• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dyżur domowy w SCS

Eternitowy

Użytkownik
Dołączył
7 Lipiec 2020
Posty
40
Punkty reakcji
33
 
Bardzo enigmatycznie jest napisane. Nie wiadomo kto jest autorem petycji. Jak coś na szkodę to wiadomo że MF. A dlaczego na szkodę ? O tym mówią ostatnie linijki artykułu. Dyżury domowe dla policjantów nie wliczają się do czasu służby. Jak będzie dla nas? Pewnie podobnie.
Trzeba będzie siedzieć w domu w pełnej dyspozycji za damski ch.j 😡
 
Bardzo enigmatycznie jest napisane. Nie wiadomo kto jest autorem petycji. Jak coś na szkodę to wiadomo że MF. A dlaczego na szkodę ? O tym mówią ostatnie linijki artykułu. Dyżury domowe dla policjantów nie wliczają się do czasu służby. Jak będzie dla nas? Pewnie podobnie.
Trzeba będzie siedzieć w domu w pełnej dyspozycji za damski ch.j 😡
Teoretycznie, petycję może złożyć każdy ale w wypadku MF'u, byłoby to przecież działanie "na około".
MF posiada dużo prostsze narzędzia do realizacji tego typu pomysłów. Unikanie podania autora pomysłu,
jest w tym artykule ewidentnie świadome! Nie zdziwiłbym się, gdyby był nim jakiś zawistny ... ZZ ...
 
Darmowe dyżury domowe w komórkach zwalczania przestępczości funkcjonują od kiedy pamiętam. Fakt nie jest to uregulowane w ustawie o kas, nie było też w ustawach o SC, ale tzw. stany gotowości nie są niczym nadzwyczajnym.
 
Darmowe dyżury domowe w komórkach zwalczania przestępczości funkcjonują od kiedy pamiętam. Fakt nie jest to uregulowane w ustawie o kas, nie było też w ustawach o SC, ale tzw. stany gotowości nie są niczym nadzwyczajnym.
Owszem, niektórzy przełożeni korzystali (bezprawnie!) nieraz z podobnych pomysłów,
bazując na niewiedzy podwładnych. Skoro Policja tak ma, to mógłbym się nie czepiać
wprowadzenia tego w SC-S. MÓGŁBYM i najpewniej nawet bym usprawiedliwiał takie
zasady w tej formacji, jako "ujednolicające" obowiązki mundurowych, gdyby nie mały
"haczyk" takiego pomysłu. Równanie wymagań i obowiązków dla mundurowych tej
formacji, musiałoby jednocześnie w stosunku do innych równać ich prawa i przywileje.
Na to nie ma najmniejszych szans, a ja wciąż czekam, mój drogi @PJS, kiedy swoją
potrzebę usprawiedliwiania racji przełożonych, odwrócisz na tryb argumentowania
pro-pracowniczy ...
 
@cat, wiem, że stany gotowości czy dyżury są bezprawne, wielokrotnie na to przystawałem i to bez buntu. Nie wynika to z niewiedzy. Taką mam ekipę, że wkręcamy się w nasze działania i nie zawsze kierownik musi prosić, żeby np w sobotę nie "grillować" i nie oddalać się od domu, często inicjatywa wychodziła od załogi. Mój przełożony potrafi z nami rozmawiać i nie wywiera żadnej presji przy "dyżurowej sytuacji", robimy to za jego dziękuję i dla satysfakcji jak coś z tego wyjdzie.
Czy tak powinno być? Nie. Powinno nas być tyłu, żeby w razie potrzeby funkcjonariusze przychodzili do pracy i byli w gotowości wykonując inne zadania. Bezpłatny (nie wliczany do godzin pracy) dyżur jest czymś wybitnie antypracowniczym. Uregulowanie tej kwestii w ustawie pogorszy sprawę. Teraz przełożeni mogą tylko prosić o gotowość poza godzinami służby i nikt nie ma obowiązku dyżurować w domu jeśli nie chce. U mnie nie ma kwasów z tego powodu, bo nie jest to nadużywane. Jeśli wpiszą nam to do ustawy przełożony będzie mógł wydać polecenie dyżurowania. Dla części kadry może to być pokusa do nadużywania tego narzędzia.
 
... Dla części kadry może to być pokusa do nadużywania tego narzędzia.
:cautious:
Że może to być pokusa do nadużywania - zaliczyłbym w zwykłe "ryzyko zawodowe" i to w obecnym wydaniu.
Ustanowienie sprawi, że BĘDZIE to nadużywane !!
:mad:
Przyznam, że bardziej mnie interesuje autorstwo "petycji" ...
 
Petycja nr 5 znak: BKSP-144-IX-397/21

Co ciekawe - brak wnioskodawcy, a sama petycja mi się nie otwiera
Mnie się otworzyła.
treść

Dziwi mnie przyjmowanie przez tak poważną instytucję zwykłych anonimów.
Ale, ale ... Jeden element uzasadnienia, to już mnie powalił dokumentnie:


"... Pomimo dyspozycyjności funkcjonariusza wynikającej z istoty stosunku służbowego a także objęcia od 1 stycznia 2018 r. funkcjonariuszy zaopatrzeniowym systemem emerytalnym stanowiącym swoistą rekompensatę za niedogodności i ograniczenia służby, brak jest możliwości skierowania funkcjonariusza Służby Celno – Skarbowej do pełnienia dyżuru domowego ..."

Ciekawe ... Skądś znam to słownictwo ... :unsure:
 
Czy będzie jakaś reakcja ZZ na ten pomysł? Może rozszerzenie petycji o te same przywileje co inne formacje?
 
Back
Do góry