• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak to robia inni

j.23

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
9 Luty 2006
Posty
1 403
Punkty reakcji
190
Ze strony WWSC:
Co mogą związki zawodowe.

- Pracownicy kolei uzyskają specjalne przywileje,
to tytuły artykułów z dzisiejszej Gazety Prawnej
W kwietniu kolejarze z Polskich Linii Kolejowych i policjanci otrzymają wyższe pensje wywalczone przez związki zawodowe.

Kolejarze zatrudnieni w spółkach powstałych z podziału PKP będą mogli przechodzić na wcześniejsze emerytury bez względu na wiek do końca grudnia 2010 r.
Gazeta Prawna jako pierwsza dotarła do projektu przygotowanego przez Ministerstwo Transportu zmian zasad przechodzenia na wcześniejsze emerytury przez kolejarzy. Zgodnie z nimi prawie 10 tys. kolejarzy będzie mogło wcześniej zakończyć aktywność zawodową i to bez względu na wiek. Z takiej możliwości skorzystają m.in. dyżurni ruchu, dyspozytorzy, nastawniczy, maszyniści, funkcjonariusze straży ochrony kolei.
JEDNAK DAŁO SIE ALE NIE U NAS -CELNIKOM GRATULUJEMY ZZ
 
Nie wiń ZZ bo to jest niesprawiedliwe. Osobiście podejmę próbę jeszcze raz jak tylko MF odmówi rokowań, których zażądaliśmy do 19-tego marca.
Pod koniec marca ma odbyć się kolejne spotkanie wszystkich ZZ skarbowości i SC, gdzie każdy wypowie się na temat form protestu do jakiego są gotowe przystąpić poszczególne organizacje.
 
POPIERAM

(...) JEDNAK DAŁO SIE ALE NIE U NAS -CELNIKOM GRATULUJEMY ZZ
SMUTNE , ALE PRAWDZIWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
próbuję jakoś na chłodno i spokojnie przejść i poczytać o tych peanach i samouwielbieniach czego to dzielne związki nie zrobiły - sorry - dzięki związkom w których byłem kilkanaście lat doczekałem się "dobrowolnej" zmiany izby, naoglądałem się wystarczająco fałszu i obłudy ze strony dzielnych związkowców którzy trzymali się kurczowo, żeby im spod dup nie wyciągnięto stołków, jak żarli się między sobą który ważniejszy etc. - niestety ja dziękuję i wysiadam z pociągu zwanego ZZ
 
Gazeta Prawna jako pierwsza dotarła do projektu przygotowanego przez Ministerstwo Transportu zmian zasad przechodzenia na wcześniejsze emerytury przez kolejarzy. Zgodnie z nimi prawie 10 tys. kolejarzy będzie mogło wcześniej zakończyć aktywność zawodową i to bez względu na wiek.
Dla 10 tyś kolejarzy dało sie załatwić a dla kilku tysięcy celników z likwidowanych Odziałów w 2004 r. NIC SIE NIE DAŁO. Tak dba o nas Nasze Państwo i nasze związki zawodowe. W 2004 roku w likwidowanych OC nie pracowało 10 tys funkcjonariuszy więc kosztyi koszty mniejsze ale PODOBNO NIKT W MINISTERSTWIE NIE CHCIAŁ O TYM ROZMAWIAC ciekawe czy to PRAWDA. Tak czy owak PKP ZAZDROSCIMY związków zawodowych a Celnikom GRATULUJEMY (ale w końcu jest demokracja a w SC działa chyba z 5 ZZ)
 
Do Warszawy na pikietę przyjechało kilka tysięcy kolejarzy. Nie pomogło więc zablokowali tory w kilku miejscach.
O ile MF nie zacznie rokowań wsztystkie ZZ mają sie spotkać ponownie i rozważyć ogłoszenie protestu oraz jego formy.
 
Re: POPIERAM

XXX napisał:
(...) JEDNAK DAŁO SIE ALE NIE U NAS -CELNIKOM GRATULUJEMY ZZ
SMUTNE , ALE PRAWDZIWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak. Udało się górnikom, kolejarzom. Ale chyba nie uważacie że celnicy czy skarbowcy będą rzucać w policję kamieniami oraz przedstawią plan zniszczenia Wawy.

A co się tyczy policji czy sg to ta podwyżka ponoć nie będzie tak różowa. Co prawda trochę im wpadnie do zasadniczego ale coś z dodatków ma zniknąć.
 
jak to robia nauczyciele

to proponuje włączyć w twej chwili TVN24- protestują nauczyciele ( i nie rzucają kamieniami)
 
Oglądam. Prawie same kobietki. Specjalne nic się nie dzieje poza tym, że na konferencji prasowej wiceminister O. nazwał ich komunistami i zapowiedział lustrację dyrektorów szkół. Pewnie tylko tyle się zmieni po tej manifestacji.


ps. skarbówka już myślała o formach protestu więc podsyłam link:

http://www.skarbowcy.pl/mkportal/forum/index.php?showtopic=100&hl=protest

może kogoś to zainspiruje.
 
Re: jak to robia nauczyciele

j.23 napisał:
to proponuje włączyć w twej chwili TVN24- protestują nauczyciele ( i nie rzucają kamieniami)
straszne ... że tacy ludzie potem uczą kutury, zachowania moje dzieci czepiając sie modzieży o byle co-no-adny dają przyklad kultury .
 
Back
Do góry