• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Drewno z Ukrainy

Artur

Nowy użytkownik
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam

Chciałbym dowiedzieć się jakie cło obowiązuje na surowe drewno w balach z Ukrainy, drewno ma być przeznaczone na pocięcie na tarcice budowlaną. Gdzieś wyczytałem że jest to 0% i trzeba zapłacić tylko podatek VAT, ale informacja ta była z 2009r. Czy nic się nie zmieniło?

Do sprowadzenia takiego drewna potrzebna mi faktura zakupu, świadectwo FITO i coś jeszcze?

Pozdrawiam, Artur.
 
Cła nie ma, VAT 23%. Pozycja taryfy celnej 4403... (dalej wg rodzaju, tzn. czy drewno liściaste czy iglaste itp.). Do odprawy potrzebne: faktura, specyfikacja jeśli jej roli nie pełni faktura, można też załączyć św. fito i list przewozowy np. CMR. Na granicy oczywiście pobrać dokument tranzytowy T1.
 
Dziękuję.

Orientujecie się jak z cłem wywozowym na Ukrainie? Wiem, że na niektóre towary obowiązuje tam takie cło, ale nie mogę nic znaleźć o drewnie, jak to jest?


Pozdrawiam
 
Back
Do góry