• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czy Warto???

S

shout80

Gość
Witam,
Mam pytanie odnośnie naboru. Złozyłem papiery do Hrebennem i pytam się CZY WARTO ? :) hihihihihi. Drugie pytanie brzmi czy dla osób którzy podejmą pracę przewidziany jest jakiś lokum jeśli ktoś jest z nie z tego województwa. I czy naprawdę jest to prawda, że zarobki są takie marne??? To z czego pytam się utrzymują rodziny Ci celnicy skoro maja 1100 zł netto na rękę??? ( tylko nie mowcie że z lewych interesów :) ). Nie ma żadnych premii???
 
Czy warto sam musisz sobie odpowiedzieć. ŻĄDNEGO lokum nikt ci nie da w SC nie ma też żadnych dodatków mieszkaniowych i tego typu świadczeń. Nie ma żadnych premii, jest nagroda roczna w kwocie około jednej wypłaty miesięcznej, no i mundurówka jakieś kilkaset złotych rocznie. Jak widzisz nie jest wesoło i kokosów tu nie zrobisz, a już napewno nie z lewych interesów
 
Dziękuję za odpowiedź. Testy są 16.06, chyba pojadę zresztą co mi szkodzi zobaczyć. Tylko dużo chętnych jest :). Ciekawe dlaczego tak się wszyscy pchają na granicę skoro tak mało płacą!!!!
 
Latwa Kasa?

Bo myślą, że jest końcówka lat 90-tych, kiedy niektórzy cole z granicy postawili chaty w ciągu dwóch lat pracy. Popracują kilka miesięcy, to zmienią zdanie. Jeżeli są tacy, którzy liczą na jakieś dorabianie w układzie z podróżnymi, to niech dadzą sobie już teraz spokój z cłem, bo z takim podejściem prawdopodobnie w któtkim czasie spotkają się CBŚ-iem (ostatnia akcja w Terespolu i podczas ZKC-u).
 
Dlaczego

Do Shout80:
Ludzie pchają się do cła dlatego, że po pierwsze w ogóle nie mają pracy, po drugie dlatego, że nie mają pojęcia jak wygląda praca celnika - mój szanowny przedmówca Laguna o tym już wspomniał. Dopóki ktoś na własnej skórze nie przekona się czym grozi Służba Celna to będzie powtarzał obiegowe opinie o kasie, prestiżu itp. A prawda jest taka, że pieniądze są mizerne, trzeba zaliczyć służbę przygotowawczą, zdać egzaminy, a potem ciężko pracować (i nie liczyć na awans i podwyżki). A praca jest żmudna, można łatwo wtopić (nie mam tu na myśli oczywistości typu wziatka) - pomylisz się np przy odprawie i może być problem, na bieżąco trzeba być z przepisami... Atmosfera też bywa różna, zwłaszcza obecnie...
Ja nie mam źle, pracę swoją lubię, kolegów też mam dobrych, jeno ten brak składników mundurowych i ten ochłap przelewany na konto 24...
Wybór należy do Ciebie.
 
Shout dostałeś się do Służby? W Hrebennem co jakiś czes kogoś zamykają, więc przydadzą się nowe śrubokręty :lol:
 
Back
Do góry