• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Import ubranek, wóżków itp. z USA

N

Nie zarejestrowany

Gość
Witam

Proszę o odpowiedz na pytanie jakie dokumenty są wymagane do oclenia i legalnego handlowania ubrankami dziecięcymi z USA ????
 
Zwykłe dokumenty handlowe - faktura zakupu, kontrakt, dokumenty pochodzenia towaru (o ile są wymagane), ew. specyfikacja handlowa jeśli faktura nie określa dokładnie rodzaju towarów. W zasadzie to wszystko co jest potrzebne do zgłoszenia celnego.
 
Import ubrań!

Faktura handlowa, specyfikacja, faktura za transport ( w zależnosci od rodzaju transakcji) i podstawowa rzecz - Wyroby włókiennicze jakimi jest odzież dziecięca z SEKCJI XI taryfy objęte są obowiązkowym udokumentowaniem pochodzenia - ŚWIADECTWEM POCHODZENIA wystawionym w kraju wysyłki - USA. Przeważnie krajem pochodzenia nie jest USA ale inne kraje np. jak Chiny , Tajwan . Wtedy to w świadectwie wystawca musi podac kraj pochodzenia danego wyrobu odzieżowego dla każdego rodzaju wyrobu (np. spodenki, bluzy, zestawy ubraniowe itp), ,oraz z jakiego rodzaju materiału jest wykonane (np. bawełna, poliester itp.) ilośc w sztukach, parach itp; wagę . Niektóre towary pochodzące np. z Chin objete są pozwoleniami mimo iz są przywożone z USA.
 
cło i vat

Proszę o pomoc, zamówiłem odzież z Chin za kwotę 157$ + koszty transportu 106$, razem 263$. Jaką będę musiał zapłacić kwotę cła i vat-u. Czy zapłacę tylko sam podatek vat (mam nadzieję,że obowiązuje mnie zwolnienie z cła - wartość odzieży nie przekracza 150 EUR), czy też będę musiał zapłacić jedno i drugie.
 
improt ubrań

Witam wszystkich,
czy na tych samych warunkach będą rozliczane ubrania zakupione w sklepach z dowodem zakupu tj pragon i sprowadzone do Polski?
Dziekuję za info
Pozdrawiam
Marlena
 
Back
Do góry