzonych z hasłem "dyrektywy bezpieczeństwa UE".
 
Back
Do góry