• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

czy będę ukarany z KKS?

N

Nie zarejestrowany

Gość
Witam.
Mam pytanie czy podanie w deklaracji AKC wartości (wg faktury nabycia) odbiegającej znacznie od średniej wartości rynkowej sprowadzonego w ramach WNT samochodu osobowego podlega KKS?
Dziś otrzymałem postanowienie o wszczęciu postępowania w sprawie określenia podstawy opodatkowani oraz wysokości zobowiązania podatkowego w pod. akcyzowym. Moim zdaniem nie podałem w deklaracji nieprawdy a jedynie ewentualnie dokonam wpłaty w po terminie różnicy akcyzy więc raczej czyny te nie podlegają pod KKS. A jakie jest Wasze zdanie.
 
Weź głeboki oddech i napisz dokładnie i powoli o co Ci chodzi. Bo za diabła nie rozumiem. Dostałeś post. o wszczęciu postępowania podatkowego w sprawie akcyzy? Jeśli tak, to skąd tu nagle wyskoczył kks?? Na mój gust trochę za wcześnie na takie rozważania albo "na złodzieju czapka gore" ??
 
Wg AKC podałem 10.000 zł jako podstawę akcyzy. Wg UC średnia rynkowa wartośc pojazdu to 20.000 zł. W dniu kiedy składałem AKC otrzymałem wezwanie do złożenia wyjaśnień uzasadniających tak znaczącą różnicę. Oczywiście odpowiedziałem na to pismo wskazując na fakt, iż zakupione auto było autem uszkodzonym dodatkowo dołaczając faktury na kwotę ok 2000 zł dokumentujące poniesione wydatki na zakup części.
A moje pytanie jest takie: jakie są dla mnie konsekwencje określenia przez organ celny innej podstawy opodatkowania niż deklarowana w AKC i oczywiście nie chodzi mi o ewentualny należny podatek akcyzowy i odsetki za zwłokę, szczególnie chodzi mi czy popełniłem w tym zakresie jakieś wykroczenie lub przestępstwo wg KKS?
BTW faktycznie zapłaciłem 10.000 zł i tyle było na fakturze.
 
jakie są dla mnie konsekwencje określenia przez organ celny innej podstawy opodatkowania niż deklarowana w AKC i oczywiście nie chodzi mi o ewentualny należny podatek akcyzowy i odsetki za zwłokę, szczególnie chodzi mi czy popełniłem w tym zakresie jakieś wykroczenie lub przestępstwo wg KKS?

Nie popelniles.
 
Też tak uważam ale wolałem zapytac Kolegów Celników. Dziękuję za odpowiedź.
... bo jak nie ma KKS to może lepiej sobie odpuścic i nie odwoływac się od wymiaru UC. Dopłacę te parę złotych kosztem przyszłych browarków. Nikt nie lubi odwołań a szczególnie wtedy kiedy zarzuca się wydanej decyzji wszystko co możliwe i czepia się (najlepiej :) na etapie odwołania), że np postanowienie doręczone zostało 11latkowi, który takiego pisma mi nie przekazał ;-) ...
 
Back
Do góry