• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dobrowolnie?

syn volcika

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
87
Punkty reakcji
0


W piśmie CA4/0681/116/PDG/08/5825/5832 z dnia 08 października br. Zastępca Dyrektora Departamentu Kontroli Celno-Akcyzowej i Kontroli Gier zwrócił się do dyrektorów izb celnych w sprawie pomocy kadrowej dla jednostek granicznych.
W piśmie zaznaczono, że chodzi o funkcjonariuszy celnych mobilnych grup kontrolnych, funkcjonariuszy celnych posiadających praktyczną wiedzę w zakresie odpraw w ruchu towarowym i osobowym - którzy wyrażą zgodę na przeniesienie czasowe do pełnienia służby we wskazanych jednostkach.
Dla wszystkich celników sprawa jest jednoznaczna – chodzi o funkcjonariuszy, którzy dobrowolnie wyrażą zgodę na czasowe przeniesienie.
Kierownictwo izb celnych w tej sprawie powinno wykonać tylko czynności związane z przekazaniem informacji, zebraniem wniosków, zapewnienia transportu do miejsca czasowego przeniesienia i z powrotem.
Każde inne działania należy uznać, za próbę wpływania na decyzje celników i z dobrowolną zgodą mają mało wspólnego.
Jak ustalili związkowcy ze ZZ Celnicy PL , bez trudu można znaleźć przykłady nieuprawnionego wpływania na decyzje naszych kolegów.
W jednej ze spraw ( 420000-WKA-1151-2/08-70/BO z 13.10.2008 r.), jak wyjaśniła z rozbrajającą szczerością Pani DIC w Szczecinie : „….. działania Naczelnika urzędu ograniczyły się jedynie do rozpropagowania ww. pisma departamentu wśród kierowników podległych komórek organizacyjnych z poleceniem przeprowadzenia rozmów z podległymi funkcjonariuszami celnymi i zgłoszenia osób odpowiadających profilowi ze wskazaniem chętnych do wyjazdu.”

Ta rozmowa miała niewątpliwie tylko „pomóc” funkcjonariuszom w podjęciu jedynie słusznej decyzji.

Pamiętajmy ! - dobrowolny: wynikający z wolnej woli, działający bez przymusu.

http://www.wssc.szu.pl/news.php?id=1897
 
Dobrowolnie???????Guzik prawda dostajesz propozycje nie do odrzucenia-tak było w moim przypadku.Poprostu jest to sk....... ale przecież szefostwo musi wykonać polecenie szefa.Piękne słowa i nic więcej i nikt nie piśnie,nikt nie chce się narażać .Zostajesz sam z problemem naprawdę NIKT CI nie pomorze nawet ZZ.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nikt z Łodzi nie zgłaszał problemów, stąd nie było tam żadnej naszej interwencji. Czy były u Was jeszcze takie przypadki? Jak niby wygląda to przedstawienie propozycji nie do odrzucenia, czy jest wbrew wytycznym MF, jak to wygląda? Dlaczego na to się zgadzacie, skoro nie wyrażacie takiej woli i nie ma polecenia, bo akurat w tych przypadkach być nie może.
 
Jak to wygląda?
Wzywa Cię naczelnik na rozmowę i mówi o Wschodzie.Wiesz o co chodzi ale głupio zadajesz pytanie :czy jestem wyznaczony .Odpowiedz twierdząca.
Przedstawiasz swoje argumenty np.jestem chory czy np.mam trudną sytuację rodzinną.Odpowiedz :to będziesz rezerwowym.Póżniej okazuje sie ,że nie jesteś reezerwowym tylko jedziesz na pierwszą linie.DowiaDUJĘ SIE ,ŻE JEDNAK JADĘ -mówie stanowcze NIE.Otrzymujesz kserokopię decyzji podpisaną przez Kapicę .A nacialstwo jak w kibel strzelił do rozmowy nie ma niestety nikogo,
Pierwsze moje odczucie-zwalniam się bo to jest skurwielstwo.Ale jednak Wiesz spedziłem w cle kawał swojego życia może połowe a może wiecej....
Pojechałem i.......dowiedziałem się na forum ,że jestem sprzedajną DZIWKĄ .
Fakt otrzymałem jakaś tam nagrodę ALE ja jej niechciałem ani nie chciałem jechać na WSCHÓD.
 
do volcika

tłumaczy się winny. Gdybyś naprawdę nie chciał jechać-to poprostu byś nie pojechał. Jesli ktoś w rozmowie stanowczo mówi ze nie pojadzie to go nie wysyłają. Jeśli go wyślą to znajdzie sposób aby nie pojechać. A ty jesteś po prostu judaszem ze srebrnikami. Przez twój wyjazd nie polepszy się sytuacja w służbie bo do tego jest potrzebna mądra reforma. Przez takich jak ty dzieci alokowanych nadal będą wychowywać się bez jednego rodzica,celnicy na wschodzie będą poniżani,traktowani jak zwierzęta. Pamiętaj o tym przed następną propozycją wyjazdu.
 
Cichociemny nie bądź taki bystrzak. Może nie znasz sytuacji do końca? Bardzo łatwo jest kogoś osądzić. Widać że krótko pracujesz w tej branży. Myślę, że niedługo dostaniesz propozyzcję nie do odrzucenia - pokaż wtedy swoją solidarność ze Wschodem.
 
Back
Do góry