• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do Admina. Proszę usuwać śmieci.

T

tracer

Gość
Mam gorącą prośbę do Adminów.

Już teraz - na samym początku funkcjonowania forum - powstaje bałagan. W dziale "Dyskusje ogólne" jeden z gości tak jest dumny ze swoich spostrzeżeń, że w każdym wątku wpisuje tą samą treść.

Może usuwać treści które nie są zgodne z tematem, powielają się po wielokroć i są jak widać efektem eksperymentów informatycznych.
Wiem że może być to kłopotliwe, ale zaoszczędzi niepotrzebnego bałaganu.

I jeszcze jedna rzecz na koniec. A może uwarunkować możliwość dokonywania wpisów od zarejestrowania się?

Piszę to jako gość, ale zaraz będę się rejestrował.
 
Witaj tracer !
dzięki za uwagi - założyłem osobny topic w którym można zgłaszać nadużycia.
Co do obowiązkowej rejestracji, to najprawdopodobniej w najbliższym czasie to zrobimy i to z 2 powodów: po pierwsze dla wyeliminowania takich sytuacji o jakiej pisałeś wyżej. Łatwiej też będzie upomnieć czy zwrócić uwagę danemu użytkownikowi, że robi coś źle - musisz wziąć pod uwagę to, że niektóre błędy czy nadużycia mogą być spowodowane nie tyle złą wolą ale małym doświadczeniem w uczestniczeniu w dyskusjach za pomocą forum.
I druga sprawa, to moim skromnym zdaniem sprawy SC nie powinny być aż tak upublicznione. Dlatego tak, jak jest na forum skarbowców najprawdopodobniej wprowadzimy obowiązkową rejestrację nie tylko do pisania postów ale również do ich czytania.
Mamy też skromną nadzieję, że z czasem (gdy forum stanie się popularne) znajdziemy odpowiednie osoby z poszczególnych IC, na których barki "zrzucimy" ciężar utrzymania porządku w regionalnych forach IC.

Pozdrawiam
Yoshi
 
Brawo tracer

Skąd pomysł, że problemy Służy Celnej budzą szerokie zainteresowanie w społeczeństwie zafascynowanym idionowelami typu Kalun, czy Na dobre i niedobre? A M jak miłość, oglada 10 milionów Polaków! (10 milionów Polaków nie może się chyba mylić?) Kolejne 2 miliony słucha chronicznie Radyjka. Na kilku istniejących forach internetowych wypowiada się łącznie ~100 funkcjonariuszy i pracowników. Moim zdaniem, wewnetrznym sprawom SC nie grozi niebezpieczeństwo (?) zbytniego upublicznienia. Jeśli jednak wolicie dmuchać na zimne, to przypominam dewizę wybitnego specjalisty od spraw bezpieczeństwa:
"Kontrola podstawą zaufania" - Feliks Dzierżyński
 
observer
Tu nie chodzi o zwykłego "Kowalskiego", który przypadkowo trafił na forum i przeczytał kilka wypowiedzi. Wielokrotnie spotkałem się w przypadku większych zmian w SC z komentarzami "zmienił wam się minister, (naczelnik, dyrektor czy kierownik) może w końcu zrobi z wami porządek..." i innego tego typu komentarzami. Uwierz mi, pracujemy (sprawujemy nadzór) z różnymi podmiotami, jedni nam współczują przymusu egzekwowania idiotycznych przepisów, inni gdyby mogli najchętniej wypruli by nam flaki. Wprowadzenie obowiązkowej rejestracji do pisania na forum i jego czytania w pewnym sensie ograniczyło by "pożywkę" dla osób nam nieprzychylnych, których nam nie brak.
Wiem, wiem... można się przecież zarejestrować i to wielokrotnie, ale zawsze to jakieś utrudnienie.

Pozdrawiam
Yoshi

PS
Dziękujemy za reklamę forum - im więcej zainteresowanych osób dowie się o tym miejscu tym lepiej.
 
Yoshi, może masz i racje, ale...

Kluje mi sie w głowie taka myśl: -Gdyby różne grupy społeczne i zawodowe wiedziały o sobie więcej, niż to wynika z utartych stereotypów, to może przeciętny, szary obywatel tego kraju miałby więcej zrozumienia i sympatii dla drugiego szarego obywatela? Może uwikłany w gmatwaninie zmieniających się przepisów przedsiębiorca przestałby szukać winy swojego nieszczęścia w każdym napotkanym urzędniku? Może kierowca mercedesa S-600 byłby uprzejmiejszy dla policjanta zarabiającego 1200zł po 10 latach ciężkiej służby? Może reszta kraju zrozumiałaby, że nie utrzymuję górników? Tych "może" mógłbym wyliczać jeszcze dużo. A teraz konkluzja: -Gdyby większość społeczeństwa, zwana przez obecne "elity" elektoratem, nie była tak skłócona i sztucznie podzielona, to może kiedyś wyrosłaby nam prawdziwa elita? Marzyciel ze mnie?
 
Back
Do góry