• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

CYWILE DOSTAJA ALE NIC O SŁUZBIE CELNEJ ZNOWU POMINIĘCI

M

malaniex

Gość
Urzędnicy zarobią więcej
01:25 05.11.2007
poniedziałek

Ponad 500 mln zł na podwyżki dla służby cywilnej przygotował rząd PiS. Decyzje zostawiamy w spadku Platformie - mówią w Kancelarii Premiera. Politycy PO nie mówią "nie" - pisze "Rzeczpospolita".

Jeśli PO zaakceptuje propozycje PiS, administrację czeka rewolucja. W marcu 2008 r. dyrektorzy generalni urzędów centralnych zaproponują wszystkim pracownikom nowe umowy. Będą w nich: nowe nazwy stanowisk oraz nowe zarobki. Najczęściej wyższe niż dotychczasowa pensja. Nowe umowy dostanie około 100 tys. urzędników. Kancelaria Premiera Jarosława Kaczyńskiego przygotowała już rozporządzenie płacowe.


REKLAMA Czytaj dalej



Plan PiS zakłada, że każdy urząd i ministerstwo dostanie w 2008 r. budżet zwiększony o wskaźnik inflacji oraz dodatkowo o kolejne 6 proc. To nie koniec. Kolejne pieniądze to tzw. dodatek specjalny, który urzędnicy mają dostawać od 1 stycznia. Na każdego z nich ma przypadać 2 tys. zł rocznie. W sumie na całą reformę administracji w projekcie ustawy budżetowej zapisano ponad 528 mln zł z rezerwy celowej - informuje dziennik.

Najpierw trzeba jednak zrobić przegląd kadr - mówi Zbigniew Chlebowski. Podobnego zdania jest Adam Szejnfeld, typowany w PO na wiceministra finansów. Przegląd już trwa.

Jeśli nie zatrzymamy uciekających do biznesu urzędników, to możemy zapomnieć o budowie dróg i mostów, o racjonalnym wydawaniu pieniędzy z Unii. Już dziś brakuje wykwalifikowanych pracowników - mówi były dyrektor generalny Kancelarii Premiera, współtwórca reformy, Jakub Skiba. Według raportu kancelarii w niektórych ministerstwach rotacja pracowników sięgała w 2006 r. ponad jednej trzeciej.

Podwyżki to część reformy. Będzie też nowa, bardziej szczegółowa siatka płac. Opracują ją dyrektorzy w urzędach na podstawie m.in. tabeli przeprowadzonego opisu stanowisk - pisze "Rzeczpospolita". (PAP)
 
No jakoś nie jestem zdziwiony specjalnie. urzędnicy cywilni zawsze mieli lepiej . A my nie wiadomo czy cywile czy mundurówka? Ciekawe czy nasi cywile też dostaną coś z tej podwyżki bo juz sobie ostrzą ząbki.
No to za tych co protestowali na wschodzie. Dzięki chłopaki i panie również!
 
Jest mi ogromnie smutno i niewymownie przykro obserwując podejście kolejnych ekip rządowych do Służby Celnej.Jest mi tym bardziej przykro gdy słyszę co jakiś czas o podwyżkach , które otrzymują inne służby oczywiście w nie mniejszym stopniu potrzebne i pozyteczne co SC.Tylko i wyłącznie SC jest ustawicznie pomijana w odniesieniu do zarobków i przywilejów natomiast jak najbardziej się o nas pamięta gdy zwalnia się nas z pracy notabene niekonstytucyjnie bez zachowania statusu domniemania niewinności w wyniku pomówienia przez bardziej lub mniej wiarygodnego pijaczka czy pederastę-nie uwłaczając :wink:
Jeszcze większy żal i złość mnie ogarnia gdy po przepracowaniu w cle 15 lat nie widzę dalszego sensu pozostawania w tej Służbie ponieważ nie mogę wyżywić TAK TAK tylko wyżywić już nie ubrać i nie wykształcić mojej rodziny!!!Rozwala mnie świadomość statusu materialnego celnika np.: w Wielkiej Brytanii który to w wieku 40 lat i po przepracowaniu w cle 15 lat zarabia jakieś 3000-4000 funtów a jego żona około 1500-2000 przy cenach identycznych co u nas a często i niższych za wyjątkiem może wynajmu lokali!!!On już powoli szykuje się do przejścia na emeryturę a ja do wyjazdu do kraju gdzie on mieszka i do rozpoczęcia wszystkiego od początku!!!Bardzo mi smutno , że przynosząc jako Służba budżetowi państwa ponad 30% tegoż jestem makabrycznie opłacany.Bardzo mi smutno...
 
Anonymous napisał:
Jest mi ogromnie smutno i niewymownie przykro obserwując podejście kolejnych ekip rządowych do Służby Celnej.Jest mi tym bardziej przykro gdy słyszę co jakiś czas o podwyżkach , które otrzymują inne służby oczywiście w nie mniejszym stopniu potrzebne i pozyteczne co SC.Tylko i wyłącznie SC jest ustawicznie pomijana w odniesieniu do zarobków i przywilejów natomiast jak najbardziej się o nas pamięta gdy zwalnia się nas z pracy notabene niekonstytucyjnie bez zachowania statusu domniemania niewinności w wyniku pomówienia przez bardziej lub mniej wiarygodnego pijaczka czy pederastę-nie uwłaczając :wink:
Jeszcze większy żal i złość mnie ogarnia gdy po przepracowaniu w cle 15 lat nie widzę dalszego sensu pozostawania w tej Służbie ponieważ nie mogę wyżywić TAK TAK tylko wyżywić już nie ubrać i nie wykształcić mojej rodziny!!!Rozwala mnie świadomość statusu materialnego celnika np.: w Wielkiej Brytanii który to w wieku 40 lat i po przepracowaniu w cle 15 lat zarabia jakieś 3000-4000 funtów a jego żona około 1500-2000 przy cenach identycznych co u nas a często i niższych za wyjątkiem może wynajmu lokali!!!On już powoli szykuje się do przejścia na emeryturę a ja do wyjazdu do kraju gdzie on mieszka i do rozpoczęcia wszystkiego od początku!!!Bardzo mi smutno , że przynosząc jako Służba budżetowi państwa ponad 30% tegoż jestem makabrycznie opłacany.Bardzo mi smutno...

Ciekawa myśl
Ja wlaśnie wrociłem skorzystalem z okazji tanich lini i polecialem zobaczyc
Podoba mi sie ten kraj.
Po roku w SC mysle ze czas uciekac z tego kolesiostwa
ps. w UK kierowcy komunikacji miejskiej sa bardziej uprzejmi niz niektorzy moi koledzy szczegolnie ci z wieloletnim stażem w SC i ponoc doświadczeniem( tak im sie wydaje- zle im sie wydaje)
 
O tak-wszechobecna uprzejmość to pierwsze co rzuca się w oczy po wyjściu z samolotu-byłem sprawdziłem :lol:
 
Mundurówka dostanie podwyżki. Służba Cywilna dostanie podwyżki.
A Celnicy...?
A czym jest Służba Celna?
Ani nie jest mundurówką (mimo, że musi spełniać ostre kryteria zapisane w ustawie) ani cywilami. Czyli mój kumpel z pokoju (cywil) dostanie kasę, mój kumpel z SG dostanie kasę.
A ja nie zostanę w SC...
Ostatni gasi swiatło
 
Gościu zastanów się co piszesz. Weź rozbieg i walnij sobie barana.Cywile nic tu nie zawinili. Mogą tyle co i my. A nawiasem - cywilami jest też twoja rodzina , która pewnie też w calości nie służy w mundurze. Oni też mają ryje? Nie odpowiadaj, pytanie retoryczne. Człowieku nie to drzewo obszczekujesz.
pzdr
Gefreiter
 
gościu - matole !!!!!!!! Widzę, że nie wiesz o jakich cywilach pisze twój przedmówca .Może jesteś jednym z nich , wyciągaja łapki po nie swoje.
 
Chyba wiem o jakich cywili chodzi. O tych którzy w ubiegłym roku dostali swoją regulację płac. Po plus minus 500 na głowę. Siedzimy w jednym pokoju, robimy tą samą robotę (a przeważnie dokładniej i lepiej) a zarabiamy... Szkoda się denerwować. Po ponad 10 latach pracy czas pomyśleć o sobie. Panie, Panowie, Europa czeka! Nie wstydzić się zmywaka! :lol: Przynajmniej wiadomo za co. Pozdrawiam!
 
"po_fachu" naprawdę jesteś gOŚCIU, robisz lepiej i dokładniej. Nadajesz się tylko do zmywaka, ale uważaj żebyś nie zachlapał mundurku.
 
To prawda. Celnicy zarabiają do .....niczego! Ale czy winni są temu cywile? Nie! Wynagrodzenia cywili były po prostu bardziej normalne. Czy o to celnicy mają pretensje? o normalność? Zarobki mieli takie jak w skarbówce. Na przeniesieniu tylko stracili, bo w celnictwie sytuacja była już tu chora. Cywile tylko otwarli celnikom oczy, że coś jest w celnictwie, nie tak.
Przestańmy na siebie najeżdżać! Wszystkim nam powinno być lepiej, jednak niezależnie od opcji politycznej reguła jest jedna - równanie w dół.

A propos, ja akurat spotykam się z sytuacjami, że dokładniej i z zaangażowaniem pracują cywile, a celnicy myślą tylko o powrocie do Rzepina, i jak się od roboty wymigać. Przepraszam wszystkich ale tak u nas jest.
 
Zollem jestem od lat 15-u. To, że ktoś jest szują wynika tylko z charakteru człowieka, a nie z tego czy ktoś nosi mundur czy garnitur. Miałem przyjemność pracować też z cywilami i daleki jestem od generalizowania, że sa przyczyną wszelkiego zła jakie spotyka cło. Wina leży w MF i ich polityce permamentnej reformy od 10-u lat, która jest wieczną prowizorką zostawianą na stałe. Co to za jednolita służba mundurowa, która ma dwie kategorie pracowników i dwa rozbieżne fundusze płac a nikomu nie zależy by to zebrać do kupy...szkoda słów. Dla tych "jadowitych" powiedzenie - każdy sądzi według siebie.
 
Back
Do góry