• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

dwonię do pani/pana w bardzo nietypowej sprawie

j.23

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
9 Luty 2006
Posty
1 378
Punkty reakcji
156
czy ktoś dzisiaj słuchał "nietypowej sprawy" ja niestety załapałem się tylko na koniec -była tam mowa o reformie SC, zabieraniu uprawnień mobilnym wypowiadała się chyba I.Fołta może ktoś ma więcej informacji. Pozdrawiam
 
Ooo prosze pamiętam że ta uadycja jest powtarzana bo często jej słuchałem w czasie nocnej służby :wink: coś tak pomiędzy 1 a 3 w nocy...na stronie radiozet nic nie znalazłem
 
Słuchałem. Wiess był zdziwiony całym zamieszaniem związanym z akcyzą, dziwił się, że zamiast wspierać grupy mobilne i w ogóle celników, chce się im zabrać uprawnienia operacyjne i związane z akcyzą. Powiedział, że jest za nami i prosił Fołtę o informowanie go co się dzieje w całej sprawie oraz jak juz wspomniano, prosił o komentarze.
 
dzwonie do pani/pana

No tak niezupełnie,Wajs od paru audycji porusza temat lewego paliwa na stacjach bęzynowych.W tym kątekście rozmawiał z Fołtową. Temat reorganizacji SC był niejako zdaniem wtrąconym w audycji.Mimo iż jestem cywilem zgadzam się z przewodniczącą w większości :
-na TAK:
* grupy mobilnie (przynajmniej teoretycznie)mają szybko reagować na nieprawidłowości w terenie(takich grup brak w skarbowości),
* przejęcie zadań przez CBA spowoduje spadek wykrywalności ,bo nowi się będą dopiero tego uczyli ale odejście SzNP(wraz z wyszkolonymi ludzmi) ze SC nic nie zmieni (będzie trochę zamieszania jak we wrześniu 2003 i już),
* tworzenie nowego urzędu mija się z kącepcją taniego państwa(nowe kadry,księgowość),
* w większości państw UE SC zajmują się poborem akcyzy,VAT,cła monitorowaniem handlu narkotykami i broni, polityką emigracyjną,
* niejednolitość prawa.
-na NIE:
manipulowanie liczbami jeżeli chodzi o skuteczność SC w ściąganiu akcyzy bo te 46% do kasy państwa i tak by wpłyneło dzięki:
$ dużemu importowi aut z UE-tutaj SC wykonywała i wykonuje typowo urzędnicze czynności więc nie ma znaczenia czy podatnik zapłaci w okienku w UC czy US
$ po wejściu do UE zmieniły się bardzo proporcje akcyza/cło i tak teraz ok80% wpływów przynoszonych przez UC to właśnie akcyza, czyli podatki z tytułu wyrobów zharmonizowanych(no generalnie akcyzowych) i tak by wpływały j/w. :roll:
 
Stary z całym szacunkiem ale bzdur nie wypisuj, że teraz podatki to się płaci w okienku u pani jadzi. :lol: Przelewy np. wpłat dziennych idą na konto jednym kliknięciem i nie przynosi się do okienka w walizce :lol: I nie opowiadaj idiotyzmów na poziomie "ekspertów", że poza wklepaniem deklaracji to już żadne kontrole podatkowe i postępwoania podatkowe nie są przez Służbę Celną prowadzone. Podobnie rzecz ma się z wymianą informacji przez ELO w Warszawie. Komunikaty MVS, EWSE jeżeli wiesz o czym pisze. Izby skarbowe i urzędy skarbowe nie chca tej akcyzy!!!!!!! Tylko UKSy chcą uzasadnić swoją rację bytu i przejąc akcyzę!!!
 
I jeszcze jedno tak po krótce: WSZĘDZIE W CAŁEJ UE AKCYZĄ ZAJMUJE SIĘ SŁUŻBA CELNA I WYNIKA TO M.IN. Z DYREKTYW UNIUJNYCH. I chciałbym zeby bananowi chłopcy zanim coś zniszczą jak ongiś rząd buska zepsują o niech sie kieruja standartami europejskimi.
 
DO BLACKJACK

DO KOLEGI BlackJack - JEŻELI KTOŚ MANIPULUJE LICZBAMI TO NIEWĄTPLIWIE JESTEŚ TEMU BLIŻSZY. WYROBY AKCYZOWE DZIELĄ SIĘ NA WYROBY AKCYZOWE ZHARMONIZOWANE I NIEZHARMONIZOWANE. GDYBYŚ ZPOZNAŁ SIĘ Z USTAWĄ Z 23 STYCZNIA 2004 ROKU O PODATKU AKCYZOWYM (Dz.U. Nr 29 poz. 257 z póź. zm.) a dokładnie z art. 2 tej ustawy to byś to wiedział. Ale jako znakomity fachowiec od SZNP nie musisz tego aktu prawnego znać a nawet czytać. Dlatego czuję się w obowiązku wyjaśnić Ci, że podatek akcyzowy pobierany jest od wyrobów zharmonizowanych i niezharmonizowanych. Po szczegóły odsyłam do lektury ustawy. Może wtedy przestaniesz twierdzić, że cyt. "akcyza, czyli podatki z tytułu wyrobów zharmonizowanych(no generalnie akcyzowych)". Takie dywagacje ocenić należy jak całkowicie dyskredytujące Cię z grona akcyźników-fachowców. Teraz wyjaśnię Ci, że kwota akcyzy od samochodów osobowych, która wpłyneła do budżetu w 2005 roku to ok. 1 mld. złotych. Natomiast wzrost wpływów w porównaniu z 2004 rokiem a zwłaszcza 2003 rokiem jest zdecydowanie większy. Pewnie gdyby porównać te dane z latami wcześniejszymi kiedy tacy geniusze jak Ty samodzielnie się tym zajmowali to różnica byłaby pewnie jeszcze większa. Pozdrawiam kolega od akcyzy.
P.S. Popracuj nad ortografią. I jeszcze jedno czy pisownia nicka to zapis fonetyczny?
 
dzwonie do pani/pana

Uf ,totalna krytyka i sądzicie że nie mam chociaż odrobiny racji. :oops: Zobaczymy, pożyjemy, pogadamy.a dla tych co uwielbiają rzucać ustawami polecam stronę MF o podatku akcyzowym . :shock:
PS
Jestem niezmiernie rad,iż uważasz mnie za "znakomitego fachowca od SzNP" ,bo jako taki po prostu muszę znać przepisy z których na codzień korzystam.(bez złośliwości)-PA,PA.. :p
 
odp

proponuję korzystać z wersji ustaw i rozporządzeń ogłoszonych w ogólnodostępnych aktach promulgacyjnych albowiem tylko one mogą stanowić źródło twojego działania. Oczywiście wiem, że całkowicie nie zrozumiałeś tego co napisałem powyżej al to już Twój problem Kolego z akcyzy.
 
Back
Do góry