Jakie stopnie (dla obecnych cywili) po 1 stycznia?

D

Dreg_

Gość
Mam pytanie do SSC. Jakie stopnie po 1 stycznia (czyli umundurowaniu SNP) będą możliwe do osiągnięcia dla obecnych cywili? Czy istnieje klucz (to już chyba najwyższy czas aby coś takiego przynajmniej w zamysłach istniało) wg którego będą przydzielane równoważniki obecnych stopni? Czuję, że odpowiedzi nie uzyskam tak jak i dopytujący się o podobną sytuację funkcjonariusze. Ale może??? :eek: zdziwię się!!!
 
O przydzieleniu nowych stopni będzie decydował staż w służbie (a wsześniej administracji) z ograniczeniem wynikającycm z najwyższego stopnia na zajmowanym stanowisku.
Dla cywili będzie ten sam klucz z uwaględnieniem stażu w administracji resortu finansów. Te zasady są takie jak dziś przy przechodzeniu cywila do służby.
jk

ps. ostatnio ma mało czasu na bieżące śledzenie forum
 
Czyli wg Pana SSC o kant d..y można rozbić inne czynniki, które powinny mieć wpływ na awanse, przeszeregowania itd. Obecni cywile (ich dotyczy moje pytanie) mają powiedzmy 20 lat stażu. Jeden całe życie olewa dalsze podnoszenie swojego wykształcenia (starcza mu tylko matura), inny mając wykształcenie wyższe robi jeszcze podyplomówkę za swoje pieniądze i wychodzi na durnia. Dlaczego? Bo idą łeb w łeb z awansami i wynagrodzeniem. Z tym, że tamten siedząc przy piwku śmieje się z tego durnia , który piwko zamienia na bilet jadąc na uczelnię. Spodziewam się, że będzie tez reakcja koleżeństwa iż wykształcenie to nie wszystko, kto dobrze zapłaci itd. itd... To po jaką cholerę rozwijać się zawodowo? Czy warto tracic energię na starania o wyciągnięcie z Unii pieniędzy na kształcenie pracowników? Czy nadal obowiązuje hasło: nie matura lecz chęć szczera (staż i znajomości) zrobi z ciebie oficera...? Przecież do skakania po cysternach dyplom jest zbędny.
 
Takie zasady obowiązują już dziś. Uznaniowość byłaby jeszcze gorszym rozwiązaniem. Nie budujemy nowej służby więc nie ma weryfikacji ani pozytywnej ani negatywnej.
jk
 
Back
Do góry