• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Import towaru a certyfikat.

M

m4jor

Gość
Witam,
chciałbym założyć działalność gospodarczą trudniącą się sprzedażą internetową towarów importowanych z Chin.
W związku z tym chciałbym pozyskać jak najwięcej wiedzy potrzebnej mi do tego celu. Chcę dowiedzieć się czy importując towar w liczbie 50-100 sztuk na firmę konkretnie - kod towaru: 6204639090 potrzebuję od sprzedawcy wystawienia jakiegoś certyfikatu pochodzenia czy czegoś podobnego? czy wystarczy faktura na której podstawie zapłacę cło oraz vat?
PS: Rozumiem, ze na podstawie faktury wystawionej przez sprzedawce place podatki i towar zostaje dopuszczony do obrotu, zgadza się?

Pozdrawiam i czekam na jak najszybszą odpowiedz
Dzieki
 
dodam, ze mnie interesuje import szortow, spodni objetych tym kodem, a nie "skór z kotów i psów" itp.
proszę o odpowiedz odnosnie - Dopuszczenie do wolnego obrotu (ograniczenie), czy ograniczenie tyczy się produtkow, ktore chcialbym importowac? Przepraszam, ale nie rozumiem co tam jest napisane - nie wiem jak to interpretowac
 
Wymagane jest świadectwo pochodzenia, należności celno podatkowe to 12% cła i 22% vat, oprócz tego fakture za towar i za transport, a wczześniej trzeba zlożyć wniosek o numer eori niezbedny do tego aby móc sie odprawic, gdzie mozna skladac wniosek to najlepiej zadzwonic do izby celnej wlasciwej dla siedziby firmy i sie dowiedziec, no i upowaznic agencje celna do reprezentowania pana firm przed organami celnymi
 
ok dzieki za pomoc
w takim razie rozumiem, ze jezeli firma nie wystawia certyfikatu pochodzenia to potencjalny towar nie przeszedlby odprawy celnej i zostalby wrocony do nadawcy?
 
jezeli nie bedzi świadectwa pochodzenia towar nie można objąc procedura dobuszczenie do obrotu tz ze bedzie pan musial wywiesc towar, poza ue, świadectwo nie wystawia firma tylko zwraca sie o to do odpowiednich sluzb ktore sa uprawniono do wystawiania takiego świadectwa
 
Back
Do góry