• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jeszcze Jedno pytanie do konkursu na dyrektora IC Gdynia

Z

zibz

Gość
Służba Celna jest służbą z ustawy apolityczną. Chcę zapytać Pana Ministra co takiego stało się, że poprzedni dyrektor Izby Celnej w Gdyni został odwołany? Wygrał konkurs, prawda! Nie toczy się chyba wobec niego żadne postępowanie? Zmiana dyrektora w takim momencie nie daje nam - funkcjonariuszom żadnej wątpliwości, że zmiana miała podłoże polityczne. Być może ma Pan jakąś wiedzę na temat nieprawidłowości w trakcie samego konkursu , który wygrał poprzedni dyrektor IC Gdynia? Jaką pewność mamy mieć, że służba jest apolityczna jak mamy przykłady, że tak nie jest.
 
Forum to nie miejsce na dyskurs o personaliach, zaletach i wadach osób pełniących funkcje kierownicze. Na pewno nie z mojej strony.
jk
 
Panie Ministrze.
Chodziło mi o sposób dokonywanych zmian na dyrektorskich stanowiskach. Nie mam na myśli odwoływanych p.o. ale ludzi , którzy zdobyli uznanie , pokazali swą wiedzę przed komisją konkursową powoływaną przez Ministra. Pan natomiast potem odwołuje człowieka , który wygrał konkurs i powołuje innego funkcjonariusza i powierza mu kierowanie izbą. Jakie znaczenie zatem mają przeprowadzane konkursy? O zgrozo w komisjach konkursowych zasiadają ciągle Ci sami (z małymi zmianami).Czy liczy się Pan z wynikami konkursów, czy jest to czysta fikcja? Dokonywana dla zaspokojenia litery prawa? Pozdrawiam i przepraszam, że być może zadaję głupie pytania?

Nie chciałem nawet przez moment i nie chcę prowadzić polemiki personalnej.
 
Back
Do góry