• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Forum umarło! :(

A

anonimowy

Gość
No i co drodzy administratorzy/moderatorzy, czy to celowa strategia by zabić to forum? Dziś ledwie zipie. Poza paroma dosłownie osobami, które mają w tych czasach odwagę podac swojego maila przy zakładaniu konta.... Liczby jak zawsze swiadczą same za siebie, kiedyś codziennie było po kilkadziesiąt wpisów, dziś jest ich... 10 w tygodniu? Widocznie ludkowie nie wierzą Wam, że ich dane zostaną ujawnione tylko w wypadkach natury karnej... Szkoda bo było to miłe miejsce. Naprawdę.
No ale przyznaję mieliście prawo je ukatrupić, wszak wskrzesiliscie jego zywot marny...
 
I to właśnie mnie martwi. Długi weekend długim, ale jest coraz mniej postów. Zadziałały straszaki w formie namierzania i udupiania, zadziałały informacje o wykorzystywaniu izbowych informatyków. Ludzie się boją. Nie dziwię się. Przed nami wielka reforma.
Może trzeba trochę ludziom pomóc. Nie wszyscy się znają na kompach. Więc musicie wejść np.: Na Stronę!

Ściągnijcie zwykły program np japsetup.exe następnie go zainstalujcie i ustawcie w: panel sterowania>opcje internetowe>połączenia>ustawienia sieci LAN>Użyj serwera proxy... A reszta to już bajka. Z tyranami trzeba walczyć podstępem i ostrym słowem, nieustępliwą i najgorsza dla przeciwnika, dobijającą szczerością i prawdomównością. Głowy do góry.

PS. Niech "nasi" informatycy się wypowiedzą, jeżeli coś źle poinstruowałem, jestem niedzielnym surferem.
 
Długi weekend. Po co pisać skoro moderatorzy usuwają posty. Wówczas nie ma ochoty na pisanie a jedynie na czytanie. Pozdrawiam
 
Małe statystyki jeśli chodzi o życie forum...
Forum wystartowało z początkiem lutego, po pierwszym miesiącu średnia ilość postów była ok 25/dzień, w tej chwili statystyki wskazują 22,45 postów na dzień więc tragedii nie ma. Statystyki zostały uruchomione z początkiem stycznia gdy forum nie było jeszcze ogólnodostępne, dlatego ilość postów na dzień jest troszkę inna.
Proszę zauważyć, że nawet jeśli liczba postów się zmniejszyła, to tylko dlatego, że nie ma już wypowiedzi, które w swej treści miały jedynie wyzwiska, obelgi i obrzucanie błotem innych.
Czas pokaże, czy powstanie tego forum miało jakikolwiek sens czy było jedynie stratą czasu i pieniędzy.
Co do anonimowości... programu, który podał jabol nie znam, sam korzystam z programu Steganos Internet Anonym Pro, który po odpowiednim skonfigurowaniu i umiejętnym użytkowaniu zapewnia w pewnym stopniu solidną anonimowość.
duszny
Nie za bardzo rozumiem o jakie usuwanie postów Ci chodzi. Fakt faktem, że kilka lub kilkanaście postów osobiście usunąłem, ale to z powodu ich powielenia w innych działach – ktoś pisze wiadomość w „Ogólnych dyskusjach” potem to samo umieszcza w regionalnych forach, choć informacja dotyczy ogółu a nie tylko danej Izby. Jeden temat w IC Opole został całkowicie usunięty na prośbę autora i osób piszących w tym temacie. Nieraz też usuwam niepotrzebne cytowania.

To tak na szybko… spadam na grilla :)
 
22 posty dziennie???? Yoshi oświeć mnie co zatem sie z nimi dzieje??? Pamiętam to forum z lutego kiedy z zapartym tchem można było śledzić wymianę myśli. Wtedy jeszcze nie takich znowu odważnych... choć z drugiej strony jesli ktoś decyduje się na bycie ważniakiem powinien liczyć nie tylko na zwiększe poborów ale również i z krytykę, czasem bolesną - fakt.
Dzisiaj w niektórych izbach (w większosci?) pojawia się jeden wpis tygodniowo. A nierzadko nawet i tego nie ma. Wystarczy przejrzeć daty ostatnich postów na poszczególnych forach ... 20 kwiecień, 23 kwiecień, 30..... Dodatkowo, większoś tych wpisów zawiera szczątkowe treści... :(
Gdzie podział się zapał forumowiczów?

I jeszcze jedno pytanie - skoro człowieka namierzyć można tak czy inaczej, czy logowany czy nie, to po co w ogóle wprowadzono tutaj ten obowiazek???
Rozumiem, że nasza anonimowość musi ustąpić miejsca w sytuacjach ewidentnych pomówień. To jasne i tym jakby co zajmie się prokurator. Wtedy czy klient jest rejestrowany czy nie, niewiele może zadziałac.
Po co jednak mój adres e-mail administratorom tego forum????
Trudno się dziwić ludziom że pisać przestali. Informatycy-administratorzy-moderatorzy to też tylko ludzie. Dzisiaj służą jednemu bogu, jutro innemu.
Być może któregoś dnia pojawi się bóg z którym zechcą się w dobrej wierze podzielić swoimi ustaleniami... a być może pewnego wieczoru, przy piwku, w swidrze czy innej dziurze konferencyjnej, zdradzą koledze po fachu, w najwyższym sekrecie (rzecz jasna!!!), adres mailowy kogoś, kto kryje się pod poszukiwanym w jakiejś izbie kryptonimem.
Od tego to już minutka zeby postawić gościa przed wszechmogącym obliczem dyra - w najlepszym razie lub przeniesieniem bez słowa do jednostki odległej o 70km np - to w gorszym wypadku....
Wiem wiem, co powiecie Admini - jak się nie podoba na naszym podwórku, jak się zaufania do jego gospodarzy nie ma to fora ze dwora. Przyznaję rację - sami to miejsce wskrzesiliście do życia jego, sami możecie ostatnią swieczke na nim zapalić.
Tylko że szkoda, bo to fajne podwórko (było???) .... :(
 
Obowiązek rejestracji jest po to aby było jaknajmniej niepoważnych wpisów.
Osobiście wolę jeśli jest mniej postów. Chciałbym aby za to te które się pojawiają były tylko wartościowe. Po co tracić czas na czytanie około 30 postów dziennie jeśli połowa z nich jest nic nie warta. Lepiej przeczytać trzy zawierające cenne treści.
Jako związkowiec cieszę się np. gdy pojawiają się posty zawierające konstruktywną krytykę naszych przełożonych. Należy to jednak robić zgodnie z REGULAMINEM.
Edytuję zawsze nazwiska z wyjątkiem osób publicznych, tj. Dyrektor, SSC, Dyrektor Departamentu.
Są przypadki, że forumowicze sami edytują swoje posty po pewnym czasie, stąd chyba uwaga kolegi "dusznego". Proszę jednak o jak najbardziej powściągliwe korzystanie z tej opcji ponieważ to niestety bardzo psuje forum.
Następują też przesunięcia tematów do innych działów i najczęściej nie pozostawiamy odnośników na starym forum.
W przypadku rejestracji forum staje się bardziej czytelne, ponieważ otrzymuje się kilka dodatkowych przydatnych opcji, dlatego warto się zarejestrować.
Adres e-mail jest po to abym mógł do Ciebie napisać, bo większość niestety nie odczytuje wiadomości wysyłanych poprzez forum na PW. A czasem muszę napisać aby chociażby upomnieć za pisanie niezgodne z REGULAMINEM. I tak forumowicze wpisują nieistniejący adres e-mail. No ale to już nasz problem. A jest to problem, uwierz mi.
Zakładam, że podałeś prawdziwy adres e-mail. Nie martw się, nikt nie otrzyma go w sekrecie ani przy piwku w Świdrze. Nie ma takiej możliwości bo za to grozi mi odpowiedzialność karna. Informatycy pracujący w izbach mogą robić takie numery na polecenie dyrektorów, dlatego przestrzegam i przestrzegaliśmy już wcześniej aby nie pisać postów zawierających krytykę funkcjonowania poszczególnych izb i kadry kierowniczej czy działań Ministerstwa Finansów z pracy i komputerów służbowych. Lepiej i w 100% bezpiecznie jest pisać z domu.
 
Sławek ma w 100% rację. nie ma bata: nic nam nie zrobią. chyba, że rzeczywiście ktos będzie na tyle głupi, żeby korzystać ze słuzbowego sprzętu. ale i wtedy zrobią wam co najwyżej dyscyplinarkę za uzywanie słuzbowego sprzętu do celów prywatnych. ewentualnie podważanie opinii przełożonego i takie tam pierdoły. w IC Gdynia z resztą dyscyplinarki teraz grożą za wszystko, nawet za krzywe spojrzenie na petenta, więc i tak mi to dynda. zdaje się, że w ekonomii to się nazywa dewaluacja. :)
a jesli ktoś sie boi szykan, to powiem tylko jedno. rozejżyjcie sie wokoło: czy może być jeszcze gorzej? kiedy ostatni raz dostaliście sensowną podwyżkę? kiedy ostatni raz doceniono waszą pracę (oczywiście poza uściskiem dłoni naczelnika i poklepaniem po ramieniu)? jak was potraktowano przy alokacji? wreszcie kiedy ostatni raz czuliście sie dumni z tego, że jesteście celnikami i nosicie mundur? kiedy ostatnio byliście traktowani jak ludzie, a nie jak... (sami sobie dopowiedzcie)?
forum to jedyna okazja, żeby powiedzieć to, co myslicie. od chowania głowy w piasek gwiazdek wam nie przybędzie... :) a im więcej ludzi będzie sie wypowiadać, tym większa szansa na to, że w końcu zaczną się nas bać i się z nami liczyć.
a że wdc i informatyka mogą robić z tego codzienne raporty dla dyrektorów i SSC? a C*** im w D***... :) legalnie tego nie wykorzystają...
pozdrowionka!
 
W sprawie komputerów służbowych.Jeśli tylko jeden komputer w dziale ma dostęp do internetu a korzystają z niego wszyscy w dziale to przyjmujecie w tym przypadku odpowidzialność zbiorową.Nie róbcie ludziom wody z mózgu bo już pojawiają się głosy,że forum jest sterowanym wentylem dla frustratów.Jaki sens ma forum gdy nie można wymieniać opinii min.o przepisach,o niekompetentnych szefach i złej organizacji pracy o przerostach w zatrudnieniu i wszechobecnych układach.Cenzurowanie wpisów, to, to o co chodzi szefom i jeśli administrator to robi to znaczy,że wpisuje się w ich konwencję.Natomiast w przypadku ataków na wpisujących przez dyrekcję to może z pomocą związków można by spróbować wykazać mobbing wobec pracownika.No bo po co daje sie dostęp do internetu.No chyba,że ktoś nie pilnuje roboty.I tu też mam gotową odpowiedź.Myślę ,że z internetu to najwięcej korzystają FUNKCYJNI.Może nie piszą postów ,ale na pewno korzystają do prywatnych celów.A to też może jest naganne?
 
szanowny panie kris.prawy i wszyscy myślący podobnie... :)
co sie tyczy administratora i kasowania wpisów, to w regulaminie stoi wyraźnie, że wpisy powtarzajace się będą kasowane. poza tym sławek.Siwy juz parokrotnie wyjaśniał, jak wygląda sprawa z wpisami. pamiętaj poza tym, że każdy zalogowany uzytkownik ma prawo samodzielnie korygowac i usuwac swoje posty. i wszycho w ten temat :)
co sie zaś tyczy kadry i jej wpisów: może z 10% to kadra. reszta to frustraci tacy jak ja. :) czyli szeregowi. kadra tu raczej rzadko zagląda. jeśli sie mylę, to niech się kadra odezwie i to potwierdzi... :)
a co sie tyczy tego, że całość tego forum jest sponsorowana przez ministerstwo... powiem tak: im więcej nas tu będzie, tym mniejsze będą szanse, by to kontrolować... :)
nara!
 
Wyraźnie napisałem,że może nie piszą ale korzystają z internetu aby wykazać o bezzasadności zarzutów a przynajmniej o dwulicowości zarzutów dotyczących korzystania z forum w miejscu pracy.Wszak większość uważa,że nasi szefowie posiedli wszelkie rozumy i nie podstaw do wskazywania im nowej drogi.kto pierwszy w urzędach i izbach miał dostęp do internetu.Pewnie sprzątaczki.
 
Szanowny kol. Kris.prawy.
Jeszcze raz powtórzę, że chyba najcenniejsze są dla mnie wpisy zawierające konstruktywną krytykę kadry kierowniczej zarówno tej starej już odwołanej jak i tej nowopowołanej. Ich polityki, tego jak kierują swoimi działami. Jest to dla mnie szczególnie ważne z tego prostego powodu, że jestem związkowcem i wiem że to działa(wydaje mi się, ze kadra jest gotowa poprawić się jeżeli poczyta o słusznych uwagach na temat swojej polityki kadrowej, awansowej czy jeszcze innych przymiotów). Nie mogę jednak pozwolić na naruszanie regulaminu, chodzi mi głównie o używanie personalii i wulgaryzmów, jak również o porządek na Forum(stąd przeniesienia tematów do innych działów i pojedyńcze ich edycje). Bardzo często edytują też sami forumowicze swoje posty. Jeżeli masz wątpliwości co do tego kto sponsoruje to to Forum to dokleję za chwilkę do tego postu Uchwałę naszego Zarządu aby rozwiać twoje wątpliwości. Wiem, że wielu ludzi nie ufa w wielu izbach swoim związkom zawodowym. Dla mnie osobiście jest to największy dramat i najbardziej przykra rzecz, że do tego, iż ludzie nie ufają zw. zawodowym w ogóle doszło, że do tego dopuszczono a może i doprowadzono w wielu miejscach poprzez prowadzenie złej działalności. Nie mam niestety jak Ci tego udowodnić, że my jesteśmy prawdziwym Zw. zawodowym. To co niektórzy sugerują jest dla u nas rozpatrywane w kategoriach honoru. Staramy się też być obiektywni i szczerzy mimo, że z tych względów narażamy się często panującej opcji. Zawsze będziemy występować w obronie interesów funkcjonariuszy celnych niezależnie od sytuacji politycznej.
Mówiąc o pisaniu z pracy tylko przestrzegam przed możliwością jakiegoś odwetu często nieobliczalnych przecież dyrektorów czy samym ministerstwem.
A Kol. DESPERADO odpowiem, że kadra zagląda i na pewno MF też zagląda, a nawet kiedyś coś o treściach na różnych forach internetowych wypowiadał się u Tomasza Lisa, Pan Poseł Artur Zawisza.
Tak więc czytają i to jest fakt. Dziwi więc tym bardziej to, że wielu z nas nie ma ochoty czy odwagi konstruktywnie się wypowiedzieć. Napisać po prostu, jednak nieco powściągliwie, o tym co komu leży na wątrobie.
To jest naprawdę cenne i zapewniam was, że skuteczne.

Załączam obiecaną UCHWAŁĘ:

Opole, dnia 17.02.2006r.

Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników
Służby Celnej Województwa Opolskiego
Siedziba Związku: 45-010 Opole; ul. Szpitalna 3b 5-7
adres do korespondencji:
Oddział Celny w Nysie
48-300 Nysa; ul. Otmuchowska 50;
adres e-mail: slawomir.siwy@celnicy.pl;
slawomir.siwy@opo.mofnet.gov.pl


Uchwała

(...) Zarząd ZZFiPSC WO podjął uchwałę o zakupie serwera i domeny na FORUM SŁUŻBY CELNEJ RP oraz STRONĘ NASZEGO ZWIĄZKU w wysokości 183zł/brutto rocznie (...)


Głosowało 7 członków Zarządu.
Za przyjęciem Uchwał głosowało - 7 członków


Przewodniczący
ZZFiPSC Województwa Opolskiego
Sławomir Siwy
 
Back
Do góry