• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

czy modzi tego forum dalej tolerują łamanie prawa przez forumowiczów?

Dajesz link, a nawet nie doczytałeś do końca. Gratulacje za pierwszy post.
Fragment wypowiedzi "yasiu_brzeg"
Sąd Okręgowy zaznaczył, że [...] w przypadku postów na forach internetowych za ich treść odpowiedzialność ponoszą ich poszczególni autorzy. Administrator portalu, który umożliwia zamieszczanie komentarzy, w tym wycinku swojej działalności, jest usługodawcą hostingu i podlega ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną, która implementuje dyrektywę o handlu elektronicznym. Zgodnie z art. 14 tej ustawy, administrator witryny może potencjalnie odpowiadać karnie, o ile będąc zawiadomionym o bezprawnych treściach na udostępnionej przestrzeni dyskowej, niezwłocznie nie zablokuje do nich dostępu.[...] Usługodawca nie może ponosić odpowiedzialności za materiały publikowane przez internautów. Sąd zaznaczył, iż wyrok nie oznacza, że za posty wypełniające znamiona przestępstwa nikt nie ponosi odpowiedzialności. Odpowiedzialność w tym zakresie ponoszą bowiem bezpośredni sprawcy, których organy ściganie powinny wykryć wykorzystując dostępne środki technicznie (adresy IP). Prokuratura nie może iść po najmniejszej linii oporu i ścigać administratorów, zamiast faktycznych sprawców.
Cytat po drobnej przeróbce stylistycznej. Odsyłam do strony po jego pełną treść.
http://forumprawne.org/nowe-technologie/106220-odpowiedzialnosc-administratora-za-znieslawienie.html
 
Ostatnia edycja:
Dajesz link, a nawet nie doczytałeś do końca. Gratulacje za pierwszy post.
Fragment wypowiedzi "yasiu_brzeg"

html[/URL][/QUOT
ja przeczytałem wszystkie wpisy z tego forum do ktorego podałem link , jednak wpis za ktory była sprawa był prosty , banalny z tresci nikogo nie obrażał ,nie podpadał pod stalking i i dotyczy powodztwa cywilnego , administrator wyczyscił go z niektorych tresci ,dlatego wyrok sadu nikogo nie dziwi ale , jezeli prowadzacy forum dopełnia wszystkich czynnosci podanych w 2 poscie tego linku to nie podlega odpowiedzialnosci , ale jezeli tego nie robi to co? sady przy orzekaniu nie musza sie kierowac innymi wyrokami bo kazda sprawa jest inna
 
Back
Do góry