• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki, komu ile. Kompromitacja

niesprawiedliwy

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
213
Punkty reakcji
325
Dodatek kontrolerski to jakaś paranoja. Funkcjonariusze referatów grup mobilnych (Katowice) mają ten dodatek w wysokości 188 złotych miesięcznie. Nie było by w tym nic dziwnego pomimo tak niskiej kwoty ale wyższą kwotę dodatku mają : dozór, kontrolerzy w O.C., no i oczywiście wierni z grup szybkiego reagowania. Oczywiście naczelnicy, kierownicy za sprawowanie nadzoru nad niewolnikami też pobierają wyższy dodatek kontrolny. Mam pytanie dla związków zawodowych, czym wy się interesujecie. Nie interesuje was sprawa nowych funkcjonariuszy, nie interesuje was sprawa starszych funkcjonariusz (emerytury), nie interesują was sprawy niezrozumiałego podziału dodatków, nagród, premii. Nie interesuje was nadmiernie rozbudowany pion kierowniczo – dyrekcyjny. Nie informujecie nas czyli zwykłych funkcjonariuszy o najistotniejszych sprawach bezpośrednio nas interesujących. Jeśli nie chcecie, nie możecie wywiązywać się ze swoich obowiązków to rozwiążcie ten związek.
 
Pamiętaj, że związek to nie sam zarząd a jego członkowie. Więc jeżeli jesteś członkiem związku CPL lub jakiegokolwiek innego to zadałeś to pytanie sam sobie!
Co z tym robisz, zgłaszasz gdzieś, reagujesz, nagłaśniasz, walczysz, tworzysz jakieś lokalne struktury, kandydujesz czy tylko czekasz co zrobi zarząd?
A zarząd ma takich "niesprawiedliwych" i ich problemów i problemików setki i mają wszystko ogarnąć w kilka osób?
 
Dodatek kontrolerski to jakaś paranoja. Funkcjonariusze referatów grup mobilnych (Katowice) mają ten dodatek w wysokości 188 złotych miesięcznie. Nie było by w tym nic dziwnego pomimo tak niskiej kwoty ale wyższą kwotę dodatku mają : dozór, kontrolerzy w O.C., no i oczywiście wierni z grup szybkiego reagowania. Oczywiście naczelnicy, kierownicy za sprawowanie nadzoru nad niewolnikami też pobierają wyższy dodatek kontrolny. Mam pytanie dla związków zawodowych, czym wy się interesujecie. Nie interesuje was sprawa nowych funkcjonariuszy, nie interesuje was sprawa starszych funkcjonariusz (emerytury), nie interesują was sprawy niezrozumiałego podziału dodatków, nagród, premii. Nie interesuje was nadmiernie rozbudowany pion kierowniczo – dyrekcyjny. Nie informujecie nas czyli zwykłych funkcjonariuszy o najistotniejszych sprawach bezpośrednio nas interesujących. Jeśli nie chcecie, nie możecie wywiązywać się ze swoich obowiązków to rozwiążcie ten związek.
Od początku pisałem, że dodatek kontrolerski dla kadry kierowniczej to w moim odczuciu jedynie nadużycie . Trzeba sobie zadać pytanie , co na Oddziałach Celnych oraz w WZP kierownicy kontrolują . Odpowiedz każdy zna . Godzinę do wyjścia do domu .

Zdumiewające jest to , że mają dodatek funkcyjny za bycie kierownikiem ale i to im mało , więc kroją tort zwany kasa kontrolerska i fikcyjne wyjścia lub wyjazdy na kontrolę . Kontrola wewnętrzna ma co robić w tym zakresie . To nie są czasy na mataczenie .
Dodatek funkcyjny też powinien być dzielony wg. ilości służb a nie przypisany dla osoby na L4 lub urlopie . Ktoś zastępuje niezastąpionego kierownika , to powinien poczuć jego kasę . Ale czy się ktoś odważy powiedzieć prawdę ... .
 
Właśnie po to by ogarnąć problemy i problemiki "takich niesprawiedliwych" ludzie zakładają związki zawodowe, a nie tylko po to aby zarząd miał dupochron. Na drugie pytanie, tak jestem członkiem Celnicy.pl od samego początku a jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to przeczytaj moje posty lub napisz na priv. Pozdrawiam
 
Właśnie po to by ogarnąć problemy i problemiki "takich niesprawiedliwych" ludzie zakładają związki zawodowe, a nie tylko po to aby zarząd miał dupochron. Na drugie pytanie, tak jestem członkiem Celnicy.pl od samego początku a jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to przeczytaj moje posty lub napisz na priv. Pozdrawiam
Nie, nie chcę się dowiadywać więcej o Tobie, wierzę Ci na słowo.
Patrologii w naszej służbie było i jest mnóstwo. Myślę, że zarząd ma co robić w ogólnych dla funkcjonariuszy sprawach i to robi. Najlepszym dowodem na to są wywalczone emki - tego się nie da niczym przebić.
Natomiast jeżeli chodzi o "szeregowych" członków to niestety odnoszę czasami wrażenie, iż niektórzy chcieliby zapłacić 15 zyla i żeby ich wszystkie problemy znikły.
To tak niestety nie działa. Zarząd związku wybierany jest demokratycznie, na podstawie uzyskanej legitymacji swoich członków obierają jakiś (raczej ogólny) kierunek działania. Wysokość i podział dodatków kontrolerskich to w ogóle żenada ale może akurat są ważniejsze sprawy na tapecie.
Tak jak pisałem - kandydować, działać, zmieniać. A nuż będziesz w tym dobry i Ci się uda. Zyskają wszyscy.
Powodzenia.
Ps. Ja również od początku..
 
Kiedyś już pisałem....
Przy udziale czynnika społecznego powinno stworzyć się (krajowy) katalog czynności i uprawnień , za które uzyskujemy punkty przekładające się na odpowiednie dodatki.
Dlaczego w CUDO jest dodatek a w DŚ nie, dlaczego nie ma wprost dodatku za broń, śpb, uprawnienia na pojazdy uprzywilejowane, pobór próbek, dyżury, itd...
Dodatki te powinny mieć charakter stały, aby tworzyć bazę do podstawy wymiaru przyszłej emerytury ..
 
@niesprawiedliwy
Masz pełną słuszność w wyrażaniu swojego niepokoju co do braku działań i przekazywania informacji od jakiegoś czasu w IAS Katowice.
Proszę jednak zrozum też nas, gdyż w Katowicach nie ma aktualnie przedstawiciela ZZ Celnicy PL. Jeszcze Kolega figuruje na wykazie, ale już mi zasygnalizował, że nie działa, gdyż pojawił się u Niego nawał obowiązków prywatnych, a jest też osamotniony, nikt go nie wspiera w działalności, a spraw zgłaszanych i roszczeń ludzi jest bardzo dużo. Nie znalazł też nikogo jak dotąd w Jego zastępstwie.

Ja jestem jeszcze na chorobowym, ale nawet jak wrócę to ja czy ZG sprawami w IAS w Katowice nie jesteśmy w stanie się dobrze zająć. To chyba zrozumiałe, że musi to być Zarząd lokalny ZOI, a taki aktualnie nie istnieje, ani żadnego przedstawiciela nawet nie macie.

Stąd mój apel, abyście wyłonili takiego przedstawiciela i kilka osób, nawet trzy do Zarządu. Może Ty @niesprawiedliwy byś się zaangażował? Może inni, którzy ten post czytacie? Gorąco o to apeluję i proszę. To bardzo ważne, bo to duża Izba i wiem, że jest tam bardzo dużo problemów.

Ps. Jeżeli są takie osoby to bardzo proszę o kontakt.
 
...
Stąd mój apel, abyście wyłonili takiego przedstawiciela i kilka osób, nawet trzy do Zarządu. Może Ty @niesprawiedliwy byś się zaangażował? Może inni, którzy ten post czytacie? Gorąco o to apeluję i proszę. To bardzo ważne, bo to duża Izba i wiem, że jest tam bardzo dużo problemów.

Ps. Jeżeli są takie osoby to bardzo proszę o kontakt.
(y)
Wobec powyższego proponuję, by każdy użytkownik Forum z IAS Katowice,
zameldował się w odrębnym temacie na forum katowickim.
 
Problem jest nagminny i powszechny i napewno dotyczy wielu izb i referatów, dodatki kontr. Są przyznawane po znajomości i kolesiostwu to każdy wie, są takie sytuacje że najwyższe dodatki dostaje osoba która pół roku była na L4, lub oficer biurowy który 2 razy w miesiącu wyjdzie na drogę w dodatku potrzebuje wsparcia bo jest nieudolny w tym co robi i się nie nadaję, oczywiście pewnie w innych izbach jest podobnie że przy opiniowaniu kierownik robi zebranie i jawnie mówi że nie wyobraża sobie aby funkcjonariusz oceniał się wyżej niż na 3.... To są podstawy do małych dodatków, w dodatku roboty coraz więcej a ludzi coraz mniej gdzie są dodatki emerytów którzy odeszli jak wchodził kas każdemu obniżono dodatki niektórym zabrano a po czasie przywrócono swoim ... Jest to służba albo jak mówią nasi wielcy przełożeni organizacja zakrywająca sama na grupę przestępczą...
 
Back
Do góry