• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak wstąpić do służby celnej?

Z

zainteresowany

Gość
Witam, jakoś nie mogę doszukać się informacji, gdzie jest opisane jak wstąpić do służby celnej. Znalazłem, jedynie to, że zdaje się egzamin, czy wymagane są jakieś warunki fizczyne, zdrowiem etc.? Ogólnie chciałbym się czegoś dowiedzieć o rekrutacji do śłużby celnej. Mieszkam w Gdyni, pozdrawiam.
 
o boshe!! wy naprawde nie czytacie tego forum!!! daj sobie spokoj z SC jak poczytasz to dowiesz sie dlaczego!!

pzdr
 
no stary lecz sie na nogi bo na głowę juz chyba za późno jak ty z takim tekściorem wyjeżdżasz

poczytaj sobie to forum

a zrozumiesz w co chcesz wdepnąć

pozdro
 
przyłaczam sie do kolegów lepiej daj sobie spokój z tym zawodem dla mnie to jest najwieksza zyciowa porazka spadam z tego zawodu jak tylko cos znajde
 
Ja juz nikomu nie odradzam tej firmy, po prostu widze ze to grochem o sciane, jak ktos sobie cos wymysli to jest slepo wpatrzony w swoja wizje i nijak mu tego wyperswadowac, delikwent sie musi sam sparzyc to wtedy bedzie wiedzial w co wdepnal, skoro nie potrafi wyciagnac wnioskow lub tez nie wierzy w to co tu napisano na temat SC.
 
w ustawie o służbie celnej podane są ogólne informacje, o szczegóły trzeba pytać w izbach zależnie od miejsca zamieszkania. W izbie celnej Biała Podlaska jest 3 etapy.
1. Test sprawdzający jak radzisz sobie z matematyką, wiedzą ogólną i rozumieniem tekstu czytanego
2. Test na inteligencję (zwany testem psychologicznym)
3. Rozmowa przed komisją (motywacja, coś o sobie jak będziesz odprawiał przez granice znajomych przemytników, itp.
 
Jesteś pewien co czynisz? Ja też jestem z Gdyni i pracuję w SC już 1,5 roku i już mam dosyć za taką kasę robić (1300 pln na rękę po ucięciiu tej stawki rentowej) bo jeszcze kilka m-cy temu było 1265 pln.
Teraz to już nawet byłe krawcowe przyjmują i w ogóle średnia wieku przyjmowanych baardzo wzrosła, bo młodzi odchodzą. U nas w Gdyni to najpierw jest z wiedzy ogólnej (WOS i pytania z podstaw spraw celnych) potem test psychologiczny (obrazki) angol i na koniec rozmowa kwalifikacyjna. HAHA,ale zapraszamy bo wakatów jest co raz więcej, a co to będzie w grudniu :lol:
 
w ustawie o służbie celnej podane są ogólne informacje, o szczegóły trzeba pytać w izbach zależnie od miejsca zamieszkania. W izbie celnej Biała Podlaska jest 3 etapy.
1. Test sprawdzający jak radzisz sobie z matematyką, wiedzą ogólną i rozumieniem tekstu czytanego
2. Test na inteligencję (zwany testem psychologicznym)
3. Rozmowa przed komisją (motywacja, coś o sobie jak będziesz odprawiał przez granice znajomych przemytników, itp

Na wschodzie to długo jeszcze bedzie inny świat.
 
System postępowania w SC:

Po pierwsze: Nie myśl
Po drugie: Jak pomyślałeś to nie mów
Po trzecie: Jak powiedziałeś to nie pisz
Po czwarte: Jak napisałeś to się nie podpisuj
A jak podpisałeś to się nie dziw
 
Back
Do góry