• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

jaki jest koszt odejscia z tego syfu !!!!

N

nypel

Gość
hejka

mam pytanko teraz duzo sie słyszy o tym że ludzie odchodzą ze SC

mam pytanie orientacyjnie to jaki jest koszt odejścia w trakcie przygotowawczej kiedy jestem juz po ZKC i modułach a mam wyznaczony juz termin egzaminu

wiem ze sie podłożyc mozna ale mnie to nie satysfakcjonuje bo nowy pracodawca na mnie czekał nie będzie
 
Powinieneś dostać umowę przed kursem z języka i modułami, na której są wypisane koszty poszczególnych modułow. Za moich czasów oprócz kosztów kursu ( 3 m-ce ) trzeba było oddać trzymiesięczne zarobki w przypadku nie przepracowania 3 lat. nie wiem jak to jest teraz jezeli chodzi i wynagrodzenie ale za moduły musisz zapłacić - ok.10.000,-
 
niedawno szczęśliwie rozstałem się z cłem:
- jestem po ZKC na miejscu w IZBIE
- moduł 1 za sobą (w ATENIE)
- staż ok 1,5 r. w służbie
PONIESIONE KOSZTY ODEJŚCIA:
- mundur ok 400zł
- ZKC ok 900 zł

ale za to jaka satysfakcja...WARTA KAŻDYCH PIENIĘDZY :)
 
Moduły w Atenie są tańsze - tym samym koszt kursu jest mniejszy ale nie można wszystkich modułów " przechodzić " w Atenie - takie jest polecenie MF.
 
no to masz lepiej

ja byłem na ZKC i na wszystkich modułach no i teraz jak coś to przyjdzie mi zabulic, ale nie żałuje bo te kursy to najlepsze co mnie spotkalo w tej pracy
zreszta każdy kto był tak mówi

mam pytanie za te kursy to sie zwraca kosz zgodnie z umową to u mnie jakieś 6500 koła wychodzi

niedawno mnie jeden taki straszył ze to ponad 40 tys

mam nadzieje ze sie mylił

pozdro.
 
Pogrzebcie trochę w przepisach i w prawie pracy.
Po pierwsze: ZKC i moduły są to szkolenia pracownika które są konieczne do wykonywania obowiązków służbowych a co za tym idzie i koszt tych szkoleń ponosi pracodawca
Po drugie: mundur jest to strój roboczy pracownika który powinien być mu udostępniony również na koszt pracodawcy
Moim zdaniem można się sądzić. Zyskać można wiele a jak się odchodzi to stracić można niewiele
 
Niby masz rację, ale dlaczego jednak jest wymóg płacenia? To dyro, kadry przepisów nie czytają? robią nas w bambuko, naciągają?
 
Dokładnie przepisów nie znam ale z tego co pamiętam gdy pracowałem w prywatnej firmie to jest tak jak pisałem wyżej. Wniosek nasuwa się sam. Trzeba by dokładnie zgłębić przepisy prawa pracy co na pewno zrobię jak się zwalniać będę :twisted: :twisted: :twisted:

PS Moja żona jak miała problem z dyrektorem w szkole (tam działa karta nauczyciela i prawo pracy - podobnie jak u nas ustawa i PP ) to poszła do radcy prawnego specjalisty w prawie pracy Koszt niewielki a zysk może być duży
 
Back
Do góry