• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Epizod depresyjny w przeszłości-udział w rekrutacji

Hania

Nowy użytkownik
Dołączył
19 Sierpień 2021
Posty
2
Punkty reakcji
1
Cześć. Czy osoba mająca w przeszłości epizod depresyjny(krótkotrwały-wywołany mocnym mobbingiem w poprzedniej pracy) przejdzie pozytywnie komisję lekarską? Czy z góry jest skreślona? W wykazie chorób i ułomności nie jest wyszczególnione to dokładnie. Czy jeśli psycholog/psychiatra potwierdzi, że osoba jest zdrowa to nie będzie to przeszkodą. W ankiecie ABO są pytania dotyczące leczenia w przeszłości, więc pewnie będzie to weryfikowane. Czy był ktoś z was w podobnej sytuacji. Można odpowiedzieć na priv.
 
Cześć. Czy osoba mająca w przeszłości epizod depresyjny(krótkotrwały-wywołany mocnym mobbingiem w poprzedniej pracy) przejdzie pozytywnie komisję lekarską? Czy z góry jest skreślona? W wykazie chorób i ułomności nie jest wyszczególnione to dokładnie. Czy jeśli psycholog/psychiatra potwierdzi, że osoba jest zdrowa to nie będzie to przeszkodą. W ankiecie ABO są pytania dotyczące leczenia w przeszłości, więc pewnie będzie to weryfikowane. Czy był ktoś z was w podobnej sytuacji. Można odpowiedzieć na priv.
Epizod taki cię nie przekreśla ale jeśli masz minimalną skłonność do depresji, to nie ryzykuj.
Mam na myśli nie względy służby, lecz twoje zdrowie ...
 
Dziękuję za odpowiedź. Zobaczymy jak to na dalszych etapach rekrutacji. Jak nie przejdę psychologa to znaczy że nie ma co się w to pchać. W każdy razie lepiej się od razu przyznać, że coś takiego miało miejsce. Nie zamierzam noc kręcić na rozmowie. Zasadniczo przez 3 dekady życia takich skłonności nie było i nie jest to coś nieuleczalnego.
 
Dziękuję za odpowiedź. Zobaczymy jak to na dalszych etapach rekrutacji. Jak nie przejdę psychologa to znaczy że nie ma co się w to pchać. W każdy razie lepiej się od razu przyznać, że coś takiego miało miejsce. Nie zamierzam noc kręcić na rozmowie. Zasadniczo przez 3 dekady życia takich skłonności nie było i nie jest to coś nieuleczalnego.
Psycholog w części wewnętrznej rekrutacji to nie ma nic wspólnego właściwie z prawdziwym psychologiem, tu masz test osobowości i test matryc ravena, albo wpasujesz się w "profil" albo nie
Dopiero na psychologu w zewnętrznej części, czyli komisja masz coś takiego jak w policji pzp - multiselect (wiele pytań i zadań się pokrywa), tam albo wykryją zaburzenia i niezdolność albo przejdziesz czysto, po prostu odpowiadaj zgodnie ze sobą - w każdej części, dlatego na spokojnie
Powodzenia!
 
Epizod taki cię nie przekreśla ale jeśli masz minimalną skłonność do depresji, to nie ryzykuj.
Mam na myśli nie względy służby, lecz twoje zdrowie ...
Dokładnie, mi właśnie KAS zniszczyło układ nerwowy, zmieniłam pracę na korpo i jest ok. Zastanów się czy na pewno warto.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry