• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek antykorupcyjny

D

duszny

Gość
Kiedy zostanie nam dany (tak zapowiadany przez wszystkich) dodatek antykorupcyjny. Miało być nam dane po ok. 200 EURO. I co? Sprawa ucichła. Jednak UE przypomni sobie i zarząda wyjaśnień w tej kwestii? Jeżeli czytają te forum pracownicy MF niech napiszą o powyższej sprawie.
 
Racja. Były jakieś przedakcesyjne środki na administrację celną. Trzeba by poszukać w archiwum na customs.org.pl bo drążyła ten temat Federacja. Pamiętam, że włączyło się w to UKIE.
Ja parę tygodni temu na prośbę kilku członków związku pisałem do przewodniczącej Federacji aby wrócić do tematu i rozliczyć Rząd RP z tych środków. Nie otrzymałem odpowiedzi. Ale jak słusznie zauważasz temat wróci jak bumerang, bo chyba jednak nie osiągnięto celów projektu, za którym UE przekazała te środki.
 
sprawa juz była wyjaśniana: kasę tzw. "antykorupcyjną" dałaby nam Unia ale oczywiście pod pewnymi warunkami..Jednym z tych warunków było to, iż każdy dostanie po 100 euro nałeb przez rok ale potem państwo nasze musi kontynuować wypłatę z własnych funduszy...i tu był problem nie do przeskoczenia..ale jak ktoś ma znajomych na Słowacji niech z nimi pogada bo ich rząd się zgodził i kasę dostają..ot i wszystko jasne panie havranek
 
Problemu nie było z becikowym, pieniądze znaleziono bardzo szybko, a tego tez nie było w planach jeszcze w tamtym roku. Za dobra pracę, godziwe wynagrodzenie. Gdzie są premie, które gwarantuje nam ustawa o Słuzbie Celnej: art. 52 pkt 1 Środki finansowe w wysokości 20% dodatkowych wpływów należnych budżetowi uzyskanych w wyniku przeprowadzonych kontroli oraz 20% wpływów uzyskanych przez Skarb Państwa tytułem przepadku rzeczy pochodzących z ujawnionych przez funkcjonariuszy przestępstw przeznacza się na usprawnienie funkcjonowania S.C. i nagrody dla funkcjonariuszy, którzy przyczynili się bezpośrednio do uzyskania dodatkowych wpływów budżetowych lub ujawnienia przestępstw. Mamy wyniki tylko ciągle nie zgadza się wynagrodzenie.
 
dodatek antykorupcyjny

Witam wszystkich! ja od niedawna pracuję w Służbie Celnej ale sytuacja z dodatkiem antykorupcyjnym mnie całkowicie nie dziwi. już zdążyłem się przyzwyczaić, że w naszym państwie na wszystko brakuje więc dlaczego mieliby nam dać te dodatki. poza tym jak dobrze zrozumiałem to w projekcie wysokość tego dadatku to, jak sie nie mylę, ok. 100-200 Euro na rok, więc jaka to jest zachęta przed "braniem"? 2000 tyś. to rozumiem :lol:
pozdrawiam
 
Wiadomość ucieszy może nie wszystkich ale.....
Ogólnie będą dzielić kasę dla osób, które zostały przeniesione z urzędów skarbowych i urzędów kontroli skarbowej do izb celnych.
Jeżeli jest ktoś zainteresowany niech zobaczy
 
dodatek antykorupcyjny

w sprawie "dodatku antykorupcyjnego' słów kilka. Nie ma i nigdy nie było żadnrgo dodatku antykorupcyjnego. Na jednej z narad kierownictwa SC, jeden z Dyrektorów "puscił" plotke o tym dodatku. Zostało to podchwycone i jak czytam dalej żyje własnym życiem. Powtarzam, była to plotka i nic więcej, a powielanie jej i snucie wizji wielkich (cz jakichkolwiek) pieniędzy jest bez sensu.
 
w jednym z projektów ustawy o SC był zapis o dodatku kontrolerskiego dla osób mających bezpośredni kontakt z podmiotami, podróżnymi itp. Miał to być określony procent od uposażenia zasadniczego. Można to nazwać dodatkiem antykorupcyjnym?!
PS nie wiem tylko, kto był twórcą tego projektu (Może Barbara S.), bo był tam również zapis o emeryturach policyjnych dla nas.
 
Musieli by do każdego dowodu wpłaty, przelewu, wzywać petenta i dodatek kontrolerski powinni dostać :D
Logistyka: wielomiesięczne przetargi, itp. zawsze coś da się wykombinować 8)
 
Każdy z nas jest narażony na korupcję. Czy pensja 1200 zł (mlodszy kontroler celny) jest adekwatna do czynności wykonywanych przez nas i pokus czychających. Rozwiazanie jest jedno: dać ludziom godziwe zarobki by nie kusiło ich to czy tamto. A korupcja sama sie wyeliminuje. Ale nie. Musimy malo zarabiać, bo jestesmy dobrym mięsem armatnim dla ......(pewnych słuzb). One się cieszą bo maja wyniki, a rząd bo nas skreśli.
 
ciekawi mnie, z kogo zrobią mięso armatnie, gdy NAS zabraknie? Bo ZOLL był zawsze zły, chciwy i przekupny. CBŚ, ABW, SG czyste jak łza i poza (nie)licznymi wyjątkami (słyżby byłego systemu, kapusie, W SG to normalka do dzisiaj) kreowane na służby elitarne w RP.
 
???

zgadzam się z dusznym. przecież wystarczyłby podnieść pensję i już na pewne niektórych by już tak nie korciło "wyciągać" łapę. no ale przecież z góry jesteśmy wskazani na grupę najbardziej korupcjogenną, więc dlaczego ktoś( ogólnie pojęta władza) miałby nam podnosić pensje skoro wg "nich" i tak byśmy brali. pozdrawiam :lol:
 
jeszcze raz

ciekawe, który dyrektor puścił taką plotkę. nie jest to pewnie ważne, że coś nam się należy skoro zawsze można oddać coś do budżetu i uzyskać z tego tytułu nagrodę. a inni...cóż ostatnich gryzą psy.
 
a ja uważam, że nie powinno byc żadnych dodatków! jak to powiedział kiedyś jeden taki rzecznik prasowy: "rząd wyżywi się sam". więc dlaczego celnik ma być gorszy? :)
i zdaje się, że jeden z szefów słuzby celnej kiedys potwierdził ta tezę, gdy go zapytano o podwyzki w cle... :) ale to pewnie jakieś przekłamania... :)
 
Back
Do góry