• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Import z Chin - Cło i VAT a koszty wysyłki

olek

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
Mam taką sytuację iż piszę pismo do UC o naliczenie cła i VATu za produkty które przyszły do mnie z Chin w 2011 ... jako gift (prezent). Chcę być czysty i się rozliczyć z UC ... lepiej późno niż wcale.
Przedstawię wszystkie FVAT które z trudem otrzymałem od sprzedających. Jednak w ostatnich dniach pojawiło mi się pytanie na które nie znam odpowiedzi.
Mam kilkanaście FVAT na których albo nie ma podanych kosztów przesyłki albo są one podane jako FREE. Oczywiście nic nie ma za darmo i na 100% koszty te doliczone są do produktów.
Nie chciałbym jednak sytuacji iż przy towarze za 100USD UC przyjmie za podstawę kosztów przesyłki 1000PLN a wtedy to dopiero wyjdą koszty cła i VATu !!!
Co zrobić aby uniknąć takiej sytuacji?
Nie otrzymam już FVAT zmodyfikwoanych od sprzedawców z wyodrębnionymi kosztami przesyłki. Mogę tylko UC powiadomić w podaniu o naliczenie że koszty te są uwzględnione na FVAT ale nie wiem dokładnie w jakiej kwocie.
Oczywiście mam nadzieje że UC nie potraktuje mnie dodatkowymi odsetkami za zwłokę ale to nic pewnego.
Za góry dziękuje za wszelką pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry